У львівському медичному центрі «Уросвіт» пацієнти можуть зробити комп’ютерну томографію сечової системи, зокрема знайти конкременти у нирках, або, як їх ще називають, камені у нирках. З такими проблемами стикаються люди, переважно чоловіки, у віці від 30-ти до 50-ти років, оскільки цей період є піковим для утворення каменів. Це – тверде тіло, котре утворюється з солей та колоїдних речовин внаслідок порушення метаболізму в організмі людини. 

Що покаже КТ-діагностика?

У медичному центрі «Уросвіт» м. Львів для діагностики сечової системи з метою пошуку конкрементів у нирках застосовують високоякісну діагностичну техніку. Зокрема,  комп’ютерний томограф SOMATOM виробництва Siemens Healthcare. Цей апарат під різними кутами на заданій один від одного відстані  робить як 32, так і 64 зображення зрізу. 

Тож, мультизрізова спіральна комп’ютерна томографія, як один з високоінформативних методів діагностики, покаже найменші зміни в органі, який досліджується. Проводиться КТ з метою виявлення конкрементів у нирках, визначення їх розмірів, кількості, місце розташування тощо. Процедура пацієнтам медичного центру «Уросвіт» проводиться за попереднім записом за телефонами: 096-700-30-80, 032-226-30-80, 073-020-30-80, 099-505-30-80, або через спеціальну форму, яка заповнюється на сайті.

Що покаже КТ-діагностика?

Не відкладайте своє лікування на потім – записуйтесь на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: +38(096) 700-30-80. Або записуйтесь онлайн через сайт!

Ризики та протипоказання для проведення КТ

Завдяки тому, що у діагностичному центрі «Уросвіт» застосовують новий сучасний комп’ютерний томограф та працює висококваліфікований медичний персонал, ризики для здоров’я людини мінімальні. Обережно і лише після консультації лікаря слід підходити до процедури людям із групи ризику, до якої входять такі пацієнти:

 • жінки при надії та ті, що годують груддю;
 • хворі на цукровий діабет;
 • з підвищеним креатиніном в крові, що підтверджено аналізом;
 • з тиреотоксикозом (надмірним виробленням гормонів щитовидною залозою);
 • відхилення від норми в показниках згортання крові.

Комп'ютерна томографія з контрастом

Насамперед, є внутрішні та зовнішні чинники, які призводять до виникнення каменеутворення. До внутрішніх факторів відносять особливості будови сечовивідних шляхів, перенесені травми, порушення обміну речовин, а до зовнішніх – загальний спосіб життя, якого дотримується людина, навколишнє середовище, кліматичні умови, якість води. 

Серед найпоширеніших причин утворення каменів у нирках є інфекції сечовивідних шляхів, різкі зміни кислотності (pH) сечі, її застої, травми нирок, що супроводжуються крововиливами, генетична схильність. На каменеутворення також впливають надмірна заява вага, алкоголізм, несприятливі екологічні умови, в яких тривалий час проживає людина. Нестача вітамінів А і D, калію, кальцію та надмірне вживання тваринних білків, солі також призводять до появи каменів у нирках. 

Конкременти з’являються у переважної більшості пацієнтів, які тривалий час хворіють подагрою, що відбувається внаслідок підвищеного виділення сечової кислоти разом з уриною. Спровокувати утворення каменів може пісок у нирках, функціональні розлади центральної нервової системи, тощо.

Причини появи каменів у нирках

Вчасне лікування – запорука успіху

Як правило, клінічна картина захворювання довгий час не проявляється, протікає безсимптомно, тому лікарі медичного центру «Уросвіт» рекомендують пройти діагностичне обстеження на комп’ютерному томографі для підтвердження або спростування наявності чужорідних твердих тіл у нирках. Найпершими признаками каменів є ниркові коліки. Їх приступи, зазвичай, виникають після їзди, ходьби чи бігу, при яких відбувається сильна тряска. Якщо сечокаменну хворобу не лікувати, це призводить до ускладнень. Зокрема, лікарі-нефрологи відмічають, що тривала наявність каменів у нирках провокує такі захворювання, як піелонефрит, ниркова недостатність, піонефроз та багато інших. 

Симптоми каменів у нирках

Не відкладайте своє лікування на потім – записуйтесь на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: +38(096) 700-30-80. Або записуйтесь онлайн через сайт!

Симптоми каменів у нирках

Характерним симптомом каменів у нирках є їх виведення разом з сечею. Це відбувається не в той момент, коли атакують ниркові коліки, а через кілька годин, наступного дня, а може й через кілька тижнів. Цей процес, коли камені виходять, у одних людей протікає майже безболісно, в інших – супроводжується нетривалим порушенням сечовипускання. Під час приступу коліки кількість виділеної сечі дещо менше, а наприкінці приступу – збільшена. Симптоми каменів у нирках:

 • сильні болі у попереку, які локалізуються з того боку, де утворився камень;
 • біль, який віддає у пахову область і полові органи;
 • гематурія (понаднормова наявність крові у сечі);
 • нудота та блювання;
 • здуття у кишківнику; 
 • прискорене, болісне чи утруднене сечовипускання.

КТ каменів у нирках у Львові

У Льовові, в самому його серці, по вулиці Івана Огієнка, 3 (територія клінічної лікарні Львівської залізниці) досвідчені спеціалісти проводять точну діагностику та ефективне лікування каменів у нирках. Працює медичний центр без вихідних, а з робочим графіком детальніше можна ознайомитись на сайті. Своєчасне виявлення та лікування каменів у нирках дозволяють швидко повернутися до звичного способу життя. Отож, якщо появились симптоми, про які говорилося вище, не зволікайте – телефонуйте або приходьте до медичного центру «Уросвіт», в якому на пацієнтів чекають висококваліфіковані медичні спеціалісти.

Ціна на КТ нирок

КТ Без використання в/в контрастування. З в/в контрастуванням.
Сечова система (пошук конкрементів нирок) 1300 грн Недоцільне
Сечова система (ангіографія ниркових артерій, аномалії розвитку, об’ємні утворення) Недоцільне 2200 грн
Сечова система (ангіографія ниркових артерій, аномалії розвитку, об’ємні утворення) – ургентно Недоцільне 2200 грн

Кваліфікована консультація уролога

Години роботи

Понеділок – П’ятниця

08.30 – 20.00

Субота

09.00 – 18.00

Неділя

09.00 – 17.00

Телефонуйте +38(096) 700-30-80

Записатись на прийом