Черевну порожнину можна обстежити на комп’ютерному томографі у львівському медичному центрі «Уросвіт». Цей метод діагностики, який проводиться на сучасному апараті, дозволяє візуалізувати печінку, жовчний міхур, підшлункову залозу, кишківник, селезінку, судини, лімфатичні вузли, нирки, сечівник. При цьому пацієнт отримує тривимірне зображення високої точності, на якому видно патології, які під час інших обстежень складно виявити, навіть неможливо.

Що «бачить» томограф?

Під час діагностики на комп’ютерному томографі з метою обстеження черевної порожнини пацієнта медичного центру «Уросвіт», візуалізуються органи: шлунково-кишкового тракту, до яких належать – печінка, підшлункова залоза, шлунок, кишківник, жовчний міхур, селезінка та заочеревинного простору, зокрема, наднирники, нирки, судини, сечовивідну систему, лімфатичні вузли.

КТ діагностика визначає зміни та патології в структурі органів, чужорідні тіла, новоутворення, крововиливи та травми, абсцеси або іншими словами гнійні запалення, кісти, злоякісні або доброякісні пухлини, камені у нирках та у жовчному міхурі, вроджені аномалії, захворювання печінки, зокрема, гепатит, цироз тощо.

КТ органів черевної порожнини.

Не відкладайте своє лікування на потім – записуйтесь на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: +38(096) 700-30-80. Або записуйтесь онлайн через сайт!

Показання для проведення КТ

Лікарі медичного центру «Уросвіт» визначають такі основні показання для проведення КТ органів черевної порожнини:

 • Як підготовка до операції або для оцінки можливості проведення радикального оперативного втручання.
 • Гострі стани та запалення, незрозумілого походження болі в черевній порожнині. 
 • Підозра на об’ємні новоутворення.
 • Порушення функції роботи органів ШКТ хронічного характеру. 
 • З ціллю контролю лікування в динаміці.
 • Підозра на апендицит. 

Ефективний метод виявлення онкології

На сьогодні комп’ютерна томографія органів черевної порожнини є найкращим методом діагностики онкологічних захворювань на ранніх стадіях. На томографічних знімках чітко зображені межі та розміри зони запалення, метастази та ступінь проростання пухлин до сусідніх органів та лімфи. Сучасне програмне забезпечення, високоточність сканування, низьке променеве навантаження на організм – ось ті основні характеристики, завдяки яким КТ вважається одним з кращих діагностичних методів. В сукупності з досвідченістю провідних львівських лікарів, які працюють у медичному центрі «Уросвіт», це обстеження гарантує точність.

Що таке контрастування?

Контрастування під час проведення комп’ютерної томографії полягає в тому, що в організм пацієнта вводиться рентгеноконтрастна речовина, переважно йодомістка. Це робить хворобливі тканини чіткішими та яскравішими на томографічних знімках. Тож, у медцентрі «Уросвіт» контрастування застосовують тоді, коли інформація про стан органів черевної порожнини необхідна набагато детальніша. Кількість рентгеноконтрастного препарату розраховується індивідуально, залежно від ваги пацієнта медичного центру «Уросвіт». Контрастна речовина швидко виводиться із організму, жодним чином не впливаючи на нього згубно. Для прискорення процесу виведення контрастувальної речовини із організму треба пити багато води. 

Що таке контрастування?

Перед обстеженням треба знати

До обстеження органів черевної порожнини на комп’ютерному томографі у медичному центрі «Уросвіт» варто приготуватися завчасно. Так, з вечора треба видозмінити раціон, переставши вживати газоутворюючі продукти та напої. До них відносяться капуста, горох, квасоля, сочевиця, кисломолочні та квашені продукти, яблука, вироби на дріжджах, алкоголь. Продукти, перелічені у цьому списку, не можна вживати до початку процедури, яка проводиться натщесерце. Кілька днів до процедури краще не вживати жирну та тяжку їжу, віддавши перевагу паровим або відварним рибі та м’ясу, овочам, легеньким супам чи бульйонам. 

КТ у медичному центрі «Уросвіт»

Процедура КТ проводиться у медичному центрі «Уросвіт» під наглядом висококваліфікованих спеціалістів. Пацієнт приходить на діагностичне обстеження за попереднім записом у назначений час, проходить реєстрацію. Процедура на столі томографа триває від кількох до 15-ти хвилин, а у випадку із введенням контрасту – пів години. Далі лікар робить опис комп’ютерної томограми, що займає від 40-ка хвилин до кількох годин, залежно від завантаженості лікаря. На руки пацієнту видається письмове медичне заключення з підписом та печаткою, плівка з інформативними знімками та диск із записом процесу сканування черевної порожнини.

Безболісне та безпечне обстеження

Так, ще однією перевагою проведення комп’ютерної томографії є абсолютна безболісність та безпечність під час проходження процедури. Крім того, мінімальна доза опромінення, яка дорівнює тій, що пацієнт отримає під час проходження рентгенографії. У медичному центрі «Уросвіт» використовують надсучасне медичне обладнання, програмним забезпеченням якого передбачені найнижчі дози опромінення. Комп’ютерна томографія, в основі якої лежать рентгенівські промені, давно зарекомендувала себе як метод діагностичного обстеження, що надає швидкий та точний, особливо при застосуванні контрастування, результат.

Протипоказання для проведення КТ

Для проведення комп’ютерної томографії є одне абсолютне протипоказання – вагітність. Для обстеження органів черевної порожнини жінок при надії у медичному центрі «Уросвіт» передбачене інше обстеження – ультразвукове дослідження. Матерям, котрі годують груддю, проходити КТ можна. Втім протягом доби варто утриматися від годування малюка грудним молоком, його треба зціджувати та виливати. Серед інших наявних протипоказань та обмежень для проведення КТ є такі:

 • гострі запалення нирок;
 • дитячий вік до 14-ти років;
 • цукровий діабет у тяжкій формі;
 • алергічна реакція на контрастувальний препарат;
 • тяжкі захворювання серця, печінки, крові.
Безпечне обстеження КТ.

Не відкладайте своє лікування на потім – записуйтесь на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: +38(096) 700-30-80. Або записуйтесь онлайн через сайт!

Ціни на КТ органів черевної порожнини

КТ Без використання в/в контрастування. З в/в контрастуванням.
Органи черевної порожнини, малого тазу та сечової системи 1300 грн 2200 грн
Органи черевної порожнини, малого тазу та дослідження кишківника (КТ-ентероколонографія) Недоцільне 2500 грн

Кваліфікована консультація уролога

Години роботи

Понеділок – П’ятниця

08.30 – 20.00

Субота

09.00 – 18.00

Неділя

09.00 – 17.00

Телефонуйте +38(096) 700-30-80

Записатись на прийом