-20% на послуги УЗД

Щоб скористатись знижкою у 20% на послуги УЗД, запишіться на прийом до лікаря УЗД.  Телефонуйте:

Літотрипсія ‒ неінвазивний метод видалення каменів у нирках

Літотрипсія ‒ інноваційна методика дроблення каменів у нирках, серед переваг якої безболісність, відсутність необхідності використання анестезії. Літотрипсія застосовується для руйнування каменів у нирках, сечовому міхурі та сечоводах ударно-хвильовим методом. У Львові літотрипсія може бути проведена в медичному центрі Urosvit, де ціна процедури доступна, а результат гарантований кращими фахівцями.  Для дроблення каменів використовується сучасне обладнання.

У медичному центрі Urosvit у Львові процедура літотрипсії проводиться досвідченими фахівцями на сучасному обладнанні для безболісного дроблення каменів у нирках. Проведення операції можливо в умовах стаціонару. Після втручання пацієнт перебуває під наглядом лікаря в палаті клініки протягом короткого проміжку часу, після чого може продовжити ведення звичного життя. Відновлення після неінвазивної операції відбувається максимально швидко.

Літотрипсія не сприяє травматизації внутрішніх органів, не викликає хворобливих відчуттів у пацієнта, проводиться протягом короткого період часу. Зруйновані утворення виводяться природним шляхом без появи дискомфортних відчуттів.

Види літотрипсії

 • контактна (лазерна) ‒ має на увазі безпосередній вплив на камінь лазером через органи сечовивідної системи з використанням спеціального зонда (ендоскопа);
 • безконтактна (дистанційна, ультразвукова) ‒ не вимагає оперативного втручання, не викликає болю, дискомфорту, проводиться за допомогою літотриптора.
Урологічне обладнання Dornier Gemini.

Дистанційна літотрипсія: особливості процедури

Саме безконтактна дистанційна літотрипсія відрізняється неінвазивністю та високою швидкістю втручання і відновлення після нього, водночас, ціна процедури дає можливість скористатися послугами клініки кожному хворому. Лікування призначає лікар-уролог після діагностики стану уражених органів клієнта. За допомогою літотрипсії можна впливати на камені розміром від 0,5 до 2,5 см.

Місце розташування каменю визначається методом УЗД. Після цього медиком запускається процес дроблення. Такий підхід до видалення конкрементів дрібного та середнього розміру дає можливість уникнути складної порожнинної операції та ускладнень після неї, тривалого відновного періоду

Ультразвукова літотрипсія: показання та підготовка до процедури

Екстракорпоральна літотрипсія (або ультразвукова, або дистанційна) ‒ має на увазі використання хвиль ультразвуку для подрібнення каменів в органах сечостатевої системи без безпосереднього контакту з утвореннями.  

Серед показань до проведення операції:

 • ниркова колька, що не купірується;
 • наявність каменів в органах сечостатевої системи, розміри яких перешкоджають  самостійному виходу конкрементів.

Перед тим, як буде проведено дроблення каменів хвильовим способом, лікар призначить додаткові обстеження, включно з ОАК та ОАМ, визначення рівня цукру в крові, ФГ, біохімію, коагулограму, ниркові та печінкові проби.  Пацієнту необхідно буде пройти УЗД нирок та інших органів сечовивідної системи, за призначенням ‒ урографію, ЕКГ.  Ретельна підготовка до операції дозволить без ускладнень позбутися захворювання та запобігти розвитку хвороби в майбутньому.

На нашому сайті ви можете дізнатися про записи для проходження дистанційної літотрипсії, ознайомитися з вартістю процедури, записатися на попередній прийом до уролога та терапевта. Консультанти медичного центру нададуть всю цікаву для вас інформацію про процедуру.

Ціни на Літотрипсія у Львові

Літотрипсія Ціна
Літотрипсія (вага пацієнта до 70 кг) 7000
Літотрипсія (вага пацієнта з 70 до 90 кг) 7500
Літотрипсія (вага пацієнта з 90 до 110 кг) 8000
Літотрипсія (вага пацієнта з 110 до 120 кг) 8500

Переваги і можливості літотрипсії

Неінвазивний метод

Відсутність хірургічного втручання.

Доступна ціна

Дешевше за оперативні втручання

Висока ефективність

Ефективність лікування досягає 90-94%.

Безболісно

Не потрібно робити анастезію

Нема вікових обмежень

Метод ефективний для дорослих та дітей.

Безпека процедури

Низька ймовірність ускладнень.

Коротка тривалість

Процедура триває до 1 години.

Швидке одужання

Короткий період відновлення.

Дроблення каменів в нирках методом літотрипсії

Дроблення каменів безконтактним методом проводиться за допомогою апарату літотриптора – впливом на камінь електромагнітних або ультразвукових ударних хвиль. Років 20-30 тому старі апарати літотриптори були досить громіздкі і малоефективні. У наш же час літотриптор – це високоефективний невеликий апарат являє собою стіл для укладання пацієнта, УЗД апарат або рентгенівську дугу для визначення рівня стояння каменю і подушку, наповнену водою, через яку проходять ударні хвилі.

Місцезнаходження конкременту визначається за допомогою рентгена або ультразвуку (УЗД). Камінь дробиться на дрібні частинки, які виходять через сечовивідні шляхи назовні. Великий плюс літотрипсії в тому, що хворому можна не проводити велику, порожнинну операцію для видалення дрібного чи середнього каменю нирки або сечоводу і відсутності післяопераційних ускладнень. Видалення каменів з нирок дозволяє лікарям позбавити пацієнта від дискомфорту і болю, пов’язаних із захворюванням

Способи видалення каменів з допомогою літотрипсії

Видалення каменів в нирках, з сечового міхура і навіть з жовчного міхура буває лазерне, ультразвуком, а також за допомогою нефроскопа.
Кожен з видів має свої показання в залежності від ситуації і стану здоров’я пацієнта.

 1. Екстракорпоральна дистанційна ударно-хвильова літотрипсія (або безконтактна літотрипсія) – має на увазі дистанційне дроблень каменів в нирках або сечовому міхурі ультразвуком, тобто без прямого контакту з ними. По суті, це процедура, під час якої лікар направляє створені на спеціальному апараті сфокусовані імпульси ультразвуку на конкремент. Завдяки таким маніпуляціям камінь руйнується всередині організму на дрібні шматочки і виходить природним шляхом. Саме тому цю процедуру в народі ще називають не інакше, як  ультразвукова літотрипсія, або ж ультразвукове дроблення каменів в нирках.
 2. Контактна літотрипсія – метод, при якому руйнівний імпульс за допомогою спеціальних інструментів впливає прямо на камінь, руйнуючи його. Процедура проводиться під анестезією.
 3. Перкутанная нефролітотрипсії – метод, який використовується для видалення великих каменів. Доступ до каменя відбувається через прокол в поперековій ділянці за допомогою нефроскопа.
 4. Лазерна літотрипсія – дроблення каменів за допомогою прямого впливу лазера через підведений ендоскоп. Лазерне видалення каменів з нирок є найбільш поширеним методом.

Детальніше про вартість кожної із типів літотрипсії можете дізнатись у розділі “Ціни“.

Rg-наведення ударних хвиль.
Нагорода «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».
Медичні лазерні системи Dornier MedTech.

Покази до літотрипсії

Наявність каменів:
Різні камені нирок, сечоводів, сечового міхура розміром більше діаметру сечоводів і уретри, які не можуть самостійно відійти

Наявність коліки:
Ниркова колька, яка некупірується або часто повторюється, при доведеному на УЗД або екскреторній урографії камені в сечоводі

Протипокази до літотрипсії

 • Коралоподібні камені нирок
 • Вагітність
 • Аневризма аорти
 • Порушення згортання крові
 • Кісткові аномалії, деформації хребта, що заважають проведенню процедури
 • Великі кісти нирок
 • Онкологічні захворювання
 • Гострі інфекційні захворювання (ГРЗ, ГРВІ та ін.)
 • Гостра пневмонія і бронхіт
 • Гострий артрит
 • Загострення хронічних захворювань
 • Нестабільна стенокардія або гострий інфаркт міокарда
 • Гіпертонічний криз

Підготовка до літотрипсії

Перед проведенням літотрипсії необхідно визначити всі захворювання, якими страждає пацієнт. Потрібно пройти певні обстеження:

 • Загальний аналіз крові;
 • Загальний аналіз сечі;
 • Цукор крові;
 • Флюорографія;
 • Біохімічний аналізкрові: ниркові і печінкові проби, коагулограма;
 • RW;
 • УЗД нирок, сечоводів, сечового міхура, передміхурової залози;
 • Оглядова + ексреторна урографія за показами;
 • Пацієнтам старше 40 років – електрокардіограма (ЕКГ);
 • Обов’язкова консультація терапевта.

Підготування до літотрипсії полягає у звільненні кишечника від газу і калових мас, які заважають проведенню дроблення. У наш час така операція як літотрипсія виконується в амбулаторних умовах. Перед проведенням процедури лікар пояснює і розповідає хворому суть методу і можливі неприємні відчуття, які супроводжують лікування, дає пацієнтові заповнити інформовану згоду на літотрипсії.

Як проходить процедура літотрипсії?

 • Дроблення каменів.Пацієнт знімає весь верхній одяг і прикраси.
 • Хворого укладають на спеціальний стіл.
 • Перед процедурою дроблення хворому можуть бути введені заспокійливі та знеболюючі препарати.
 • Потім під ультразвуковим наведенням визначається рівень стояння каменю, пацієнт укладається таким чином, щоб забезпечити прямий вплив ударних хвиль на камінь.
 • До тіла пацієнта в проекцію каменю підводиться спеціальна подушка з водою, через яку проходять послідовні ударні хвилі.
 • Під час літотрипсії відчувається постукування, пощипування іноді легкий біль під підведеною подушкою.
 • Під час процедури дроблення камінь постійно перебуває під прицілом УЗД і на екрані видно як від нього відколюються фрагменти і утворюють «кам’яну доріжку».
 • Як тільки фрагменти ниркового каменя стають досить малого розміру, щоб пройти через сечовивідні шляхи, процедуру закінчують.
 • Для того, що б фрагменти каменю, зруйнованого при дробленні, не забили сечовід, хворому призначають терапію для полегшення їх відходження: спазмолітики для розширення сечоводів (спазмалгон, но-шпа, баралгін та ін.), антибіотики для профілактики пієлонефриту (фторхінолони, пеніциліни, цефалоспорини), нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) – для знеболювання (диклофенак, німесулід та ін.), ниркові сечогінні чаї для збільшення діурезу, альфа-адреноблокатори – для розслаблення нижніх відділів сечоводів і сфінктерів сечового міхура.
 • Після закінчення дроблення каменів за хворим спостерігає лікар. Якщо стан хворого стабільний, його відпускають додому з відповідними рекомендаціями. Лікар залишаєхворому номер свого телефону, для контролю.

Симптоми, які хворий може спостерігати у себе після процедури дроблення каменів:

 • Може турбувати прискорене сечовипускання, різі, біль.
 • Протягом декількох днів після літотрипсії можуть з’являтися домішки крові в сечі.
 • Може відзначатися відходження з сечею дрібних фрагментів каменю.
 • Відходження уламків каменю може супроводжується нирковою колькою, яка успішно знімається спазмолітиками.
 • Іноді може підвищуватися температура тіла до субфебрильних і фебрильних цифр.

Тому після літотрипсії протягом тиждня необхідний огляд лікаря, який визначить подальшу тактику і можливу корекцію лікування.

Лікування каменів в нирках, або як вивести камені з нирок без болі та операцій?

Наголошуємо ще раз, що новий метод літотрипсії дозволяє пацієнту позбавитись каміння різної локалізації (камінь у нирці, сечоводі чи сечівнику)  без проведення операції та загального обезболення. Ударна хвиля, що формується на літотрипторі, фокусується на камені та руйнує його на дрібні частинки, які виходять з організму природнім шляхом. Навіть діти можуть пройти процедуру літотрипсії без обезболення. А отже, лікування каменів нирок методом літотрипсії проводиться якісно та безболісно.

Більше Вам не доведеться переживати про те, як вивести камінь з нирок. Адже, у нашій клініці проводяться усі види літотрипсії: лазерна, перкутанна нефролітотрипсія, екстракорпоральна ударно-хвильова літотрипсія та контактна цистолітотрипсія. Вивести камінь в нирці  і  пройти лікування  після процедури у нас Ви зможете комплексно і швидко. Тому при перших ознаках сечокам’яної хвороби потрібно якнайшвидше звернутись до лікаря для проведення обстеження. Лікар лише після повної діагностики можна визначити, яким методом вивести камені з нирок, зважаючи на їх розмір та кількість.

Сучасна апаратура провідних світових виробників дозволяє видаляти камені в нирках будь-якої локалізації за допомогою ультразвуку, лазерного випромінювання або пневмомеханічних  зондів. У нашій клініці лікування СКХ (сечокам’яної хвороби) проводиться сучасними апаратами для видалення каменів від провідних виробників Dornier MedTech, MegaPulse, Golf, а також Karl Storz, завдяки яким ефективність лікування ниркових каменів досягає 90-94%, каменів сечоводів 72-74%.

Літотрипсія у Львові в клініці Urosvit

Літотрипсія – це сучасний метод лікування сечокам’яної хвороби, який має вкрай малу кількість післяопераційних ускладнень. Застосовується у хворих з протипоказами до відкритої операції з видалення каменів. Терміни реабілітації після дроблення каменів зменшуються у де кілька разів. Можна з упевненістю сказати, що це терапія майбутнього, яка застосовується вже сьогодні.

Наш центр урології UROSVIT у Львові допомагає правильно діагностувати і ефективно лікувати хвороби сечовидільної системи. Сучасне обладнання від провідних виробників робить наш медичний заклад провідним в Україні. За один день пацієнт може пройти необхідне для процедури літотрипсії обстеження і вивести камені з нирок без госпіталізації і хірургічного втручання. Велика перевага процедури – мінімальні больові відчуття, які легко переносяться навіть дітьми. Саме тому до нас звертається багато пацієнтів з різних країн. Вартість процедури дроблення каменів в нирках в нашому центрі не висока і доступна для більшості людей. Ви можете переконатися в цьому в розділі Ціни. При цьому, ми використовуємо тільки найкраще медичне обладнання, а наші лікарі є професіоналами з багаторічним досвідом. Відгуки наших пацієнтів про роботу медичного центру «UROSVIT» читайте тут.

Ціни на літотрипсію

Також ви можете ознайомитися з цінами на літотрипсію тут.

Кваліфікована консультація уролога

Години роботи

Понеділок – П’ятниця

08.30 – 20.00

Субота

09.00 – 18.00

Неділя

09.00 – 17.00

Телефонуйте +38(096) 700-30-80

Записатись на прийом