Цистоскопія – це процедура, яка дозволяє вашому лікареві досліджувати слизову оболонку сечового міхура та уретри за допомогою оптичного приладу. Цистоскопія проводиться за допомогою цистоскопа – це порожня трубка, що оснащена відеокамерою. Вона проводиться та міститься в уретру і повільно просувається у сечовий міхур. Камера, дозволяє оглядати внутрішню частину сечовивідних шляхів. Цистоскопію проводять у центрі урології та ультразвукової діагностики Уросвіт. Цистоскопія – це стандартна процедура, яка використовується вже майже півтора століття у всіх провідних клініках. Перший цистоскоп з’явився ще у 1878 році. Зараз важко уявити медицину без нього, хоча для його використання й досі потрібні висококваліфіковані лікарі.

Міхурно сечовідний рефлюкс.

Цистоскопія – швидка процедура. Так у Львівському центрі урології та ультразвукової діагностики пацієнт може здійснити обстеження і повернутися додому в той же день. Цистоскопію використовуючи місцеве знеболююче для знеболення уретри, або загальний наркоз. Який спосіб потрібно використовувати, – місцеве знеболення чи наркоз, – залежить від діагнозу, та конкретних задач, які стоять перед цистоскопією у окремому конкретному випадку.

Цистоскопія – це проста процедура, але вимагає високої кваліфікації лікаря-уролога, гарного досвіду і обережності.
Загалом ця процедура може допомогти лікареві знайти причину частих інфекцій сечовивідних шляхів; діагностувати такі захворювання сечового міхура, як рак сечового міхура, камені в сечовому міхурі та запалення сечового міхура (цистит). Однак, як правило, цистоскопія не робиться, коли у пацієнта є активна інфекція сечовивідних шляхів.

Тип цистоскопії, що буде проводитися залежить від діагнозу. Цистоскопія застосовується для діагностики, спостереження та лікування станів, що впливають на сечовий міхур та сечівник. Ваш лікар може рекомендувати цистоскопію у наступних випадках:

  • Діагностика захворювання та станів сечового міхура. Приклади включають рак сечового міхура, камені сечового міхура та запалення сечового міхура (цистит).
  • Лікування захворювання сечового міхура. Через цистоскоп можна пропускати спеціальні засоби для лікування певних хвороб.
  • Також можна проводити забір утворів сечового міхура з наступною гістологічною верифікацією.

Цистоскопія ефективна процедура, і досить проста, проте до її виконання слід підходити відповідально, тому краще звертатися до кваліфікованих спеціалістів у професійних закладах, таких як центр урології Уросвіт. Ускладнення після цистоскопії бувають рідко, і щоб їх уникнути, потрібно мати на увазі певні ризики.

Цистоскопія.Ускладнення цистоскопії можуть включати:

  1. Інфекція. Рідко цистоскопія може занести мікроби у сечовий тракт, викликаючи інфекцію. Щоб запобігти зараженню, лікар може призначити антибіотики, які слід приймати до і після цистоскопії. Фактори ризику розвитку інфекції сечовивідних шляхів після цистоскопії включають похилий вік, цукровий діабет.
  2. Кровотеча. Цистоскопія може призвести до появи крові в сечі. Серйозні кровотечі трапляються дуже рідко.
  3. Біль. Ви можете відчути біль у животі і відчуття печіння при сечовипусканні. Ці симптоми, як правило, легкі і поступово зменшуються після процедури.

Якщо пацієнт почуває себе погано, чи його турбують будь-які симптоми, слід звернутися до уролога. Зателефонуйте до лікаря або зверніться до найближчого відділення швидкої допомоги, якщо у вас виникнуть:

  • Неможливість сечовипускання після цистоскопії.
  • Яскрава червона кров або згустки крові у вашій сечі.
  • Біль у животі та нудота.
  • Лихоманка вище 38,5 C .
  • Біль або печіння під час сечовипускання, що триває більше двох днів.

Щоб звести до мінімуму такі симптоми, цистоскопію необхідно проводити тільки за призначенням лікаря, і тільки у професійному закладі, попереджають лікарі центру урології Уросвіт. До цистоскопії слід серйозно підготуватися. Перед її проведенням лікарі львівського центру Уросвіт нададуть рекомендації і настанови, як підготуватися до процедури.

Не відкладайте своє лікування на потім – записуйтесь на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: +38(096) 700-30-80. Або записуйтесь онлайн через сайт!

Вас можуть попросити:

  • Приймайте антибіотики. Ваш лікар може призначити антибіотики, які слід приймати до і після цистоскопії, для попередження приєднання інфекції.
  • Якщо під час цистоскопії ви отримаєте внутрішньовенне седативне або загальне знеболення, плануйте заздалегідь своє відновлення. Вам потрібно буде попросити когось відвезти вас додому.

Проста амбулаторна цистоскопія може зайняти від 5 до 15 хвилин. При проведенні в стаціонарі з седацією або загальним наркозом, цистоскопія займає від 15 до 30 хвилин. Увесь цей час пацієнт не відчуватиме жодного болю.

Процедура цистоскопії у різних випадках може мати відмінності. Це пов’язане передусім із особливостями діагнозу. Але загальна схема дій приблизно схожа.

Крісло для проведення процедурПроцедура цистоскопії може слідувати цьому процесу:

  1. Вас попросять спорожнити сечовий міхур. Тоді ви ляжете на стіл на спині. Ви, швидше за все, розташуєте ноги в стременах, а коліна будуть зігнуті. У випадку, якщо для вас буде застосовано гнучкий цистоскоп, ніякої спеціальної позиції не потрібно. Лікар допоможе вам знайти зручне положення.
  2. Ваш лікар введе цистоскоп. Місцева анестезія з анальгетиком буде застосована при обстеженні уретри для запобігання болю при введенні цистоскопа. Зачекавши кілька хвилин доки не подіють ліки, цистоскоп обережно вводять в уретру для детального обстеження слизової оболонки сечівника та сечового міхура.
  3. Ваш сечовий міхур буде наповнений стерильним розчином. Розчин збільшує об’єм сечового міхура і дозволяє лікарю оглянути порожнину. Коли ваш сечовий міхур наповнюється, ви можете відчувати потребу у сечовипусканні. Вам буде запропоновано зробити це, як тільки процедура закінчиться.
  4. Можуть бути взяті проби тканини. Ваш лікар може взяти зразки тканини для лабораторного тестування або виконати різні інші процедури під час цистоскопії.

Після процедури цистоскопії ви можете відчути побічні ефекти, такі як:

  • Кровотеча з уретри, яка може з’явитися у вигляді яскраво-рожевих виділень у вашій сечі або на туалетному папері.
  • Відчуття печіння під час сечовипускання.
  • Більш часте сечовипускання на наступний день-два.

Хвилюватися, щодо легких дискомфортних відчуттів після цистоскопії немає причин, адже за день-два все минеться. Якщо вас турбуватимуть ці симптоми, ви можете полегшити частину дискомфорту, кількома нескладними способами:

  • Якщо у вас є проблеми, зверніться до лікаря. Якщо, лікар заборонив приймання ванни, – у жодному випадки не порушуйте настанови. Краще заздалегідь дізнайтесь, чи можна, і як скоро можна вам приймати ванну.
  • Пити воду. Вимивання сечового міхура може зменшити роздратування. Спробуйте випивати великий стакан, або два стакани води щогодини протягом перших двох годин після вашої цистоскопії.

Якщо у вас виникли проблеми після цистоскопії, зверніться до лікаря. Він допоможе її подолати, надасть поради, чи проведе огляд, за потреби пропише вам потрібні медикаменти для відновлення.

В залежності від форми проведення обстеження і від аналізів, які можливо візьме лікар, результати можна буде взнати або в той самий день, або в інший. Можливо, доведеться почекати, наступної зустрічі. Якщо цистоскопія передбачає збір біопсії для дослідження на рак сечового міхура, цей зразок буде відправлений в лабораторію. Коли аналізи будуть завершені, лікар повідомить результати.

Лікарі львівського центру урології і ультразвукової діагностики Уросвіт, дуже відповідально ставляться до такої процедури, як цистоскопія. Її використання дає багато переваг як для лікаря, так і для пацієнта. Вона ефективна, і може швидко дати лікареві загальну картину хвороби, взяти усі необхідні проби, і навіть за потреби усунути причини захворювання. Для пацієнта ця процедура безболісна, легкий дискомфорт після її проведення швидко минає.

Також ми надаємо повний спектор послуг ультразвукової діагностики у Львові.

Цистометрія Ціна, грн.
Цистометрія 1000

Показання

Цистит у хронічній формі, наявність крові у сечі, утруднене сечовипускання, енурез, гіперплазія простати, болі в області тазу, часті позиви до сечовипускання тощо.

Підготовка

Перед процедурою необхідно провести гігієнічне обмивання статевих органів. Якщо в сечовому міхурі присутня кров чи гній, тоді перед процедурою робиться промивання сечового міхура.

Вартість

Ви можете дізнатись вартість конкретної послуги на нашому сайті у розділі «Ціни».

-20% на послуги УЗД

Щоб скористатись знижкою у 20% на послуги УЗД, запишіться на прийом до лікаря УЗД.  Телефонуйте:

Робочий графік

Понеділок – П’ятниця

08.30 – 21.00

Субота

09.00 – 19.00

Неділя

09.00 – 18.00

Якщо у Вас виникли додаткові питання щодо розкладу роботи центру чи прийому лікарів, пишіть нам на uro.lviv@gmail.com або

Телефонуйте +38(096) 700-30-80

Записатись на прийом