УЗД черевної порожнини.

Що таке УЗД черевної порожнини?

Ультразвукове дослідження черевної порожнини – це неінвазивний, абсолютно безпечний спосіб діагностики за допомогою ультразвукового сканування, який допомагає отримати дані про органи черевної порожнини в режимі реального часу.
Під час УЗД проводиться огляд таких органів:

 • печінка
 • жовчний міхур
 • підшлункова залоза
 • селезінка

Лікар оцінює розмір цих органів, їх контури, будову, розміщення та стан.

Ультразвукове дослідження черевної порожнини у Львові можна здійснити у клініці “UROSVIT” за призначенням лікаря чи за власним бажанням. Високопрофесійні лікарі-діагности клініки “UROSVIT”, використовуючи сучасне діагностичне обладнання, проведуть УЗД Львів у максимально комфортних умовах.
Наші переваги:

 • висококваліфіковані лікарі;
 • сучасне обладнання;
 • висока якість надання послуг;
 • помірні ціни;
 • зручне розташування клініки (центр міста).

УЗД органів черевної порожнини у Львові в клініці Urosvit

Запрошуємо Вас пройти узд черевної діагностики в клініці Уросвіт якісно та доступно. УЗД внутрішніх органів виконується в лежачому положенні. Лікар УЗД проводить обстеження, пересуваючи спеціальний ультразвуковий датчик по животу пацієнта, і спостерігає на екрані анатомічну будову органів черевної порожнини. УЗ-діагностика є безболісною процедурою і може багаторазово повторюватися.

Для ультразвукового обстеження необхідно створити умови для безперешкодного проходження ультразвукових хвиль через тканини організму (саме тому використовують спеціальний гель, щоб перешкодити утворенню повітряного шару між УЗ-датчиком і шкірним покривом). Справа в тому, що перешкода для такого типу хвиль складають і дуже щільні структури, як кістка, і повітря, який викликає розсіювання хвиль, і поява відлуння різко спотворює зображення і в рази ускладнює його інтерпретацію.

 

Ціни на УЗД органів черевної порожнини

 

  ▪ УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчевий міхур, підшлункова залоза, селезінка)     290 грн
 ▪ УЗД органів черевної порожнини + нирок     350 грн
 ▪ УЗД органів черевної порожнини + нирок + сечового міхура     390 грн
 ▪ Комплекс чоловіча урологія + органів черевної порожнини     650 грн

Не відкладайте своє лікування на потім – записуйтесь на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: +38(096) 700-30-80. Або записуйтесь онлайн через сайт!

Кому варто пройти УЗД черевної порожнини?

Для початку варто зазначити, що пацієнти часто записуються на прийом у кабінет УЗД за направленням лікаря, але задля профілактики слід регулярнообстежуватися ще до будь-яких симптомів хвороби.
Загалом УЗД черевної порожнини призначають при наступних симптомах:

 • частий патологічний біль та відчуття скованості в області шлунково-кишкового тракту;
 • метеоризм;
 • неприємний запах з рота, металевий або гіркий присмак;
 • часта блювота, відрижка;
 • часті запори та надто часті газовипускання, діарея, диспепсичні розлади;
 • якщо під час пульпації було виявлено зміни в органах;
 • будь-які травми, пов’язані з черевною порожниною;
 • будь-які розлади та патологічні відчуття незрозумілого походження;
 • пожовтіння шкіри та білків очей;
 • проблеми із сечовипусканням;
 • постійне відчуття важкості та переповненості в животі;
 • інтоксикація організму;
 • різка зміна ваги.

Також відвідування кабінету УЗД призначають для аналізу до і після трансплантації органів, а ще при біопсії задля того, аби проконтролювати, де знаходиться голка.

Що може показати УЗД черевної порожнини?

Як правило, на прийом до лікаря для УЗД черевної порожнини пацієнт потрапляє за направленням гастроентеролога чи терапевта, аби точно визначити, чи потрібне хірургічне втручання для лікування, чи можна обійтися медикаментозним методом.
Загалом під час такого виду УЗД у клініці «Urosvit» можна виявити цілий ряд патологій, зокрема:

 • камені у жовчному міхурі;
 • пухлини та рідини в черевній порожнині;
 • алергічні патології;
 • зміни в розмірі лімфовузлів, які можуть виникати унаслідок інфекції при бактеріях чи вірусі;

А також виявлення змін у печінці при таких захворюваннях:

 • дистрофія печінки ( коли клітини перероджуються в жирові тканини);
 • цироз печінки;
 • гепатит у різних видах важкості;
 • анемія та інші захворювання крові;
 • будь-які ушкодження в органах шлунково-кичешного тракту, які відбулися унаслідок травм ( можна виявити і ступінь важкості ушкодження);
 • будь-які порушення, пов’язані з будовою органів черевної порожнини;
 • обстеження кровотоку у разі пошкодження органів;
 • будь-які патологічні утворення, які можуть мати онкологічний характер;
 • перевірка моторики у разі больових відчуттів та при порушенні роботи кишково-шлункового тракту;
 • поліпи та потовщення в стінках жовчного міхура.

Протипоказання для УЗД

Сьогодні немає жодного підтвердження того, що ультразвукова діагностика може бути шкідливою, оскільки під час процедури не відбувається опромінення. УЗД дозволяють проводити багаторазово дітям, вагітним жінкам та жінкам, які годують грудьми. Крім того, метод дослідження абсолютно безболісний (за винятком тих випадків, коли у людини в організмі відбуваються запальні процеси).

Як правильно підготуватися до УЗД органів черевної порожнини?

Сама процедура не вимагає складної підготовки, але все ж є кілька правил, від дотримання яких залежать точність результатів та якість проведення досліджень.
Для пацієнтів, які планують пройти УЗД органів черевної порожнини в клініці «Urosvit» рекомендується не вживати їжу та напої за 4-5 годин до відвідин лікаря (за винятком тих пацієнтів, у кого важка форма цукрового діабету), але якщо у вас видалений жовчний міхур, то в такому обмеженні немає потреби.
За кілька днів до процедури бажано відмовитися від продуктів, які сприяють газоутворенню, наприклад, картоплі, газованих напоїв, капусти, хліба, молока, деяких фруктів та бобових. Якщо ви схильні до метеоризму, то лікар може призначити абсорбенти, а при діареї – мікроклізму. Повітря – перешкода для ультразвуку, тому варто подбати про те, щоб в кишечнику його не було.
Також у разі проведення рентген-обстеження із введенням контрасту варто планувати УЗД хоча б через три доби з моменту процедури. Тим не менше протипоказань щодо УЗД при проведенні рентген-дослідження без введення контрасту немає.

Як відбувається процедура УЗД органів черевної порожнини?

Процедура відбувається дуже просто та безболісно. Пацієнт лягає накушетку, іноді лікар просить повернутися на бік чи затримати на деякий час подих.
Стандартно під час процедури УЗД лікар наносить на область, яку будуть оглядати, та на кінцівку апарату рідину для кращого контакту. Потім у режимі реального часу фахівець перевірить розміри, ехогенність, контури, будь-які відхилення та патогенні новоутворення в органах.
Загалом вся процедура буде тривати від 10 до 30 хв. До речі, УЗД черевної порожнини можуть доповнювати й іншими дослідженнями, наприклад, рентген-обстеженням, комп’ютерною томографією, лабораторними та цитологічними дослідженнями.
При дослідженні судин органів черевної порожнини проводять доплер-сканування (дослідження, яке дозволяє побачити не тільки судину, а й рух крові по ній).

УЗД печінки

Як відомо, переважно симптоми захворювання печінки проявляються вже на критичній стадії, тому задля уникнення серйозних проблем рекомендується проходити УЗД час від часу для профілактики.

Якщо ж пацієнт скаржиться на біль у правому підребер’ї, жовтуватий колір шкіри, пожовтіння білків очей, якщо людина зловживає алкоголем та лікарськими засобами, то УЗД печінки та інших органів черевної порожнини обов’язкове.

Часто на УЗД печінки жінок відправляють гінекологи, аби підібрати гормональні контрацептиви. УЗД печінки допоможе виявити признаки гепатиту, цирозу, доброякісних та злоякісних пухлин.

УЗД підшлункової залози

Органи черевної порожнини працюють дуже злагоджено, тому якщо у людини проблеми з підшлунковою залозою, досить часто страждає і печінка. Підшлункова залоза бере участь у виробленні в організмі інсуліну, а при захворюванні цього органу може розвиватися як панкреатит, так і цукровий діабет.
Насторожитися варто, якщо людина помічає важкість та біль у лівому підребер’ї, жовтушність, діабет, часту дисперсію, якщо страждає від зайвої ваги.
УЗД підшлункової залози допоможе визначити признаки аномалій, пухлин, абсцесів, каменів, а ще при процедурі можна виявити вікові зміни в залозі.

УЗД селезінки

Селезінка досить вразливий орган, який схильний до розвитку патологій та захворювань незалежно від віку, статі чи інших показників.

Тим не менше, селезінка виконує ряд важливих функцій у нашому організмі, зокрема утилізує старі тромбоцити, синтезує білірубін та гемосидерин, зберігає еритроцити. У якому б стані не був орган, УЗД проводять без інструментального втручання.

Пройти процедуру УЗД селезінки при захворюваннях кровотворчої системи, при хронічних дефектах органу та інших серйозних хворобах варто проходити не рідше, ніж 4-5 разів на рік. Загалом показанням для УЗД селезінки є лейкемія, різноманітні внутрішні травми, портальна гіпертензія, збільшення органу та підозри на онкологічні захворювання.
УЗД допоможе виявити сепсис, мононуклеоз, пухлини, абсцеси, кісту.

УЗД жовчного міхура і жовчних потоків

Неякісна питна вода, неправильне харчування, дуже стрімкий спосіб життя та інші фактори можуть стати причиною жовчокам’яної хвороби.
Задля уникнення ускладнень до кабінету УЗД варто звернутися при больових відчуттях у правому підребер’ї, якщо є присмак гіркоти у роті, пожовтіння шкіри, зайва вага. Також пройти процедуру УЗД треба при тривалому прийомі лікарських засобів, а також задля визначення ефективності роботи ЖМ.
УЗД дозволить виявити аномалії різного типу, наявність каменів, холецистит, холестероз, поліпи, паразитів та пухлини.

Результати УЗД органів черевної порожнини

У клініці «Urosvit» пацієнти отримують результати обстеження одразу ж після процедури, за потреби лікар може призначити додаткові обстеження, наприклад, МРТ чи біопсію. Враховуючи те, що обстеження цілком безпечне та не має протипоказань, для достовірності фахівець може призначити кілька повторних обстежень.

Точність результатів залежить від того, на скільки людина була готова до процедури, переважно УЗД черевної порожнини проводять зранку та натщесерце, але у екстренних ситуаціях цими правилами можуть знехтувати.

УЗД органів черевної порожнини для дітей

УЗД вважається одним з найбільш безпечних та безболісних методів дослідження в педіатрії. Його проводять вагітним жінкам без шкоди для плоду та новонародженим малюкам, при чому стільки разів, скільки це необхідно.
Провести УЗД черевної порожнини дітям простіше, ніж дорослим, а результати будуть точніші, оскільки у дітей менше жирових тканин, а черевна стінка більш тонка.
До процедури дітям, як і дорослим, варто підготуватися за кілька днів. Батькам варто проконтролювати, аби діти не вживали продукти, які сприяють газоутворенню, за потреби застосувати абсорбенти, мікроклізми.
Переважно УЗД черевної порожнини призначає дітям педіатр, аби уточнити діагноз, якщо після скарг мами і дитини він підозрює певні признаки хвороби.
Новонародженим малюкам дослідження проводять з метою скринінгу, аби перевірити і вчасно виявити можливі патології в розвитку.

Загалом УЗД черевної порожнини призначають дітям у разі:

 • блювоти «фонтаном» у новонароджених малюків (підозра на пилоростеноз);
 • критично низької ваги чи недоборі ваги;
 • при больових відчуттях у будь-яких зонах живота;
 • при порушеннях процесів травлення, при здутті, діареї;
 • при травмах живота та підреберних областей.

При УЗД органів черевної порожнини дітей не варто годувати:

Дитина від 7 років – 8-10 год до процедури;
Дитина від 1 до 6 років – 6 год до процедури;
Новонароджений малюк – 2-3 години до процедури.

Перед процедурою важливо пояснити дитині, що УЗД – це абсолютно безболісний процес, що наконечник апарату лише буде торкатися певних частин тіла, а на екрані «телевізора» можна буде бачити все, що відбувається у животі.

-20% на послуги УЗД

Щоб скористатись знижкою у 20% на послуги УЗД, запишіться на прийом до лікаря УЗД.  Телефонуйте:

Години роботи

Понеділок – П’ятниця

09.00 – 21.00

Субота

09.00 – 18.00

Неділя

11.00 – 17.00

Якщо у Вас виникли додаткові питання щодо розкладу роботи клініки чи прийому лікарів, пишіть нам на uro.lviv@gmail.com або

Телефонуйте +38(096) 700-30-80

Записатись на прийом