Комп’ютерна томографія скроневої кістки – це сучасний та точний метод дослідження, який роблять у львівському медично-діагностичному центрі «Уросвіт» з метою:

  • визначення захворювань черепа чи патологій;
  • візуалізації особливостей будови черепної коробки;
  • отримання даних про стан внутрішнього вуха тощо.

Особливості цього обстеження полягають в тому, що голова пацієнта «сканується» за допомогою рентгенівських променів, котрі випромінює томограф, а на екран виводяться знімки, на яких зображений поперечний зріз ділянки, яка обстежується. 

Не відкладайте своє лікування на потім – записуйтесь на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: +38(096) 700-30-80. Або записуйтесь онлайн через сайт!

Які показання для проведення обстеження КТ скроневих кісток?

Є певний перелік попередніх діагнозів, які вимагають проходження комп’ютерної томографії скроневих кісток для того, щоб підтвердити припущення чи спростувати їх. КТ скроневих кісток першочергово призначають тоді, коли є підозра на пухлини чи будь-які інші новоутворення. Крім того, КТ скроневих кісток показана при отиті та запальних процесах. Отит – це запалення вуха (внутрішнього, середнього або зовнішнього), спричинене інфекційним ураженням одного з вказаних вушних відділів. Необхідна комп’ютерна діагностика на томографі при травмах, тріщинах, переломах, крововиливах в тканини. 

При виділеннях патологічного характеру із внутрішнього вуха чи при такому гнійному запаленні соскоподібного відростка скроневої кістки, як мастоїдит, також негайно слід пройти КТ. Це далеко не повний список тих випадків, коли пацієнту необхідно звернутися до медичного центру «Уросвіт» для запису на комп’ютерну томографію скроневих кісток. Це важливо робити вчасно, оскільки ускладнення від захворювань тягнуть за собою порушення слуху, параліч лицевого нерву, поширення інфекції в головному мозку.

Які показання для проведення обстеження КТ скроневих кісток?

Надточний сучасний метод променевої діагностики

Комп’ютерна томографія скроневих кісток є надточним методом променевої діагностики будь-яких змін та процесів, які відбуваються у внутрішньому, середньому або зовнішньому вусі. Сучасний комп’ютерний томограф SOMATOM go.Up, на якому сканують скроневі кістки у медичному центрі «Уросвіт», дозволяє візуалізувати найдрібніші анатомічні деталі барабанної перетинки, слухових кісток, м’язів та сухожиль середнього вуха, будову присінка та півколових каналів (органи відчуття рівноваги і положення тіла в просторі) та завитка (орган слуху). 

Крім того, КТ скроневих кісток дозволяє оцінити патологічні зміни зовнішнього та внутрішнього слухових проходів. Коли планується оперативне втручання, цей метод дослідження незамінний, оскільки визначає анатомічні особливості розташування судин головного мозку відносно повітроносних структур скроневої кістки. Також комп’ютерна томографія необхідна для визначення розповсюдженості запальних та пухлинових захворювань. 

Надточний сучасний метод променевої діагностики

Скроневі кістки – важлива анатомічна структура

Скроневі кістки мають складну будову, тож вимагають особливо детальної діагностики. Саме тому за потреби лікарі медично-діагностичного центру «Уросвіт» пропонують робити комп’ютерну томографію скроневих кісток. Необхідність проводити дану діагностику з’являється тоді, коли пацієнт має скарги: на запаморочення, шум у вухах, біль у скронях, погіршення слуху чи зору, різноманітні виділення з вушних раковин, складності з пережовуванням їжі тощо. Дослідження скроневих кісток на комп’ютерному томографі дозволяє встановити точний діагноз, який дуже важливий для успішного лікування. У скроневій кістці, яка бере участь у формуванні черепної коробки, розташовані слуховий апарат, проходять нерви та артерії, тож рентгенографія чи УЗД частіше за все не дозволяють діагностувати патології в цій області. Точнішим обстеженням, як вже стало зрозуміло, без сумніву є комп’ютерна томографія скроневих кісток у Львові. За допомогою КТ діагностики можна виявити захворювання на ранніх стадіях. 

Особливості КТ процедури з контрастом

Для отримання більш чітких знімків у медичному центрі «Уросвіт» пропонують пройти КТ скроневих кісток із застосуванням контрастної речовини. Втім, не всім показана дана процедура, оскільки йодомістка речовина, яка вводиться внутрішньовенно, може призвести до погіршення самопочуття. Так, обмеження на проходження КТ із застосування контрастної речовини розповсюджуються на жінок при надії та у період лактації. В останньому випадку грудне молоко можна певний час зціджувати, а дитину годувати молочними сумішами. Пацієнтам з печінковою та серцевою недостатністю, схильні до алергічних реакцій або з непереносимістю йому, також не проводиться КТ з контрастом. Обстеження без введення контрастної речовини не передбачає жодної спеціальної підготовки. Дискомфорту введення контрастної речовини не спричиняє, але може з’явитися відчуття нудоти, про що обов’язково варто повідомити лікаря.

Не відкладайте своє лікування на потім – записуйтесь на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: +38(096) 700-30-80. Або записуйтесь онлайн через сайт!

Прислухайтеся до організму

Важливо прислухатися до свого організму та не нехтувати здоров’ям. Якщо раптом почали відчувати регулярні порушення з боку роботи слухового апарату, приміром, погіршення слуху, що прогресує, дзвін чи шум, не баріться – записуйтеся на КТ діагностику скроневих кісток до медичного центру «Уросвіт» за номером: +38(096) 700-30-80. Співробітник підбере найзручніший час, проконсультує з приводу вартості обстеження.

Вестибулярні розлади такі, як запаморочення чи нестійкість під час ходьби, також говорять про потребу пройти комп’ютерну томографію. Тим паче, що медичний центр «Уросвіт» для зручності пацієнтів розташований в центрі Львову по вулиці Івана Огієнка, 3. Тривалий біль у вухах, різноманітні виділення, мімічні порушення, травми голови, переломи черепа та скроневих кісток та багато інших симптомів, які говорять про те, що варто пройти процедуру КТ.

Прислухайтеся до організму

Чи можна проводити КТ скроневих кісток дітям?

Оскільки дитячий організм набагато чутливіший до рентгенівського випромінювання, ніж дорослої людини, дітям КТ скроневих кісток рекомендується проходити лише за вагомих причини. Для маленького пацієнта комп’ютерна томографія призначається тоді, коли інші види обстеження такі, як рентген, ультра-звукове дослідження, магнітно-резонансна терапія, не дають вичерпної інформації для встановлення діагнозу. 

Найпоширеніші випадки причин за яких КТ скроневих кісток назначають дітям: черепно-мозкова травма (ЧМТ) з переломами кісток черепа, одностороннє порушення слуху, підозра на новоутворення. Крім того, медичне обладнання в медцентрі «Уросвіт» дозволяє обрати оптимальний режим сканування за якого променеве навантаження на організм значно знижується. Діти добре переносять цей вид діагностики, оскільки процедура не викликає дискомфорту і триває лічені хвилини. 

Переваги методу обстеження

Комп’ютерна томографія – це найкращий із доступних методів обстеження варіант діагностики кісток, в тому числі черепа. Цей метод застосовують для діагностики прихованих переломів та тріщини, виявляє деструктивні зміни. Інші переваги комп’ютерної томографії скроневих кісток: 

  • відносно низький рівень променевого навантаження;
  • безболісність та неінвазивність;
  • висока швидкість та точність сканування.

Ціни на КТ скроневих кісток

КТ Без використання в/в контрастування. З в/в контрастуванням.
Скроневі кістки 1300 грн -

Кваліфікована консультація уролога

Години роботи

Понеділок – П’ятниця

08.30 – 20.00

Субота

09.00 – 18.00

Неділя

09.00 – 17.00

Телефонуйте +38(096) 700-30-80

Записатись на прийом