Про проблему нетримання сечі ніяково розповідати, а наслідки захворювання іноді помічають навіть оточуючі. Тому хворі уникають товариства та стараються частіше залишатися вдома.
При частому сечовипусканні, нетриманні сечі та інших проблемах сечової системи пацієнтам медичного центру UROSVIT рекомендують уродинамічне дослідження, що допомагає лікарю детально оцінити стан сечової системи організму, а також підібрати правильне лікування.
Детальніше про уродинаміку дізнавалися у лікаря-уролога вищої категорії Подебрія Андрія Орестовича:
Що таке уродинамічне обстеження?
Уродинаміка – це технологія обстеження сечового міхура?
Уродинамічні обстеження – це процедури, з допомогою яких ми оцінюємо функціональний стан нижніх сечових шляхів. Адже нормальне сечовипускання залежить не тільки від функції сечового міхура, але й уретри, м’язів промежини, простати (у чоловіків ), стану нервової системи, анатомічного розміщення сечового міхура та інших органів тазу.
Кому здійснюють уродинамічне дослідження?
Уродинамічне обстеження необхідні:
- жінкам з нетриманням сечі;
- жінкам з частим та невідкладним сечовипусканням;
- чоловікам з частим сечовипусканням та нічними позовами;
- пацієнтам з великим залишком сечі після мікції;
- пацієнтам з операціями на малому тазі та простаті з порушенням сечовипускання ;
- пацієнтам перед плановою операцією на аденому простати;
- чоловікам після радикальної простатектомії;
- пацієнтам з неврологічними захворюваннями із порушеним сечовипусканням ;
Чи можна здійснити уродинамічне дослідження в місцевих поліклініках?
На жаль, пацієнти часто витрачають свій дорогоцінний час у чергах до непрофільних спеціалістів та приймають призначене лікування фактично навмання.
Щоб оцінювати результат уродинамічного обстеження та давати правильне кінцеве заключення, мені знадобилося стажування в клініці урології м. Катовіце.
Упевнено можу рекомендувати хворим звертатися у медичному центрі UROSVIT, єдину в західній Україні, де є можливість пройти уродинамічне обстеження на сучасному цифровому обладнанні від німецької компанії ANDROMEDA та отримати кваліфіковану консультацію щодо лікування.
Як підготуватися до діагностики?
Підготовка до уродинамічного дослідження включає у себе комплекс заходів, які пацієнт повинен здійснити напередодні процедури.
За тиждень до призначеної дати уродинамічного обстеження –
- пацієнти, які приймають діуретики, повинні припинити вживання цих ліків.
За день до проведення діагностики пацієнт повинен –
- подбати про дієту, обмеживши себе у споживанні жирних, смажених, пряних страв, а також поставити під заборону вживання алкогольних та газованих напоїв.
- очистити кишківник за допомогою клізми або використовуючи ректальний гліцериновий супозиторій як альтернативний метод.
За кілька годин до процедури –
- не вживати їжу – уродинамічне обстеження зазвичай проводиться натще. Але якщо пацієнту важко дотриматися цієї вимоги, то сніданок має бути максимально легкий.
- вживати багато рідини протягом дня, а перед процедурою додатково випити кілька склянок та не мочитися протягом декількох годин – сечовий міхур безпосередньо перед діагностикою повинен бути повним.
Перед діагностикою слід обов’язково відвідати свого лікаря-уролога, пройти загальний огляд та сповістити його про всі ліки, БАДи, трави та інші препарати, які пацієнт приймає регулярно. Можливо їх слід буде виключити на період проходження діагностики.
Окрім цього лікар може призначити пацієнту здати ряд аналізів у разі потреби, таких як:
- Загальний аналіз сечі;
- Аналіз крові (ниркові проби – сечовина, креатинін, сечова кислота);
- УЗД органів сечостатевої системи;
- Урографія або комп’ютерна томографія.