УЗД простати.Безсумнівно, кожен представник сильної статі хоче прожити довге та насичене чоловіче життя. Аби якнайдовше залишатися активними та повними життєвої енергії, чоловікам необхідно періодично проводити профілактичну ультразвукову діагностику простати, щоб слідкувати за станом одного з найважливіших органів свого тіла. Недарма, простату називають «другим серцем» у чоловіків. Також про важливість цього органу говорить той факт, що в перекладі з грецької мови, простата означає «той, що охороняє і стоїть попереду».

Варто зауважити, що в останні десятиліття захворювання передміхурової залози усе частіше виявляють у молодих людей. Хоча й досі поширений міф, нібито ці проблеми стосуються лише чоловіків у поважному віці, це не так. Різноманітні захворювання передміхурової залози можуть суттєво впливати на загальне самопочуття, психологічний комфорт, статеве життя та, навіть, здатність стати батьком.

На щастя, сучасне діагностичне обладнання та кваліфіковані фахівці клініки «UROSVIT» у Львові здатні виявити патології цього органу навіть на ранніх стадіях, що значно підвищує шанси на успішне лікування.

При яких симптомах рекомендують УЗД простати?

Оскільки передміхурова залоза вважається одним із найважливіших чоловічих органів, неважко здогадатися, що впливати вона може на ледь не усі функції організму та діяльність органів. Тому лікарі часто призначають УЗД діагностика Львів при найрізноманітніших симптомах. Основні з них такі:

  • Проблеми із сечовипусканням (часте, проблемне сечовипускання з можливими больовими відчуттями);
  • Поява крові у сечі або спермі;
  • Больові відчуття внизу живота чи спини;
  • Швидка втомлюваність та знесилення;
  • Закрепи, утруднена дефекація;
  • Погані результати аналізу сечі або спермограми;
  • Підвищена температура (ректальна);
  • Підозра на зміни в об’ємі простати при пальпації;
  • Безпліддя;
  • Наявність захворювань простати у близьких родичів (наприклад, батька чи брата);
  • Вік понад 45 років (рекомендується проходити УЗД кожного року);
  • Крім того, профілактичні огляди рекомендують тим, хто:
  • Планує стати батьком;
  • Має сидячу роботу, наприклад, в офісі чи за кермом;
  • Активно займається велосипедним чи бійцівським спортом;

Не відкладайте своє лікування на потім – записуйтесь на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: +38(096) 700-30-80. Або записуйтесь онлайн через сайт!

Як проводять УЗД передміхурової залози?

Ультразвукова діагностика

Ультразвукову діагностику передміхурової залози проводять двома основними способами:

  • Трансабдоміальний.
    Цей метод більше подобається пацієнтам, адже він не викликає жодного дискомфорту. Таке дослідження проводиться зовнішньо через стінку живота. Пацієнт знаходиться на кушетці, лежачи на спині. На нижню частину живота наноситься прозорий гіпоалергенний гель і за допомогою ультразвукового датчика, лікар здійснює дослідження. Лікарі вважають такий спосіб УЗД малоінформативним, тому трансабдоміальна діагностика проводиться рідко, лише у тих випадках, якщо у пацієнта є протипоказання до інших видів дослідження.
  • Трансректальний.
    Цей метод, на відміну від попереднього, вважають найбільш інформативним, хоч він і викликає неприємні відчуття у чоловіків. При ультразвуковій діагностиці таким способом, чоловік лежить на кушетці боком. Ультразвуковий датчик вводиться пацієнту через пряму кишку. Це дозволяє дослідити розміри та структуру органу якнайкраще, тому фахівці вважають цей спосіб найбільш корисним.

Варто зауважити, що існують й інші способи проведення ультразвукової діагностики передміхурової залози (через уретру і через ділянку шкіри між мошонкою та анальним отвором). Такі методи дослідження також вважаються малоінформативними і застосовуються лише тоді, коли неможливо провести жоден з основних.

Незалежно від виду ультразвукової діагностики передміхурової залози, є певні загальні рекомендації. Мінімум за три дні до процедури бажано виключити з раціону жирну важку їжу, а також їжу, що може спричинити ускладнену роботу шлунково-кишкового тракту. Фахівці рекомендують відмовитися від алкоголю, а також утриматися від куріння мінімум за 5 годин до процедури.

Чи потрібна підготовка до УЗД?

Ультразвукова діагностика

Проведення ультразвукової діагностики передміхурової залози вимагає певної попередньої підготовки пацієнта. Перед проходженням процедури варто уточнити у лікаря, як саме готуватися. Як правило, фахівці попереджають пацієнта завчасно.

Підготовка при різних видах діагностики дещо відрізняється. Наприклад, трансабдомінальне УЗД проводиться виключно натщесерце. Якщо процедура запланована на ранок, бажано не снідати. Окрім того, перед самим УЗД обов’язково потрібно випити 1-1,5 літра води і не відвідувати туалет, оскільки найточніші показники можна отримати лише при наповненому сечовому міхурі.

Підготовка до ультразвукової діагностики трансректальним способом потребує більш ретельної підготовки. Найбільш важливим фактором у такому дослідженні вважається порожня пряма кишка, тому пацієнтам перед процедурою рекоментується зробити клізму або мікроклізму, яку можна придбати у будь-якій аптеці. Крім того, лікарі рекомендують переглянути своє харчування і виключити з раціону усі продукти, які можуть провокувати газоутворення, здуття живота, закрепи чи розлади шлунка. Обстеження проводять натщесерце, не вживати їжу бажано за 10-12 годин до процедури.

Де можна зробити УЗД простати у Львові?

У львівській клініці «UROSVIT» доступні усі види ультразвукового дослідження передміхурової залози у чоловіків. Наші фахівці мають багато років лікарської практики, вони проходили різноманітні закордонні стажування, курси та лекції. Діагностика проводиться на ультрасучасному обладнанні. Неабияку зручність для наших пацієнтів становить розташування клініки у самому центрі міста Львова, а також доступні ціни на медичні послуги.
Для отримання додаткової інформації, звертайтесь за телефонами:
+38 (032) 226 30 80; +38 096 700 30 80; або приходьте за адресою:
м. Львів, вул. Огієнка, 3 (на території «Залізничної лікарні»).

Ультразвукове обстеження Ціна, грн.
Простати (при потребі трансректальне обстеження) + залишкової сечі 550
Комплекс чоловіча урологія (нирки, сечовий міхур, яєчка, простата- включаючи трансректальне обстеження) 690

Також ви можете ознайомитися з цінами на інші УЗД та повним переліком послуг на УЗД.

Що таке простата?

Лікар УЗД простати

Простата або передміхурова залоза – це орган, присутній у всіх особин чоловічої статі ссавців. Цей орган має різний вигляд, будову та склад у кожного окремого виду.

Передміхурова залоза у людини за формою та розміром нагадує каштан. За розмірами вона зовсім невелика і може важити близько 30 грамів, хоча розміри можуть суттєво відрізнятися в залежності від віку та індивідуальних особливостей чоловічого організму. Вона розташовується у центральній частині тазу, під сечовим міхуром і навколо уретри, крізь неї частково проходить сечовий канал. Передміхурова залоза виконує важливу роль у формуванні чоловічого гормонального фону, а отже, впливає і на діяльність усього організму. Фахівці називають три основні функції цього органу:

  • Секреторна (вироблення рідини (секрету), що становить основну частину складу сперми та допомагає сперматозоїдам рухатися статевими шляхами). Склад цієї рідини багатий на вітаміни, імуноглобуліни, ферменти і навіть, лимонну кислоту та багато іншого;
  • Бар’єрна (вироблений секрет створює певний захисний бар’єр від інфекцій, що можуть поширюватися із сечового каналу до інших органів);
  • Моторна (тканини передміхурової залози виконують протилежні функції: не дозволяють сечі постійно витікати із сечового міхура, утримують її, а також допомагають виділятися спермі);

Передміхурова залоза починає розвиватися і рости у підлітковий період, коли починається статеве дозрівання. Її розвиток контролюється тестостероном (чоловічими статевими гормонами).

До появи якісної ультразвукової діагностики, дослідити будову та захворювання передміхурової залози було надзвичайно важко через її розташування. Огляди та пальпація є малоінформативними. Тому більшість наукових та медичних відкриттів, пов’язаних із цим органом, відбулися доволі недавно. Людство не може похвалитися знаннями про будову та лікування передміхурової залози в античні часи. Так, лише у 1953 році в Іспанії урологом Сальвадором Гілом Вернетом було проведене дослідження, в ході якого було з’ясовано, з яких зон складається передміхурова залоза:

  • Каудальна або переферична;
  • Краніальна або центральна;
  • Транзисторна;

Які бувають захворювання простати?

Захворювання передміхурової залози бувають доволі різноманітними і потребують індивідуального підходу у лікуванні. Але правильно визначити захворювання цього органу за самими лише симптомами неможливо. Адже такі симптоми, як проблеми із сечовипусканням, болі внизу живота чи спини та поява крові у спермі чи сечі є однаковими для усіх видів патологій простати. Точно поставити діагноз можна лише після ультразвукової діагностики. Така послуга доступна в клініці «UROSVIT», що знаходиться у центрі міста Львова.
Найпоширеніші захворювання передміхурової залози:

  • Простатит – це, мабуть, найбільш відоме та поширене захворювання передміхурової залози, що являє собою запальний процес у простаті, спричинений потраплянням інфекції, перенесеними травмами, переохолодженнями та є наслідком сидячого і малорухливого способу життя. Спричиняє набряк і, відповідно, збільшення розмірів залози;
  • Везикуліт – це запалення сім’яних пухирців, причиною якого може бути ускладнення простатиту;
  • Аденома – наявність у тканинах передміхурової залози доброякісних новоутворень;
  • Саркома (рак простати) – усе частіше зустрічається у молодих чоловіків та характеризується наявністю новоутворень злоякісного характеру. Вважається, що рак простати має найнижчі показники виліковування, оскільки його успішне лікування можливе лише на ранніх стадіях, а чоловіки дуже рідко наважуються на профілактичні огляди передміхурової залози;

Цікавий факт: незважаючи на те, що передміхурова залоза наявна у всіх ссавців, саркома може розвиватися лише у людей та собак.

  • Туберкульоз простати – ураження туберкульозною паличкою передміхурової залози, найчастіше безсимптомне захворювання на ранніх стадіях, здатне поширюватися на інші органи чоловічої статевої системи;
  • Фіброз – порушення функції передміхурової залози, пов’язаної із сечовипусканням. Найчастіше виникає внаслідок хронічного простатиту;
  • Камені у простаті – хвороба, що характеризується наявністю щільних утворень у протоках передміхурової залози. Дуже рідко проявляється у молодих чоловіків, ризик утворення каменів передміхурової залози збільшується з віком, оскільки у 80 відсотків пацієнтів, старших за 50 років констатується такий діагноз.

-20% на послуги УЗД

Щоб скористатись знижкою у 20% на послуги УЗД, запишіться на прийом до лікаря УЗД.  Телефонуйте:

Лікарі УЗД в клінці Urosvit

Години роботи

Понеділок – П’ятниця

08.30 – 20.00

Субота

09.00 – 18.00

Неділя

09.00 – 17.00

Якщо у Вас виникли додаткові питання щодо розкладу роботи клініки чи прийому лікарів, пишіть нам на uro.lviv@gmail.com або

Телефонуйте +38(096) 700-30-80

Записатись на прийом