Діагностика навколоносових пазух і порожнини носа на томографі

Діагностика навколоносових пазух і порожнини носа на комп’ютерному томографі у медичному центрі «Уросвіт» дозволяє досконально дослідити порожнину носа, придаткові пазухи, прилеглі структури. За допомогою отриманих зі сканера знімків можливо діагностувати поліпи (патологічні доброякісні утворення), кісти (патологічні порожнини, заповнені рідиною), пухлини (патологічні новостворені тканини), запальні, інфекційні або гнійні процеси, різноманітні травмування, тощо. 

Показання до проведення КТ навколоносових пазух

Дослідження навколоносових пазух та порожнини носа на комп’ютерному томографі проводять з метою виявлення:

 • запальних захворювань;
 • новоутворень (кісти, пухлини, поліпи);
 • інфекційних процесів;
 • визначення анатомічних особливостей порожнини носа (перед оперативним втручанням);
 • синуситів (гайморит, фронтит, сфеноїдит, етмоїдит);
 • гнійного запалення слізного мішка. 

Показанням для проведення КТ навколоносових пазух також є травми обличчя, часті носові кровотечі, тривалий головний чи зубний біль, інші визначені лікарями медичного центру «Уросвіт» показання. 

Протипоказання

Протипоказань для проведення комп’ютерної томографії легенів мінімальна кількість. Однозначне – вагітність на будь-якому терміні, що обумовлено тератогенним ефектом випромінюваних рентгенівських хвиль. Матерям, які годують груддю, протягом доби після проходження КТ не можна годувати малюка молоком, його слід зціджувати і виливати. Крім того, КТ легень не проводиться в тому випадку, якщо вага пацієнта набагато більше максимально дозволенного навантаження для приладу. Також є деякі важкі форми захворювань, за яких не можна проводити КТ, про що лікар обов’язково попереджає свого пацієнта. До обмежень для проведення КТ з контрастуванням відносяться алергічні реакції на водомістку речовину, бронхіальна астма, захворювання щетовидки, важка форма ЦД, зокрема діабетична ангіопатія.

Не відкладайте своє лікування на потім – записуйтесь на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: +38(096) 700-30-80. Або записуйтесь онлайн через сайт!

Підготовка до процедури

Жодна спеціальна підготовка до проведення комп’ютерної томографії не потрібна, якщо немає необхідності внутрішньовенного введення констатуючої речовини. Її використовують для кращої візуалізації внутрішніх структур тіла. Коли застосування спеціальної контрастної речовини доцільне, то лікарі медичного центру «Уросвіт» радять за чотири години до запланованого проведення процедури не вживати їжу та напої. Крім того, медиків необхідно попередити про наявність алергічної реакції на йод, йодомісткі препарати чи молюски, про прийом медикаментів. Варто повідомити лікаря й про наявність супутніх захворювань на кшталт серцевих хвороб, діабету, астми тощо.

Які протипоказання для проведення КТ?

Комп’ютерна томографія навколоносових пазух та порожнини носа передусім протипоказана вагітним жінкам на всіх термінах протікання вагітності, оскільки сканування може спричинити негативні наслідки для розвитку плоду. Також для комп’ютерного томографа  SOMATOM go.Up, який використовують для діагностики в медичному центрі «Уросвіт», є обмеження по вазі пацієнта. Втім, додатковими послугами передбачено сканування пацієнтів з вагою понад 100 кілограмів. Для КТ із застосуванням контрастної речовини є додаткові протипоказання:

 

 • алергічна реакція на контрастну речовину;
 • цукровий діабет ІІ типу;
 • ниркова або гостра серцева недостатності.

 

Які протипоказання для проведення КТ?

Як проводиться процедура КТ навколоносових пазух та порожнини носа?

Пацієнт медичного центру «Уросвіт» розміщується на столі комп’ютерного томографа. Процедура проводиться в положенні лежачи на спині. Щоб сканування було чітким, використовують ремені та подушки для фіксації голови в правильному нерухомому положенні. Якщо є необхідність введення контрастної речовини, роблять ін’єкцію, після якої ненадовго лишається металевий присмак у роті. Потім стіл в’їжджає в камеру, а лікарі медичного центру «Уросвіт» надають чіткі вказівки, що робити далі. Саме сканування триває не більше 5-ти хвилин, а дослідження в цілому займає до 30-ти хвилин. У Львові пройти КТ навколоносових пазух можна у медичному центрі «Уросвіт», який приймає за адресою: вулиця Івана Огієнка, 3. Це – на території клінічної лікарні Львівської залізниці, вхід з двору, перший поверх. 

Як проводиться процедура КТ навколоносових пазух та порожнини носа?

Що показує томограф при скануванні пазух носа?

КТ навколоносових пазух носа вважається найінформативнішим методом діагностики, оскільки  дає чітку візуалізацію гайморових та лобних пазух, слизової оболонки, кісткових структур, носової перетинки, тощо. Це дає можливість виявити наявність кіст, поліпів, різноманітних новоутворень, визначити ознаки запалення, гною або кровотечі. За рахунок того, що комп’ютерний томограф видає точні дрібні зрізи, дослідження дозволяє виявити такі порушення, які «не бачать» ані рентген, ані МРТ (магнітно-резонансна томографія). Наприклад, це можуть бути проростання пухлин в стінки пазух з розташованих поруч анатомічних областей чи дрібні тріщини черепа. 

Не відкладайте своє лікування на потім – записуйтесь на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: +38(096) 700-30-80. Або записуйтесь онлайн через сайт!

Анатомічні особливості навколоносових пазух

Навколоносові пазухи ще називають придатковими пазухами носа. Це такі повітроносні порожнини в кістках черепа, котрі сполучені з порожниною носа. Людина має чотири групи придаткових пазух носа. Їхня назва відповідає їхній локалізації: 

 • верхньощелепна або гайморова пазуха (парна) розташована у верхній щелепі, є найбільшою з усіх навколоносових пазух;
 • лобова пазуха (парна) зосереджена в лобовій кістці;
 • парний ґратчастий лабіринт сформований комірками ґратчастої кістки;
 • клиноподібна пазуха (основна) знаходиться в тілі клиноподібної кістки. 
Анатомічні особливості навколоносових пазух

Перші дзвіночки для проведення КТ

Є симптоми, які говорять про те, що необхідно дослідити навколоносові пазухи. Лікарі рекомендують зробити КТ, якщо нюх раптово погіршився , є підозри на кісту, поліп чи інше новоутворення, повторюються часті кровотечі, відчувається дискомфорт при ковтанні, шум у вухах, періодичне їх закладання, тощо. Запишіться на консультацію до медичного центру «Уросвіт» за телефоном: +38 (096) 700-30-80, аби не проґавити час і не доводити до ускладнень. 

Ціна на КТ навколоносових пазух

КТ Без використання в/в контрастування. З в/в контрастуванням.
Навколоносові пазухи 1300 грн 2200 грн

Кваліфікована консультація уролога

Години роботи

Понеділок – П’ятниця

08.30 – 20.00

Субота

09.00 – 18.00

Неділя

09.00 – 17.00

Телефонуйте +38(096) 700-30-80

Записатись на прийом