Нирки – один із найважливіших органів людини. Їхня основна функція полягає у виведенні продуктів напіврозпаду та токсинів із організму, безперервно фільтруючи рідину. Збій у роботі нирок довгий час може залишатися безсимптомним, тому впевнитися у їхньому здоров’ї чи вчасно встановити діагноз допоможе УЗД.

Що можна виявити за допомогою УЗД нирок, як відбувається процедура та які показання до проведення, поділилась лікар ультразвукової діагностики клініки «UROSVIT» Марко Анастасія Володимирівна:

узд нирок

УЗД нирок

Сьогодні УЗД нирок дозволяє виявити будь-яку патологію чи захворювання, адже це найпростіший у застосуванні та найбезпечніший метод обстеження. Така діагностика абсолютно не шкідлива та безболісна, не викликає дискомфорту, дає точні результати, що, в свою чергу, дозволяє визначити хворобу на початковій стадії і призначити відповідне лікування. Часто лікар узд-діагностики проводить обстеження нирок у комплексі з обстеженням надниркових залоз, сечового міхура та сечоводів, щоб отримати цілісну картину стану органів сечовидільної системи.

З якою метою проводять УЗД нирок?

У нашому організмі нирки, наднирники та сечовий міхур тісно пов’язані анатомічно та функціонально, тому ми рідко проводимо окремо УЗД нирок. Як правило, діагностуємо сечовидільну систему комплексно.

УЗД органів сечовидільної системи – доступний та неінвазивний метод, першочерговий при сечокам’яній хворобі нирок. При появі болей у попереку чи відхиленні від норми в загальному аналізі сечі, пацієнти повинні бути скеровані на ультразвукове обстеження.

Чи потрібне скерування від лікаря?
Зазвичай, на процедуру скеровує лікар, але при необхідності можна записатися на УЗД, звернувшись безпосередньо у клініку чи лабораторію, зокрема і у клініку «UROSVIT».

Не відкладайте своє лікування на потім – записуйтесь на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: (098)058-74-40. Або записуйтесь онлайн через сайт!

Як проводиться УЗД нирок?

Чи потрібна спеціальна підготовка?

Для УЗД нирок особливої підготовки не потрібно. Якщо передбачено комплексне обстеження сечовидільної системи, то за одну годину до процедури потрібно випити 3-4 стакани води для наповнення сечового міхура. При підвищеному газоутворенні, за три дні до обстеження виключити продукти, що спричиняють метеоризм.

Під час УЗД ми оцінюємо кількість нирок, топографічні особливості, розміри, стан паренхіми та чашково-мискової системи (ЧМС), паранефральної клітковини, при сечокам’яній хворобі — локацію конкрементів.

Які показання до проведення процедури та що “покаже” УЗД?

Основними показаннями до проведення УЗД нирок є:

 • болі в поперековій ділянці;
 • відхилення від норми в загальному аналізі сечі;
 • порушене сечовипускання (болі, збільшення чи зменшення об’єму виділеної сечі) ;
 • ниркова коліка;
 • гострі і хронічні запальні захворювання;
 • травми, вроджені аномалії сечовидільної системи;
 • оцінка стану трансплантованої нирки;
 • поява набряків, які часто виникають на обличчі зранку;
 • часті підйоми артеріального тиску;
 • профілактичний диспансерний огляд.

За допомогою ультразвуку можна візуалізувати:

 • агенезію чи гіпоплазію нирки (відсутність чи зменшення розмірів);
 • дистопію (аномальне розташування);
 • нефроптоз (опущення нирки);
 • вроджені аномалії (подвоєна, підковоподібна нирка);
 • камені при сечокам’яній хворобі нирок;
 • кисти, абсцеси, пухлини нирок;
 • ознаки, які дозволяють запідозрити запальні зміни.

Кому протипоказане УЗД?

Ультразвукова діагностика не має протипоказань, її можна здійснювати багаторазово, щоб відслідковувати динаміку стану пацієнта. УЗД регулярно призначають дітям та вагітним жінкам.

УЗД нирок у Львові в клініці Urosvit

Пройти ультразвукове обстеження і отримати найбільш точні результати Ви можете у нас. Наш діагностичний центр у Львові пропонує процедуру УЗД нирок, що проводиться за допомогою потужного та сучасного обладнання, а також досвідчений та кваліфікований персонал подбає, щоб Ви почувались комфортно під час процедури обстеження.

УЗД нирок не потребує спеціальної підготовки, проте все ж рекомендовано утриматись від їжі за 8 годин до обстеження. Також за добу до УЗД потрібно виключити з раціону всі продукти, що можуть спровокувати підвищене газоутворення в кишечнику. Відповідну інформацію щодо харчування напередодні обстеження можна дізнатись у лікаря. Зверніться в нашу клініку Уросвіт для детальної інформації.

Ціна на УЗД нирок

350 грн
УЗД нирок + УЗД наднирників

-20% на послуги УЗД

апишіться на прийом до лікаря УЗД.  Телефонуйте:

Клініка «UROSVIT»

Години роботи

Понеділок – П’ятниця

09.00 – 21.00

Субота

09.00 – 18.00

Неділя

11.00 – 17.00

Якщо у Вас виникли додаткові питання щодо розкладу роботи клініки чи прийому лікарів, пишіть нам на uro.lviv@gmail.com або

Телефонуйте (098)058-74-40

Записатись на прийом