УЗД органів малого тазу..

УЗД всіх органів малого тазу

Усім відомо, що регулярні відвідини гінеколога – обов’язкова складова профілактичного огляду. Візит до “жіночого” лікаря слід здійснювати щонайменше раз у рік, а краще раз у пів року.

Та насправді відсоток українок, які дотримуються таких рекомендацій, дуже низький. Часто навіть очевидні симптоми не можуть заставити перебороти страх та сором, а рекомендація лікаря здійснити трансвагінальне обстеження пробуджує у жінок справжню паніку.

Лікар УЗД клініки “UROSVIT” Чубінська Олена Ігорівна розповідає, чому важливо регулярно обстежувати органи малого тазу, як проходить процедура та чи потрібно до неї готуватися, а також розвіює нічим не обґрунтовані жіночі страхи.

Не відкладайте своє лікування на потім – записуйтеся на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: 067-44-00-067. Або записуйтесь онлайн через сайт!

Чому УЗД органів малого тазу є такою популярною процедурою?

Найперше тому, що УЗД органів малого тазу – найбільш інформативний та достовірний метод обстеження пацієнтів ( і чоловіків, і жінок), який дозволяє вести динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнта під час терапії та у відновлювальному періоді.

УЗД органів малого тазу дозволяє отримувати зображення у реальному часі, що дає можливість контролювати проведення біопсії аспіраційного чи пунктуаційного типу. Лікар отримує чітке зображення м’яких тканин, яких при класичному рентгенологічному обстеженні не видно;

Крім того, процедура – неінвазивна і, в більшості випадків, безболісна, а також, що часто стає перешкодою для профілактичних оглядів, вартість УЗД органів малого тазу у Львові є цілком адекватною.

Ціни на УЗД

Ультразвукове обстеження Ціна, грн.
Матки, додатків (при потребі трансвагінальне обстеження) 590

Також ви можете ознайомитися з цінами на інші УЗД та повним переліком послуг на УЗД.

Чи потрібна спеціальна підготовка до процедури?

Якщо лікар призначив трансабдомінальне обстеження (тобто через передню черевну стінку),то сечовий міхур у пацієнта має бути наповненим.

За 30-40 хвилин до обстеження рекомендується випити не менше літри негазованої води. Наповнений сечовий міхур значно полегшує візуалізацію яйників/матки в жінок, простатичної залози в чоловіків та стінок сечового міхура у пацієнтів обох статей.

Як часто слід здійснювати ультразвукове обстеження органів малого тазу?

Якщо скарг немає, то УЗД та консультацію гінеколога потрібно здійснювати не рідше, ніж раз на рік.

УЗД всіх органів малого тазу

Кому призначають процедуру?

Лікар направляє жінку на УЗД органів малого тазу:

  • при скаргах на порушення менструального циклу, періодичні чи постійні болі внизу живота, патологічні кровотечі;
  • коли потрібно діагностувати злоякісні чи доброякісні новоутворення (наприклад, під час огляду жінки на гінекологічному кріслі були діагностовані ущільнення у придатках);
  • з метою оцінки стану ендометрію (внутрішньої оболонки матки), міометрію (м’язевих стінок матки) та яєчників;
  • щоб переконатися у точності постановки діагнозу;
  • при аномаліях будови матки, поліпах ендометрію, рубцях на матці;
  • з метою виявити в жінки злоякісну пухлину, якщо є патологічні маткові кровотечі, а всі інші види обстеження не дають результатів.

У чоловіків найчастіше застосовується трансректальне УЗД органів малого тазу, яке дозволяє ретельно вивчити простатичну залозу та оцінити її стан. При такому виді обстеження датчик вводять у пряму кишку.

Які наслідки для тих, хто нехтує регулярними оглядами?

Наслідком є прогресування хвороби, яка розвивається безсимптомно.
Нещодавно на плановий огляд у клініку “UROSVIT” звернулася 22-річна пацієнтка, яка останній раз обстежувалася близько року тому.
Під час огляду сечового міхура було виявлено гіпоехогенну (“темну”) ділянку в шийці матки, що дало підстави продовжити обстеження трансвагінально. Діагностовано округле гіпоехогенне неоднорідне утворення з нечіткими контурами, з поодинокими локусами кровотоку (10 х 8, 5 мм) по передній стінці шийки матки.
Пацієнтку скеровано на консультацію до гінеколога та КТ для виключення онкопроцесу.
Найважливіше, що варто знати тим, хто постійно відкладає планові обстеження “на колись” – пацієнтку абсолютно нічого не турбувало.

У який день менструального циклу краще робити УЗД органів малого тазу?

УЗД всіх органів малого тазуЦе залежить від того, який попередній діагноз ставлять жінці, та який загальний стан здоров’я пацієнтки.
Наприклад, при патологічній матковій кровотечі цей вид обстеження може здійснюватись в екстреному порядку, і абсолютно неважливо, на який день припаде процедура.
Зазвичай, дане УЗД проводиться на початку циклу, тобто на 5-7 день від першого дня менструального циклу, тому що:

  • відразу після закінчення менструації, в ранню фазу проліферації, більш чітко визначаються структурні особливості порожнини матки та яєчників , і у лікаря є можливість діагностувати такі утворення, як поліп ендометрію, визначити реальні розміри міоматозних вузлів. Також під час даного періоду є можливість виключити наявність функціональних кист яєчників, які не потребують медичних втручань.
    Після овуляції (14 день менструального циклу), в секреторну фазу, слизова порожнини матки стає більш «пухкою» та об’ємною, утворення в порожнині матки чітко не візуалізуються, або їх зовнішній вигляд не дає змогу оцінити реальну сонографічну картину. Часто кисти яєчників, що діагностовані у ІІ фазу циклу, є функціональними та зникають самостійно після менструації.
  • якщо необхідно оцінити функцію яєчників (розвиток та динаміку дозрівання фолікулів, момент овуляції, утворення жовтого тіла), рекомендовано пройти УЗД декілька разів протягом одного менструального циклу (фолікулометрія).

-20% на послуги УЗД

Щоб скористатись знижкою у 20% на послуги УЗД, запишіться на прийом до лікаря УЗД.  Телефонуйте:

Лікарі УЗД в медичному центрі Urosvit

Медичний центр «UROSVIT»

Години роботи

Понеділок – П’ятниця

08.30 – 20.00

Субота

09.00 – 18.00

Неділя

09.00 – 17.00

Якщо у Вас виникли додаткові питання щодо розкладу роботи клініки чи прийому лікарів, пишіть нам на uro.lviv@gmail.com або

Телефонуйте 067-44-00-067

Записатись на прийом