Медичний центр «Уросвіт» пропонує діагностику шийного відділу хребта на високоточному сучасному апараті МСКТ (мультизрізовий спіральний комп’ютерний томограф) Siemens SOMATOM go.Up. Дослідження на цьому томографі дозволяє створити двох і тривимірну модель ділянки, яка досліджується, у різних проекціях, що дозволяє діагностувати безліч захворювань, встановити вірний діагноз.
Що показує КТ під час дослідження?
Під час дослідження шийного відділу хребта лікарі медично-діагностичного центру «Уросвіт» виявляють грижі міжхребцевих дисків, що є найрозповсюдженішою причиною болю у спині. Крім того, комп’ютерний томограф бачить пухлини в хребті, що дозволяє вчасно діагностувати або зовсім спростувати наявність онкологічних захворювань. Так само на томографі видно вроджені дефекти шийного відділу хребта, стиснення спинного мозку, крововиливи у нього, дискові грижі, переломи кісток та багато іншого.
Діагностична процедура необхідна тим пацієнтам, котрі мають в анамнезі артрит, остеопороз. Завдяки тому, що апарат може вимірювати щільність кісткової тканини, лікар визначає тяжкість перебігу захворювань кісток, виявляє області, які потребують захисту від переломів. КТ – обов’язкова процедура для пацієнтів, котрих готують до операції в області шийного відділу хребта.

Чого не любить КТ процедура?
Сканування шийного відділу хребта на комп’ютерному томографі у львівському медцентрі «Уросвіт» не передбачає особливої підготовки до проведення процедури. Хіба що – зняти усі металеві предмети, які є в наявності в області сканування, зокрема, ювелірні вироби, слуховий апарат, зубні протези. При скануванні на комп’ютерному томографі метал залишає тінь, спотворюючи зображення. Да артефактів призводять і рухи пацієнта, тож налаштуйтеся на те, щоб кілька хвилин полежати нерухомо. Іноді для повного знерухомлення застосовуються подушки або ремені, лікар просить затримати дихання, тож чітко дотримуйтеся інструкцій.
Дослідження з контрастом
Дослідження м’яких тканин краще проводити з використанням контрастної речовини. А це передбачає проведення певних маніпуляцій. Пацієнту внутрішньовенно вводиться спеціальний барвник – контрастна речовина на основі йоду. Завдяки цьому якість зображення покращується, воно стає чітким. За 4-6 годин до проведення дослідження з контрастом пацієнт повинен утримуватися від їжі та пиття. Цей метод не підходить тим людям, котрі мають алергії на йод.
Після введення речовини, можуть відчуватися легка нудота, металевий присмак у роті, тепло по тілу. Зазвичай, ці симптоми проходять дуже швидко, втім про них краще повідомити лікаря-радіолога. Щоб контрастна речовина якнайшвидше виводилася з організму, рекомендовано вживати якомога більше рідини, зокрема, води. Повністю вона виведеться через добу-півтори.
Протипоказання для КТ шийного відділу хребта
У медичному центрі «Уросвіт» комп’ютерну томографію не проводять пацієнтам:
- які мають вагітність на будь-якому терміні,
- надмірну вагу.
Додаткові протипоказання є для КТ з контрастом:
- алергія на контрастну речовину,
- хвороби нирок вираженої форми,
- цукровий діабет ІІ типу,
- підвищений рівень креатиніну в крові,
- грудне вигодовування.
КТ шийного відділу хребта у Львові проводиться у медичному центрі «Уросвіт» за попереднім записом, що здійснюється за телефоном: +38 (096) 700-30-80. Двері медцентру, який знаходиться за адресом вулиця Івана Огієнка, 3 (на території клінічної лікарні Львівської залізниці, 1 поверх), відчинені сім днів на тиждень. У медичній установі на пацієнтів чекають в прийомні години: з понеділка по п’ятницю з 9-ї ранку до 21-ї вечора, у суботу з 9-ї ранку до 18-ї вечора, а у неділю з 11-ї ранку до 17-ї вечора.
Показання для проведення КТ

Комп’ютерна томографія – безпечний метод обстеження, оскільки доза рентгенівського випромінювання помірна, зведена до мінімуму. Її порівнюють з тією, що людина отримує під час перельоту літаком. Ця доза напряму залежить від того, яка область піддається скануванню. Під час обстеження на комп’ютерному томографі черевної порожнини людина, звісно ж, отримає більше променеве навантаження на організм, ніж, наприклад, ступні. Задля уникнення небажаних побічних реакцій пацієнт повинен попередити лікаря про наявність алергії на медикаменти, йод, морепродукти. Також поставити до відома про такі хвороби, як цукровий діабет, серцево-судинні захворювання чи проблеми зі щитовидною залозою.
Показання для проведення КТ
Шийний відділ хребта сканують на комп’ютерному томографі з метою перевірки його на наявність пошкоджень. Такі часті симптоми, як запаморочення, головний біль чи втрата свідомості невідомого походження, свідчать про необхідність діагностики на апараті КТ. Підставами для сканування шийного відділу хребта є також:
- остеохондроз (дегенеративно-дистрофічне ураження суглобових хрящів незапального характеру),
- мієлопатія (неврологічний дефіцит, пов’язаний з травматичним пошкодженням спинного мозку),
- стеноз хребтового каналу (хронічний процес, який характеризується патологічним звуженням центрального хребтового каналу),
- спондильоз (утворення характерних наростів на поверхні хребців),
- посттравматичні зміни (наприклад, виявлення переломів, вивихів, наявності кісткових фрагментів в хребетному каналі, компресії спинного мозку) тощо.
Мультизрізова спіральна комп’ютерна томографія шийного відділу хребта є найбільш інформативним діагностичним методом серед багатьох інших.

Ціни на КТ шийного відділу хребта
КТ | Без використання в/в контрастування. | З в/в контрастуванням. |
---|---|---|
Шийний відділ хребта | 1300 грн | Недоцільне - Рекомендовано МРТ |