Уродинамічні обстеження у медичному центрі UROSVIT

Уродинамічне обстеження – це дослідження, в якому оцінюється функціональний стан сечового міхура і уретри, як вони виконують свою роботу щодо зберігання та вивільнення сечі. Уродинамічні обстеження проводять, коли потрібно отримати чітку інформацію про функціональний стан сечовивідної системи. Уродинамічні обстеження використовують у місті Львів в центрі урології та ультразвукової діагностики Уросвіт.

Уродинамічні тести можуть допомогти пояснити такі симптоми, як:

 • нетримання сечі,
 • часте сечовипускання,
 • раптові, сильні позиви до сечовипускання, але коли нічого не виходить,
 • проблеми із початком сечовипускання,
 • хворобливе сечовипускання,
 • проблеми з випорожненням сечового міхура повністю,
 • рецидивуючі інфекції сечовивідних шляхів.

Уродинамічні тести зазвичай проводяться в відділеннях урології, гінекології. Уродинаміка надає лікарям інформацію, необхідну для діагностики причини та характеру нетримання сечі, тим самим надаючи найкращі доступні варіанти лікування. Уродинаміку зазвичай проводять урологи або урогінекологи.

Уродинамічні обстеження.

Уродинамічні дослідження поділяються на два основні методи:

 1. Урофлоуметрія,
 2. Цистометрія.

Тести найчастіше влаштовують для чоловіків із збільшеною передміхуровою залозою, а також для жінок з нетриманням сечі, яким або не допомогло консервативне лікування, або потребують оперативного втручання. Напевно, найважливішою групою, в якій проводяться ці тести, є люди з такою невропатією, як травма хребта. У деяких із цих пацієнтів (залежно від рівня ураження) рефлекс сечовипускання може бути фактично поза контролем.

Симптоми, про які повідомляє пацієнт, є недостатньо інформативними щодо дисфункції нижніх сечових шляхів. Мета уродинамічних досліджень – надати об’єктивне підтвердження патології, яку б підтвердили симптоми пацієнта.

Наприклад, пацієнт, який скаржиться на невідкладність сечовипускання (або поспішає в туалет), при підвищеній частоті сечовипускання може мати синдром гіперактивного сечового міхура. Причиною цього може бути детрузорна гіперактивність, при якій м’яз сечового міхура (детрузор) несподівано скорочується під час заповнення сечового міхура.

Не відкладайте своє лікування на потім – записуйтесь на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: +38(096) 700-30-80. Або записуйтесь онлайн через сайт!

Урофлоуметрія

Урофлоуметрія.

Чому робиться урофлоуметрія?

Ваш лікар може порекомендувати зробити урофлоуметріяю, якщо у вас повільне сечовипускання, слабкий напір сечі або утруднене сечовипускання, неповне спорожнення сечового міхура.
Результати урофлоуметрії можуть допомогти вашому лікарю визначити, наскільки добре функціонують ваш сечовий міхур та сфінктер. Тест також може бути використаний для перевірки на перешкоди в нормальному потоці сечі. Вимірюючи середню та максимальну швидкість потоку сечі, завдяки тесту можна оцінити ступінь тяжкості будь-якої закупорки або перешкоди. Це також може допомогти виявити інші проблеми з сечовипусканням, збільшена простата або стриктура уретри.

Урофлоуметрія – це клінічний метод інвазивного обстеження уродинаміки, що полягає в прямій графічній реєстрації об’ємної швидкості потоку сечі під час сечовипускання, сумарно відображає функціональний стан детрузора і прохідність сечовидільного каналу. Лікарі використовують урофлоуметрію, щоб перевірити кількість сечі,  виділення  під час сечовипускання. Вона також вимірює швидкість сечовипускання. Це може допомогти вашому лікарю виявити причини певних труднощів з сечовипусканням.

Причини порушення нормального потоку сечі:

 • доброякісна гіперплазія передміхурової залози або аденома простати, що може повністю перекрити уретру;
 • рак сечового міхура;
 • рак простати;
 • нейрогенна дисфункція сечового міхура або проблеми з сечовим міхуром через проблеми з нервовою системою, такі як пухлина спинного мозку або травма.

Підготовка до урофлоуметрії:

 1. Вам потрібно буде здати зразок сечі. Це може здатися незручним, але ви не повинні відчувати фізичного дискомфорту під час тесту.
 2. Обов’язково завітайте до кабінету лікаря з повним сечовим міхуром. Ви повинні пити багато рідини, щоб переконатися, що у вас достатньо сечі для проведення тесту (150-450 мл).

Процес тестування

Перед урофлоуметрією бажано провести УЗД сечовидільної системи (нирки, сечоводи, сечовий міхур), переконатись, що є достатня кількість сечі для проведення процедури.

На відміну від традиційних аналізів сечі, при яких ви мочитесь в посудину, вам потрібно буде помочитися у пристрій у формі воронки або спеціальний туалет для проведення урофлоуметрії. Найкраще мочитися так, як зазвичай, ви це робите вдома, без натужування, без перерв, без маніпулювання швидкістю чи потоком. Електронний уролометр, підключений до воронки або туалету, вимірює швидкість і кількість сечовипускання. Ви не повинні мочитися, доки машина не буде включена.

Урофлоуметр обчислює кількість сечі, яку ви виділяєте, швидкість потоку в мілілітрах на секунду та проміжок часу, який потрібен для повного спорожнення сечового міхура. Він запише цю інформацію у вигляді графіку. Під час нормального сечовипускання ваш початковий потік сечі починається повільно, пришвидшується, а потім остаточно сповільнюється. Уролометр може фіксувати будь-які відмінності від норми, щоб допомогти лікареві поставити діагноз.

Після закінчення сечовипускання буде створено графічний малюнок. Потім ваш лікар обговорить результати з вами.

Використання результатів урофлоуметрії

Після тестування потоку сечі ваш лікар врахує вашу індивідуальну ситуацію та симптоми перед тим, як розробити план лікування. Можливо, вам знадобиться додаткове тестування сечовидільної системи. Ви повинні обговорити результати свого тесту з лікарем. Вони можуть допомогти вам визначити, чи потрібно лікування, і які варіанти лікування вам потрібні, якщо вам потрібно лікування. Якщо у вас виникають проблеми з сечовипусканням, зверніться до лікаря. Це може бути ознакою більш серйозного стану здоров’я.

Цистометрія

Цистометрія.

Цистометрія – це обстеження при, якому реєструються зміни тиску в сечовому каналі та міра наповнення його стерильною рідиною.

Багатоканальна цистометрія: вимірює тиск у прямій кишці та в сечовому міхурі, використовуючи два катетери тиску, щоб визначити наявність скорочень стінки сечового міхура, під час наповнення сечового міхура або під час інших провокуючих маневрів. Силу уретри також можна перевірити під час цієї фази, використовуючи маневр кашлю або Вальсальви, щоб підтвердити справжнє нетримання сечі.

Цистометрія, є діагностичною процедурою, яка використовується для оцінки функції сечового міхура. Зокрема, цистометрія вимірює скорочувальну силу сечового міхура при наповненні. Отримана діаграма в результаті цистометричного аналізу, відома як цистометрограма.

Процедура порівняно коротка, триває від п’ятнадцятихвилин до години. Цистометрія передбачає введення двох катетерів в спорожнений сечовий міхур через уретру.

При методі двох катетерів, один катетер передає рідину, а інший – манометр (датчик тиску).
Для додаткових даних також може бути розміщений ректальний катетер. Потім сечовий міхур
наповниться сольовим розчином, і пацієнт буде усвідомлювати події, що з ним відбуваються.

Пацієнта часто просять відзначити, коли відчувається присутність рідини, коли сечовий міхур відчуває себе наповненим і коли відчувається терміновість випорожнитися.

Обидва методи уродинамічних обстежень, – урофлоуметрія і цистометрія, проводяться у м. Львів у центрі урології та ультразвукових досліджень Уросвіт.

Не відкладайте своє лікування на потім – записуйтесь на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: +38(096) 700-30-80. Або записуйтесь онлайн через сайт!

Показання

Показами є захворювання сечостатевої системи, що проявляються порушенням сечовипускання.

Протипоказів – не існує.

Підготовка

Спеціальної підготовки до таких обстежень немає, проте, щоб обстеження мало максимальну інформативність, потрібно не спорожнювати сечовий міхур протягом 3-х годин до обстеження або випити близько півлітри води перед діагностикою

Вартість

Ви можете дізнатись вартість конкретної послуги на нашому сайті у розділі «Ціни» або за телефоном
+38(096) 700-30-80

-20% на послуги УЗД

Щоб скористатись знижкою у 20% на послуги УЗД, запишіться на прийом до лікаря УЗД.  Телефонуйте:

Години роботи

Понеділок – П’ятниця

08.30 – 20.00

Субота

09.00 – 18.00

Неділя

09.00 – 17.00

Якщо у Вас виникли додаткові питання щодо розкладу роботи медичного центру чи прийому лікарів, пишіть нам на uro.lviv@gmail.com або

Телефонуйте +38(096) 700-30-80

Записатись на прийом