-20% на послуги УЗД

апишіться на прийом до лікаря УЗД через сайт (в формі онлайн-запису) або телефонуйте:

Дроблення каменів в нирках методом літотрипсії

Літотрипсія – це інноваційний та ефективний метод дроблення каменів у нирках, сечоводах, сечовому міхурі. Принцип цього методу полягає у використанні ударних хвиль для руйнування каменів, котрі дробляться на дрібні фрагменти та виводяться з організму природним шляхом. Видалення каменів за допомогою літотриптора проходить без болю і не вимагає анестезії. Завдяки літотрипсії Ви можете легко позбутись каменів розміром від 0,5 до 2,5 сантиметрів.

Види літотрипсії

  • Контактна літотрипсія

Доступ до каменя відбувається через сечовипускальний канал, сечовий міхур, сечовід і нирку за допомогою спеціального ендоскопічного обладнання.

 

  • Безконтактна літотріпсія

Дана операція є неінвазивною, а тому не вимагає розрізу шкіри (оперативного втручання) для
видалення каменя і застосування ендоскопічного обладнання.

Дроблення каменів безконтактним методом проводиться за допомогою апарату літотриптора – впливом на камінь електромагнітних або ультразвукових ударних хвиль. Років 20-30 тому старі апарати літотриптори були досить громіздкі і малоефективні. У наш же час літотриптор – це високоефективний невеликий апарат являє собою стіл для укладання пацієнта, УЗД апарат або рентгенівську дугу для визначення рівня стояння каменю і подушку, наповнену водою, через яку проходять ударні хвилі.

Місцезнаходження конкременту визначається за допомогою рентгена або ультразвуку (УЗД). Камінь дробиться на дрібні частинки, які виходять через сечовивідні шляхи назовні. Великий плюс літотрипсії в тому, що хворому можна не проводити велику, порожнинну операцію для видалення дрібного чи середнього каменю нирки або сечоводу і відсутності післяопераційних ускладнень.

Переваги і можливості літотрипсії

Неінвазивний метод

Відсутність хірургічного втручання.

Доступна ціна

Дешевше за оперативні втручання

Висока ефективність

Ефективність лікування досягає 90-94%.

Безболісно

Не потрібно робити анастезію

Нема вікових обмежень

Метод ефективний для дорослих та дітей.

Безпека процедури

Низька ймовірність ускладнень.

Коротка тривалість

Процедура триває до 1 години.

Швидке одужання

Короткий період відновлення.

Дроблення каменів в нирках методом літотрипсії

Дроблення каменів безконтактним методом проводиться за допомогою апарату літотриптора – впливом на камінь електромагнітних або ультразвукових ударних хвиль. Років 20-30 тому старі апарати літотриптори були досить громіздкі і малоефективні. У наш же час літотриптор – це високоефективний невеликий апарат являє собою стіл для укладання пацієнта, УЗД апарат або рентгенівську дугу для визначення рівня стояння каменю і подушку, наповнену водою, через яку проходять ударні хвилі.

Місцезнаходження конкременту визначається за допомогою рентгена або ультразвуку (УЗД). Камінь дробиться на дрібні частинки, які виходять через сечовивідні шляхи назовні. Великий плюс літотрипсії в тому, що хворому можна не проводити велику, порожнинну операцію для видалення дрібного чи середнього каменю нирки або сечоводу і відсутності післяопераційних ускладнень. Видалення каменів з нирок дозволяє лікарям позбавити пацієнта від дискомфорту і болю, пов’язаних із захворюванням

Способи видалення каменів з допомогою літотрипсії

Видалення каменів в нирках, з сечового міхура і навіть з жовчного міхура буває лазерне, ультразвуком, а також за допомогою нефроскопа.
Кожен з видів має свої показання в залежності від ситуації і стану здоров’я пацієнта.

 1. Екстракорпоральна дистанційна ударно-хвильова літотрипсія (або безконтактна літотрипсія) – має на увазі дистанційне дроблень каменів в нирках або сечовому міхурі ультразвуком, тобто без прямого контакту з ними. По суті, це процедура, під час якої лікар направляє створені на спеціальному апараті сфокусовані імпульси ультразвуку на конкремент. Завдяки таким маніпуляціям камінь руйнується всередині організму на дрібні шматочки і виходить природним шляхом. Саме тому цю процедуру в народі ще називають не інакше, як  ультразвукова літотрипсія, або ж ультразвукове дроблення каменів в нирках.
 2. Контактна літотрипсія – метод, при якому руйнівний імпульс за допомогою спеціальних інструментів впливає прямо на камінь, руйнуючи його. Процедура проводиться під анестезією.
 3. Перкутанная нефролітотрипсії – метод, який використовується для видалення великих каменів. Доступ до каменя відбувається через прокол в поперековій ділянці за допомогою нефроскопа.
 4. Лазерна літотрипсія – дроблення каменів за допомогою прямого впливу лазера через підведений ендоскоп. Лазерне видалення каменів з нирок є найбільш поширеним методом.

Детальніше про вартість кожної із типів літотрипсії можете дізнатись у розділі “Ціни“.

Покази до літотрипсії

Наявність каменів:
Різні камені нирок, сечоводів, сечового міхура розміром більше діаметру сечоводів і уретри, які не можуть самостійно відійти

Наявність коліки:
Ниркова колька, яка некупірується або часто повторюється, при доведеному на УЗД або екскреторній урографії камені в сечоводі

Протипокази до літотрипсії

 • Коралоподібні камені нирок
 • Вагітність
 • Аневризма аорти
 • Порушення згортання крові
 • Кісткові аномалії, деформації хребта, що заважають проведенню процедури
 • Великі кісти нирок
 • Онкологічні захворювання
 • Гострі інфекційні захворювання (ГРЗ, ГРВІ та ін.)
 • Гостра пневмонія і бронхіт
 • Гострий артрит
 • Загострення хронічних захворювань
 • Нестабільна стенокардія або гострий інфаркт міокарда
 • Гіпертонічний криз

Підготовка до літотрипсії

Перед проведенням літотрипсії необхідно визначити всі захворювання, якими страждає пацієнт. Потрібно пройти певні обстеження:

 • Загальний аналіз крові;
 • Загальний аналіз сечі;
 • Цукор крові;
 • Флюорографія;
 • Біохімічний аналізкрові: ниркові і печінкові проби, коагулограма;
 • RW;
 • УЗД нирок, сечоводів, сечового міхура, передміхурової залози;
 • Оглядова + ексреторна урографія за показами;
 • Пацієнтам старше 40 років – електрокардіограма (ЕКГ);
 • Обов’язкова консультація терапевта.

Підготування до літотрипсії полягає у звільненні кишечника від газу і калових мас, які заважають проведенню дроблення. У наш час така операція як літотрипсія виконується в амбулаторних умовах. Перед проведенням процедури лікар пояснює і розповідає хворому суть методу і можливі неприємні відчуття, які супроводжують лікування, дає пацієнтові заповнити інформовану згоду на літотрипсії.

Як проходить процедура літотрипсії?

 • Пацієнт знімає весь верхній одяг і прикраси.
 • Хворого укладають на спеціальний стіл.
 • Перед процедурою дроблення хворому можуть бути введені заспокійливі та знеболюючі препарати.
 • Потім під ультразвуковим наведенням визначається рівень стояння каменю, пацієнт укладається таким чином, щоб забезпечити прямий вплив ударних хвиль на камінь.
 • До тіла пацієнта в проекцію каменю підводиться спеціальна подушка з водою, через яку проходять послідовні ударні хвилі.
 • Під час літотрипсії відчувається постукування, пощипування іноді легкий біль під підведеною подушкою.
 • Під час процедури дроблення камінь постійно перебуває під прицілом УЗД і на екрані видно як від нього відколюються фрагменти і утворюють «кам’яну доріжку».
 • Як тільки фрагменти ниркового каменя стають досить малого розміру, щоб пройти через сечовивідні шляхи, процедуру закінчують.
 • Для того, що б фрагменти каменю, зруйнованого при дробленні, не забили сечовід, хворому призначають терапію для полегшення їх відходження: спазмолітики для розширення сечоводів (спазмалгон, но-шпа, баралгін та ін.), антибіотики для профілактики пієлонефриту (фторхінолони, пеніциліни, цефалоспорини), нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) – для знеболювання (диклофенак, німесулід та ін.), ниркові сечогінні чаї для збільшення діурезу, альфа-адреноблокатори – для розслаблення нижніх відділів сечоводів і сфінктерів сечового міхура.
 • Після закінчення дроблення каменів за хворим спостерігає лікар. Якщо стан хворого стабільний, його відпускають додому з відповідними рекомендаціями. Лікар залишаєхворому номер свого телефону, для контролю.

Симптоми, які хворий може спостерігати у себе після процедури дроблення каменів:

 • Може турбувати прискорене сечовипускання, різі, біль.
 • Протягом декількох днів після літотрипсії можуть з’являтися домішки крові в сечі.
 • Може відзначатися відходження з сечею дрібних фрагментів каменю.
 • Відходження уламків каменю може супроводжується нирковою колькою, яка успішно знімається спазмолітиками.
 • Іноді може підвищуватися температура тіла до субфебрильних і фебрильних цифр.

Тому після літотрипсії протягом тиждня необхідний огляд лікаря, який визначить подальшу тактику і можливу корекцію лікування.

Лікування каменів в нирках, або як вивести камені з нирок без болі та операцій?

Наголошуємо ще раз, що новий метод літотрипсії дозволяє пацієнту позбавитись каміння різної локалізації (камінь у нирці, сечоводі чи сечівнику)  без проведення операції та загального обезболення. Ударна хвиля, що формується на літотрипторі, фокусується на камені та руйнує його на дрібні частинки, які виходять з організму природнім шляхом. Навіть діти можуть пройти процедуру літотрипсії без обезболення. А отже, лікування каменів нирок методом літотрипсії проводиться якісно та безболісно.

Більше Вам не доведеться переживати про те, як вивести камінь з нирок. Адже, у нашій клініці проводяться усі види літотрипсії: лазерна, перкутанна нефролітотрипсія, екстракорпоральна ударно-хвильова літотрипсія та контактна цистолітотрипсія. Вивести камінь в нирці  і  пройти лікування  після процедури у нас Ви зможете комплексно і швидко. Тому при перших ознаках сечокам’яної хвороби потрібно якнайшвидше звернутись до лікаря для проведення обстеження. Лікар лише після повної діагностики можна визначити, яким методом вивести камені з нирок, зважаючи на їх розмір та кількість.

Сучасна апаратура провідних світових виробників дозволяє видаляти камені в нирках будь-якої локалізації за допомогою ультразвуку, лазерного випромінювання або пневмомеханічних  зондів. У нашій клініці лікування СКХ (сечокам’яної хвороби) проводиться сучасними апаратами для видалення каменів від провідних виробників Dornier MedTech, MegaPulse, Golf, а також Karl Storz, завдяки яким ефективність лікування ниркових каменів досягає 90-94%, каменів сечоводів 72-74%.

Літотрипсія у Львові в клініці Urosvit

Літотрипсія – це сучасний метод лікування сечокам’яної хвороби, який має вкрай малу кількість післяопераційних ускладнень. Застосовується у хворих з протипоказами до відкритої операції з видалення каменів. Терміни реабілітації після дроблення каменів зменшуються у де кілька разів. Можна з упевненістю сказати, що це терапія майбутнього, яка застосовується вже сьогодні.

Наша клініка урології UROSVIT у Львові допомагає правильно діагностувати і ефективно лікувати хвороби сечовидільної системи. Сучасне обладнання від провідних виробників робить наш медичний заклад провідним в Україні. За один день пацієнт може пройти необхідне для процедури літотрипсії обстеження і вивести камені з нирок без госпіталізації і хірургічного втручання. Велика перевага процедури – мінімальні больові відчуття, які легко переносяться навіть дітьми. Саме тому до нас звертається багато пацієнтів з різних країн. Вартість процедури дроблення каменів в нирках в нашій клініці не висока і доступна для більшості людей. Ви можете переконатися в цьому в розділі Ціни. При цьому, ми використовуємо тільки найкраще медичне обладнання, а наші лікарі є професіоналами з багаторічним досвідом. Відгуки наших пацієнтів про роботу клініки «UROSVIT» читайте тут.

Клініка «UROSVIT»

Години роботи

Понеділок – П’ятниця

09.00 – 18.00

Субота

09.00 – 18.00

Неділя

11.00 – 17.00

Телефонуйте (098)058-74-40

Записатись на прийом