Чи знали ви, що близько 80% жінок страждають від хворіб грудей, які можуть розвивати ракові клітини? За даними Національного канцер-центру України рак грудей діагностували у 138 тисяч українців, а за останні 5 років показник захворюваності зріс майже на 6%.

Усе не так страшно, якщо дбати про себе та вчасно виявити хворобу, наприклад за допомогою УЗД грудей, адже статистика стверджує, що на першій стадії раку виліковується 95% жінок, на другій – 80%, а на третій – лише 50%.

Найпростіший метод контролювати зміни у своєму тілі, аби вчасно виявити ознаки раку грудей , – ультразвукове дослідження. Відвідати кабінет УЗД Львів для обстеження молочних залоз достатньо хоча б раз у рік.

До речі, пройти діагностику у Львові можна у медичному центрі «Urosvit».

У яких випадках варто пройти УЗД молочних залоз?

  • Якщо у вас є будь які скарги на відчуття у грудях, на біль, дискомфорт, затвердлі місця, виділення зі сосків, деформації.
  • Якщо ви побачили зміни стану шкіри грудей, яких раніше не виникало.
  • З метою обстеження грудей після травми та при запальних процесах.
  • Якщо при пальпації були помічені новоутворення.
  • У разі наявності силіконових імплантів та при реабілітації після операції.
  • Для вагітних жінок та тих, які планують завагітніти.
  • Якщо ви мама, яка годує новонародженого малюка грудьми, УЗД для вас обов’язкове дослідження.
  • Якщо ви помітили збільшення лімфовузлів: підпахових, надпахових та під ключицею.
  • Якщо при рентгені чи при мамографії були помічені злоякісні чи доброякісні новоутворення.
  • Жінкам після 30-ти варто особливо уважно ставитися до грудей та не нехтувати профілактичними відвідинами кабінету УЗД.
  • Задля контролю над лікуванням дизфузних форм мастопатії, тобто дизгормональних захворювань.
  • У випадку присутності деяких гінекологічних хворіб.
  • У разі направлення онколога.
  • За власним бажанням для контролю хоча б раз в рік.

Також регулярно проходити ультразвукову діагностику раку молочної залози варто тим, хто у групі ризику розвитку ракових клітин у молочній залозі, а це:

  • Жінки, які старші 35 років;
  • Якщо у когось з близьких родичів виявляли онкопатологію;
  • Вік менархе (до 12-ти років);
  • Якщо у жінки були перші пологи після 30-ти років;
  • Якщо у жінки менопауза відбувається після 55 років;
  • Якщо були нетипові прояви у попередніх дослідженнях;
  • Якщо жінка зловживає алкоголем.

Не відкладайте своє лікування на потім – записуйтесь на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: 067-44-00-067. Або записуйтесь онлайн через сайт!

Які переваги методу УЗД молочних залоз?

Апарат для проведення УЗД
  • Сама процедура не займає багато часу, а результати можна бачити в режимі реального часу. До речі, у клініці «Urosvit» ви можете призначити діагностику у зручний для вас час.
  • Дослідження проходить абсолютно безболісно (винятки можуть бути у випадку запальних процесів), а процедура цілком безпечна, тому її можна робити повторно, залежно від того, на скільки це необхідно.
  • Для дослідження практично нема протипоказань, можна робити навіть вагітним жінкам.
  • Саме дослідження дуже доступне, не потребує великих заощаджень.
  • УЗД не потребує особливої підготовки.
  • УЗД в деяких випадках може давати навіть більше інформації, ніж мамографія.

На скільки безпечне УЗД молочних залоз?

Ультразвукова діагностика сьогодні – абсолютно безпечний та безболісний процес, а УЗД молочних залоз триває близько 10 хвилин.
Апарат УЗД не виділяє ніякого випромінювання чи радіації. Під час діагностики не відбувається жодного променевого навантаження на організм пацієнта. Також, незважаючи на те, що сам метод УЗД доволі новий, він вважається безпечним і для плоду, якщо жінка, яка проходить дослідження, вагітна, і для жінки, яка годує грудьми.

Як проходить процедура УЗД молочних залоз у Львові?

Апарати ультразвукової діагностики можуть мати різний вигляд, але принцип дії у них завжди однаковий. Сучасні технології дозволяють вивести на екран як двовимірне, так і тривимірне зображення, також ми можемо бачити на екрані повноцінне відео у режимі реального часу.

Якщо перед процедурою ви проходили мамографію, то варто взяти результати з собою, аби лікар міг порівняти їх з результатами УЗД.
Пацієнт роздягається до пояса, лягає на спину на лікарняну кушетку та закидає руки за голову. Лікар обробляє груди спеціальним гелем, аби кінцівка апарату була більш чутливою та для кращого контакту зі шкірою. Далі лікар починає проводити кінцівкою апарату у різних точках шкіри грудей. При цьому пацієнт не має жодних больових відчуттів.
Лікар може робити УЗД грудей традиційне (сіра шкала) або з КДК (колірне допплерівське картування), тим самим ультразвуком, якщо це необхідно. Така процедура займає не більше п’ятнадцяти хвилин.

Після процедури лікар проводить аналіз результатів, передає результати або мамологу, або онкологу, а також пацієнту. Іноді буває так, що лікар після обстеження призначає повторити процедуру. Це роблять, аби уточнити якісь моменти, або ж відслідкувати динаміку хвороби чи терапії.

Ціни на УЗД

Ультразвукове обстеження Ціна, грн.
Молочних залоз з еластографією та еластометрією 690
Молочних залоз 590
Жіночий комплекс: щитовидна залоза, молочні залози, органи малого тазу 1500

Також ви можете ознайомитися з цінами на інші УЗД та повним переліком послуг на УЗД.

Як підготуватися до УЗД молочних залоз?

Сама процедура не вимагає жодної підготовки, але варто обрати потрібний день, аби уникнути неправильних результатів та зайвий раз не хвилюватися. УЗД молочних залоз залежить від менструального циклу жінки.

Якщо ваш цикл регулярний, то краще проводити УЗД одразу ж по закінченню місячних, або ж сильних крововиділень, тобто, з першого по десятий день циклу. Чому це так важливо? Оскільки під час овуляції гормони жінки особливо активні, а у третій фазі циклу часто відбувається збільшення об’єму молочних залоз, результати дослідження можуть бути неточними.

Якщо у жінки нерегулярний цикл, або менопауза, то нема принципової різниці, коли саме здійснювати УЗД. Також день циклу не грає ролі у випадку застосування гормональних контрацептивів.

Якщо ж жінка вагітна, то виявити якісь негативні зміни чи хвороби стає дуже непростим та практично неможливим завданням, оскільки гормони в цей час виділяються особливо різко. Все ж, у випадку підозри на онкологію можна звернутися до лікаря УЗД.

Якщо ж жінка відчуває біль, або завдяки самостійному огляду виявила підозрілі зміни в грудях, то краще не зволікати і звернутися до лікаря у будь-який день циклу. До речі, варто самостійно пальцями оглядати груди кожного місяця після менструації, аби перевірити, чи нема новоутворень. Найкраще робити це в конкретно визначений день кожного менструального циклу. При чому перевірятися варто і стоячи, і лежачи.

Лікарі УЗД в клінці Urosvit

Не відкладайте своє лікування на потім – записуйтесь на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: 067-44-00-067. Або записуйтесь онлайн через сайт!

Які результати можна отримати у кабінеті УЗД?

Ультразвукове дослідження дає можливість виявити, якими є новоутворення: доброякісними чи злоякісними. Також завдяки УЗД молочної залози можна оцінити розмір, структуру тканин, переважання в них залозистих чи жирових компонентів.

УЗД допоможе виявити патологічні утворення, пухлини, зміни у шкірі грудей. Крім того, під контролем ультразвукової діагностики можна взяти пункцію із новоутворень, які видаються підозрілими для лікаря, аби результат був більш точним.

Крім того, при потребі можуть провести ще й доплерографію, яка дозволяє відслідковувати характер кровотоку.

До речі, УЗД можуть проводити навіть для того, аби уточнити результати мамографії.

Лікар УЗД

Яка різниця між методом мамографії та УЗД молочних залоз?

Більшість пацієнтів не бачуть особливої різниці між цими двома методами. Насправді ж це дві абсолютно різні процедури.

Мамографія – це рентгенологічний метод дослідження, який проводиться за допомогою мамографа. Мамографія дозволяє виявити ракові утворення ще до того, як вони будуть проявлятися клінічно, що суттєво збільшує шанс вилікуватися. Крім того, мамографія допомагає виявити невеликі відкладення кальцію, які теж можуть бути ознакою раку.

Хоч і рівень опромінення тут неймовірно малий, він все ж таки присутній, на відміну від методу УЗД. Мамографію призначають вагітним жінкам з особливою обережністю.

Різниця у двох методах полягає в принципі їх дії.
Мамограф оцінює стан тканин молочних залоз, УЗД досліджує ще й лімфовузли. Також за допомогою УЗД можна розглянути зміни, які важко помітити при мамографії у зв’язку з анатомічними особливостями.
Загалом ці два методи доповнюють один одного.

Чи варто робити УЗД молочних залоз дітям?

Насправді УЗД молочних залоз у дітей досить часта і дуже необхідна процедура. Варто пам’ятати, що ультразвукова діагностика абсолютно безпечна для дітей, тому її проводять із самого народження.

Оскільки розвиток молочних залоз у дівчаток починається ще у підлітковому віці та може супроводжуватися больовими відчуттями, то варто відвідувати лікаря УЗД, аби впевнитися, що немає ніяких деформацій та проблем.

Також у новонароджених малюків у перші тижні життя відбувається статевий криз, тому можуть набухати молочні залози, можуть бути виділення із сосків та піхви, висипи на лиці. У таких випадках дітям також проводять УЗД.
Є кілька випадків, коли варто відвести дитину до лікаря УЗД:

  • Відчуття болю в молочній залозі (які, до речі, можуть бути при неврологічних хворобах).
  • Попередні травми молочної залози.
  • Почервоніння, припухлість, зміна вигляду сосків чи виділення.
  • Надто швидкий статевий розвиток (до 8-ми років).
  • Для дівчаток у підлітковому віці для профілактичної перевірки.

УЗД молочних залоз у чоловіків

Те, що у чоловіків молочні залози розвинені не так, як у жінок, не означає, що у них не можуть діагностувати різноманітні хвороби, і навіть рак. Деякі гормональні збої можуть призвести до того, що будуть збільшуватися груди, що є признаком гінекомастії – переважанні жіночих гормонів у чоловіка.

Як правило, чоловіки самостійно можуть помітити зміни навколо сосків, затвердлі місця чи інші симптоми., хоч іноді вони нехтують симптомами. У випадку, якщо ви помітили якісь зміни, необхідно терміново звернутися до лікаря.
Лікування раку молочних залоз у чоловіків відбувається так само, як і у жінок. Цей вид раку зустрічається значно рідше, ніж у жінок (близько в одного відсотка), але фатальні випадки – не рідкість, оскільки пацієнти не вчасно звертаються за допомогою.

Основні симптоми раку грудей:

  • Зміна кольору, форми, розмірів ареоли.
  • Симптом втягнутого соска.
  • Деформація шкіри, яка нагадує лимонну шкірку.
  • Гнійні виділення із соска.
  • Язви на шкірі.
  • Лущення шкіри соска.
  • Збільшення розміру грудей, лімфовузлів.

-20% на послуги УЗД

Щоб скористатись знижкою у 20% на послуги УЗД, запишіться на прийом до лікаря УЗД.  Телефонуйте:

Години роботи

Понеділок – П’ятниця

08.30 – 20.00

Субота

09.00 – 18.00

Неділя

09.00 – 17.00

Якщо у Вас виникли додаткові питання щодо розкладу роботи клініки чи прийому лікарів, пишіть нам на uro.lviv@gmail.com або

Телефонуйте +38(096) 700-30-80

Записатись на прийом