Лікар отоларинголог або ж ЛОР, займається профілактикою, діагностикою та лікуванням захворювань вуха, горла (глотки, гортані) та носа. Всі ці органи тісно взаємопов’язані, тому коли хвороба прогресує в одному з них, ускладнення можуть розвиватися в інших органах, причому в неочікувано короткі терміни.
Досить поширеними вважаються хвороби ЛОР-органів як серед дітей, так і серед дорослих. Частина з них мають вірусну природу, частина бактеріальну, а ще одна частка припадає на грибкову. Значна кількість захворювань лор-органів проходить самостійно, проте існують і такі, які без своєчасного лікування загрожують розвитком серйозних ускладнень. Як і переважну більшість усіх захворювань, захворювання ЛОР-органів умовно можна поділити на дві групи – гострі та хронічні. При гострих захворюваннях симптоми є більш вираженими, проте лікуються досить ефективно. При хронічних формах терапія є довготривалою. Хронічні форми захворювань, як відомо, з’являються у підсумку неефективної та неякісної терапії гострих форм. Саме тому, щоб не допустити перехід захворювання в хронічну форму, при появі перших симптомів хвороби, важливо вчасно проконсультуватися з лікарем отоларингологом, пройти необхідні обстеження для визначення причини захворювання та прийняти адекватні міри щодо лікування. Це допоможе Вам уникнути можливих небажаних наслідків і зберегти здоров’я. Отже, не вагайтеся і при появі перших симптомів захворювання записуйтеся на консультацію до ЛОРа у медичний центр “UROSVIT” у Львові.
Симптоми, при прояві яких варто звернутися до лікаря отоларинголога:
- біль в обидвох вухах чи одному вусі;
- при виявленні будь -якого виду виділень із вушних проходів;
- погіршення слуху;
- чхання, надокучливий свербіж та печіння в носі;
- постійна закладеність носа;
- риніт, що не вдається вилікувати;
- зниження нюхових властивостей чи повна його втрата;
- нічний храп;
- запаморочення;
- виділення крові із ЛОР органів;
- порушення сну;
- сухий кашель;
- болі в горлі;
- безпричинна охриплість голосу;
- при відсутності захворювань зубів та ясен неприємний запах з рота;
- часті головні болі, які супроводжуються відчуттям розпирання і важкості в області чола, скул та верхньої щелепи;
- часті ГРВІ.
Найпоширеніші захворювання ЛОР органів
Захворювання порожнини носа:
- Риніт – нежить, котрий може бути спровокований вірусом, респіраторною інфекцією або ж алергеном. Стає важко дихати носом, відчутний храп під час сну. Призводить до регулярних простуд та запалень в середньому вусі, погіршення слуху, відбуваються зміни голосу, мова може ставати невиразною, у дітей можуть відбуватися затримки розвитку та формуватися неправильний прикус.
- Синусит – це запалення, яке пошкоджує одну або кілька носових пазух.
- Фронтальний синусит – це запалення слизових оболонок в районі лобових пазух.
- Гайморит – характерний запаленням гайморових пазух. Може бути спричинений травмою носової перегородки, через наявність чужорідного тіла в носі, носовими кровотечами.
До захворювань вуха відносять: сірчані пробки, отити, евстахіїти, тимпаніти, мастоїдити, сторонні предмети у вусі, різного роду травми.
Хворобами горла вважають: ларингіти, хронічні тонзиліти, фарингіти тощо.
Фактори, які впливають на розвиток хворіб лор-органів:
- зміна пори року, яка відбувається з різким перепадом температур;
- переохолодження;
- інфекції та віруси;
- бактеріальні захворювання;
- слабкий імунітет;
- алергічні реакції;
- наявність постійних стресових ситуацій.

Методи діагностики в отоларингології
Під час проведення діагностики чи то у дорослих чи у дітей, лікарі отоларингологи медичного центру “UROSVIT”, використовують найсучасніші методи діагностики в отоларингології. Процес огляду ЛОР-органів, відбувається за допомогою спеціальних інструментів та обладнання, яке дає можливість отримати ширшу картину захворювання та поставити коректний діагноз. У нашій клініці у Львові, працюють досвідчені лікарі отоларингологи, які надають кваліфіковані консультації, проводять безболісні обстеження та призначають ефективне лікування, як дорослим так і дітям.
Основними методиками діагностики:
- візуальний огляд відповідних органів, з використанням спеціальних приладів;
- ендоскопічний огляд;
- рентген і КТ;
- при необхідності, проведення лабораторних досліджень.
Для проведення діагностики хворіб носа та горла використовуються наступні методи:
- Риноскопія – це дослідження, яке проводиться за допомогою дзеркал або ендоскопа, для визначення стану порожнини носа, носових пазух та носової перегородки.
- Фарингоскопія — досліджується стан слизової оболонки горла пацієнта та мигдаликів, також проводиться за допомогою дзеркал.
- Ларингоскопія — досліджується стан слизової оболонки горла та голосових зв’язок, за допомогою ларингоскопа.
- Ендоскопічне дослідження – проводиться для діагностики носоглотки та гортані. Даний метод дослідження відбувається за допомогою ендоскопа – приладу, який оснащений малесенькою камерою на кінці, що дає можливість встановити, де саме розташовуються осередки запалення чи новоутворення.
Для проведення діагностики захворювання вух та проблем зі слухом використовуються нижче перелічені способи:
- Отоскопія — це першочерговий метод обстеження вух для виявлення патологій та проблем зі слухом. Для проведення цієї процедури можуть використовувати отоскопічну воронку, отоскоп та застосовувати вушний ендоскоп.
- Імпедансометрія – це процедура, яка має на меті оцінити функціональність слухової труби та середнього вуха, а також рухливість слухових кісточок.
- Тимпанометрія — дає можливість виявити локалізацію зосередження певної кількості рідини чи приховані пухлини. Також призначається для перевірки еластичності та структури барабанної перетинки.
- Аудіометрія – перевірка слуху, яка відбувається за допомогою певного обладнання.
Основні методи лікування захворювань ЛОР-органів
Під час проведення лікування ЛОР – органів можуть використовуватися різні методи та принципи. В основному це залежить від кожної конкретної ситуації та особливості протікання захворювання. Головною метою є недопущення переходу захворювання із гострої форми у хронічну.
Призначення медичних препаратів:
- при захворюваннях носа призначаються краплі в ніс та спреї;
- при захворюваннях горла – таблетки для смоктання, розчини для полоскання, спреї;
- при захворюваннях вух – краплі для вух, а при необхідності антибактеріальні засоби.
Якщо захворювання носить інфекційний чи бактеріальний характер, то лікар призначає лікування антибіотиками. При грибкових захворюваннях дієвими є протигрибкові засоби.
Фізіотерапевтичні процедури:
- Ультрафіолетове випромінювання;
- Лікування лазером;
- Інгаляції;
- Світлолікування;
- Електролікування;
- Магнітотерапія;
- Теплотерапія.
Фізичні методами ліквідації симптомів:
- Промивання носа;
- Продування вух;
- Видалення сірчаних пробок.
Хірургічні методи застосовуються у складних випадках при гострих запаленнях.
Консультація дитячого ЛОРа
Консультацію дитячий ЛОР проводить як для новонароджених діток і до досягнення ними 18 років. Приблизно 55% – 60% батьків, звертаються до педіатра власне із захворюваннями ЛОР-органів (ніс, вушко, горло), а педіатр у свою чергу направляє їх саме до дитячого лора. Як відомо, всі системи організму дитини перебувають у постійному розвитку та динаміці. Вони активно розвиваються і формуються аж до 16 років. ЛОР-органи відіграють надзвичайно важливу роль у розвитку дитину, коли вона пристосовується до навколишнього середовища, сприймає звуки та починає відчувати запахи. Саме тому, варто проходити профілактичні огляди у дитячого лора.
Під час прийому дитячий ЛОР:
- підбирає відповідний підхід до маленького пацієнта;
- підбирає методи діагностики та досліджень, враховуючи вік дитини;
- у разі необхідності призначення медикаментозного лікування, обирає ліки, які дозволені для прийому малюкам згідно вікової категорії.
Переваги звернення саме у клініку “UROSVIT” у Львові
Звернувшись у нашу клініку “UROSVIT” у Львові, Ви отримаєте бездоганний сервіс, консультацію у кваліфікованого лікаря отоларинголога, який у разі необхідності призначить адекватне лікування; проведення всіх діагностичних процедур відбувається із використання сучасного обладнання, а привітний персонал зустріне та проведе Вас із усмішкою. Якщо Ви вагаєтесь чи варто звертатися до лікаря, то відповідь однозначна – так. Нехай досвідчений фахівець розвіє Ваші страхи та переживання.
Ціни на консультацію лікаря отоларинголога у клініці “UROSVIT” варіюються від 400 до 500 гривень.
Консультації спеціалістів | Ціна, грн. |
---|---|
Первинний прийом ЛОР-лікаря | 500 |
Повторний прийом ЛОР-лікаря з відеодіагностикою | 990 |
Вторинний прийом ЛОР-лікаря | 400 |
Також ви можете ознайомитися з цінами на інші послуги у медичному центрі “Уросвіт”.