Ультразвукове дослідження жовчного міхура у медичному центрі «UROSVIT» – безпечний та неінвазивний метод  діагностики, завдяки якому отримують високоточну інформацію про стан органа та жовчних проток.

Жовчний міхур – резервуар для жовчі

Жовчний міхур – тонкостінний орган грушоподібної форми, у якому накопичується і концентрується жовч, що надходить з печінки. Довжина його в межах 8-12 см, ширина – 4-5 см, забарвлення темно-зелене. Розташований жовчний міхур у правому підребер’ї. В органі виділяють три відділи – дно, тіло і шийку. Розширене дно переходить у тіло, а потім у звужений відділ – шийку.

Далі починається міхурна жовчна протока. Вона  у воротах печінки сполучається  з печінковою  жовчною протокою. Внаслідок злиття цих двох проток утворюється загальна жовчна протока, яка в подальшому зливається з протокою підшлункової залози. Через відкритий сфінктер Одді жовч і підшлунковий сік надходять у дванадцятипалу кишку, де забезпечують процес травлення.

Стінка жовчного міхура складається з чотирьох шарів: слизової, м’язової і серозної оболонок, а також  підслизової основи.  Слизова оболонка тонка, утворює дрібні складки, вистелена одношаровим циліндричним епітелієм. В основі слизової є скупчення лімфоцитів, слизові залози, судини і нерви. М’язова оболонка утворена пучками гладеньких м’язових клітин – міоцитів. Найкраще м’язовий шар розвинений в ділянці шийки.

Процес узд жовчного міхура.

Де у Львові можна зробити УЗД жовчного міхура

Якщо вам потрібно зробити УЗД жовчного міхура, обирайте медичний центр «UROSVIT» у Львові. Наші переваги:

 • висококваліфіковані лікарі;
 • сучасна високоточна апаратура;
 • швидке отримання результатів;
 • висока якість надання послуг;
 • помірні ціни;
 • зручне розташування (центр міста).

Адреса: м. Львів, вул. Огієнка, 3 (на території «Залізничної лікарні»).

Телефони для запису: +38(032) 226 30 80; +38 096 700 30 80

УЗД жовчного міхура.

Ціни на УЗД

Ультразвукове обстеження Ціна, грн.
Органи черевної порожнини (печінка, жовчевий міхур, підшлункова залоза, селезінка) 550

Також ви можете ознайомитися з цінами на інші УЗД та повним переліком послуг на УЗД.

УЗД жовчного міхура – інформативний метод діагностики

У сучасному світі на людину впливає багато чинників, які призводять до відхилень у роботі різних органів травної системи, зокрема, жовчного міхура та жовчних проток (біліарної системи). Достатньо згадати про стрімкий темп життя, емоційні перевантаження, стреси, нераціональне харчування, низьку якість води. А якщо додати до цього переліку наявність спадкової схильності у деяких людей  до порушень у роботі біліарної системи, стає зрозуміло, чому захворювання цих органів є досить поширеними. Так, на жовчнокам’яну хворобу страждає близько 10% населення розвинених країн. Близько половини усіх скарг стосовно травлення (болі у верхній частині живота і диспепсичні явища) певним чином пов’язані зі станом жовчного міхура та жовчних проток.

УЗД – це метод діагностики, який дозволяє отримати точну інформацію про можливі відхилення у роботі органів травної системи, і зокрема жовчного міхура (виявити наявність каменів у жовчному міхурі, порушення відтоку жовчі, доброякісні або злоякісні пухлини). Досвідчені лікарі-діагности медичного центру «UROSVIT» якісно проведуть УЗД жовчного міхура.

Показання для УЗД жовчного міхура:

Процес УЗД жовчного міхура.
 • частий біль у правому підребер’ї;
 • важкість, дискомфорт в області печінки;
 • жовтяничне забарвлення шкіри та слизових оболонок;
 • гіркота в роті;
 • жовчнокам’яна хвороба;
 • дискінезія жовчовивідних проток;
 • травми черевної порожнини;
 • отруєння;
 • тривалий прийом лікарських препаратів;
 • ожиріння;
 • підозра на онкологічні процеси;
 • контроль результативності призначеного лікування;
 • відхилення від норми результатів аналізів на білірубін;
 • нераціональне харчування.

УЗД жовчного міхура – як проводиться дослідження

Процедура абсолютно безпечна, проводиться у положенні лежачи на спині. Оскільки основа жовчного міхура прикрита кишечником, лікар може попросити пацієнта глибоко вдихнути і затримати дихання або перевернутися на лівий бік. Щоб виявити камені, пацієнта можуть попросити встати і нахилитися кілька разів уперед. Тривалість процедури  – 10-20 хвилин.

Процедура протипоказана у разі наявності пошкоджень шкірного покриву (опіки, рани, інфекційні ураження) в досліджуваній зоні.

Як підготуватися до УЗД жовчного міхура

Підготовка до процедури УЗД потребує виконання деяких рекомендацій. Насамперед, це дієта (виключення з раціону жирної їжі, алкоголю, а також продуктів, що стимулюють газоутворення), на яку потрібно перейти за тиждень до УЗД . Важливо, щоб між останнім прийомом їжі і процедурою УЗД пройшло не менше 6 годин. Важливо також напередодні спорожнити кишечник природним способом чи за допомогою лікарських препаратів.  Бажано не вживати воду за 2-3 години до дослідження.

Недотримання рекомендацій може негативно відобразитися на достовірності результатів дослідження.

Чому для зберігання жовчі в організмі існує окремий орган?

Утворення жовчі відбувається у печінці – її клітини продукують компоненти, що, змішуючись, утворюють рідину жовтого кольору. Печінкова жовч містить солі жовчних кислот, слиз, пігменти, холестерин, неорганічні солі, інші речовини, а також воду (частка води в печінковій жовчі становить приблизно 95-97%). Поки ми не їмо, утворена жовч надходить  у жовчний міхур, при цьому вихід у кишечник перекритий сфінктером Одді.  Міхур утримує в собі жовч, яку печінка виділяє за 12-15 годин роботи! Але зберегти цю жовч можна, лише  зменшивши її об’єм. Як це досягається? Епітеліальні клітини слизової оболонки жовчного міхура всмоктують воду і деякі інші речовини з печінкової («молодої») жовчі. Жовч концентрується (частка води у міхурній жовчі становить 80-86%, що на 9-17% менше , ніж у печінковій), стає густішою і набуває зеленавого забарвлення. Міхурну жовч називають «зрілою».

Коли у дванадцятипалу кишку зі шлунка надходить частково перетравлена їжа, м’язова оболонка міхура починає скорочуватись і виштовхує порцію жовчі, яка, змішуючись з печінковою жовчю, через жовчні протоки і відкритий сфінктер Одді потрапляє у кишечник. Фактично жовчний міхур відіграє роль резервуара-накопичувача. Організм використовує цей резервуар, щоб постачати максимальну кількість жовчі у дванадцятипалу кишку під час активної фази травлення.

Захворювання жовчного міхура: симптоми і особливості

Серед захворювань жовчного міхура особливе місце посідають хронічний холецистит, жовчнокам’яна хвороба, функціональні розлади жовчного міхура і сфінктера Одді. Доброякісні пухлини (папіломи, фіброми, ліпоми, міоми, міксоми) зустрічаються рідко. Рак жовчного міхура складає 4% від кількості усіх ракових пухлин.

Хронічний холецистит є досить поширеним захворюванням, яке часто зустрічається у жінок. Захворювання може розвиватися самостійно на фоні гастриту, хронічного панкреатиту, жовчнокам’яної хвороби, ожиріння. Можливе виникнення хронічного холециститу після гострого холециститу. Основні симптоми – відчуття гіркоти в роті, блювота, підвищена температура тіла, тупий іррадіюючий біль в правому підребер’ї. Слід насторожитися, якщо ці симптоми з’являються після прийому їжі (гострі, смажені чи жирні страви, газовані чи алкогольні напої).

Які симптоми можуть вказувати на жовчнокам’яну хворобу?

 • відчуття постійного болю в правому підребер’ї, і цей біль посилюється при фізичних навантаженнях, а також різких рухах;
 • відчуття гіркоти в роті, особливо зранку;
 • нудота і блювота, що не приносить полегшення;
 • зміна забарвлення калових мас (знебарвлення);
 • підвищене газоутворення у кишечнику (метеоризм).

Перебіг хронічних захворювань жовчного міхура і жовчовивідних проток здебільшого супроводжується так званими малими симптомами (загальне нездужання, субфебрилітет, розлади травлення, неприємні відчуття з боку серця). Буває, що пацієнтам з  такими симптомами помилково ставиться діагноз ревматизм, виразкова хвороба, гастрит, тиреотоксикоз чи інші, хоча насправді причиною цих симптомів є холецистит, жовчнокам’яна хвороба чи дискінезії.

У людей, що страждають на хронічні захворювання жовчного міхура і жовчних проток, перелічені порушення відображаються на стані нервової системи. З’являються нервозність, дратівливість, порушення сну.

Не відкладайте своє лікування на потім — записуйтеся на прийом до лікаря вже зараз!

Телефонуйте нам за номером: +38(096) 700-30-80. Або записуйтеся онлайн через сайт!

Коли жовч зберігається «неправильно»

Функції жовчного міхура можуть порушуватись. Одне з таких порушень – дисхолія – зміна фізико-хімічних властивостей жовчі, внаслідок чого вона набуває літогенних властивостей, іншими словами, здатності утворювати камені у жовчному міхурі і жовчних протоках. У результаті розвивається жовчнокамяна хвороба (холелітіаз).

Фактори, які можуть спричиняти дисхолію і утворення жовчних каменів:

 • спадкова схильність;
 • застій жовчі (холестаз);
 • порушення обміну речовин;
 • нераціональне харчування;
 • запальні процеси в жовчному міхурі і жовчних протоках.

Чому жовч набуває ознак літогенності? Одна з основних причин – порушення співвідношення жовчних кислот і холестеролу. Жовчні кислоти забезпечують завислий стан холестеролу, якщо ж їх концентрація знижується, холестерол випадає в осад і запускається процес утворення холестеролових (холестеринових) каменів.

Утворенню каменів сприяють інфекції, застій жовчі. У цих випадках жовч закислюється, знижується розчинність солей, солі випадають в осад, відбувається коагуляція білків пошкоджених клітин. Утворюються, окрім холестеролових, пігментні, вапняні, складні камені.

Допоки камені спокійно лежать у жовчному міхурі, людина навіть не здогадується, що вони у неї є. Ситуація кардинально змінюється, коли відносно великий камінець «вирішує» покинути свою домівку, і виходить у жовчні протоки (дрібні камінці виходять непомітно). Тоді виникає напад печінкової (жовчної) кольки. Він супроводжується різким болем в правому підребер’ї, відчуттям гіркоти в роті, нудотою, блюванням. Якщо камінь зможе пройти через протоки і вийти у дванадцятипалу кишку, напад припиняється. Якщо ж ні, розвивається гострий холецистит, викликаний закупоркою жовчовивідних шляхів. Цей стан небезпечний для життя і потребує термінової госпіталізації.

Дискінезії – порушення скоротливої функції жовчного міхура і жовчних проток

Дискінезії жовчного міхура і жовчних проток призводять до нерівномірного виведення жовчі. Виділяють дві основні форми дискінезій:

 • гіпертонічна (гіперкінетична) – тонус жовчного міхура і міхурової протоки підвищений, при цьому сфінктер Одді недостатньо розкритий. Це викликає напади різкого болю в правому підребер’ї. Провокуються такі напади, як правило, нервовим перенапруженням, хвилюванням, негативними емоціями. У жінок загострення можуть бути пов’язані з менструальним циклом (під час менструації тонус жовчного міхура підвищений);
 • гіпотонічна (гіпокінетична) – тонус жовчного міхура і міхурової протоки знижений, сфінктер Одді постійно розслаблений. Це теж супроводжується больовими відчуттями в правому підребер’ї, біль зазвичай не сильний, але тривалий.

Що сприяє розвитку дискінезій:

 • захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • нераціональне харчування;
 • гормональні порушення;
 • клімакс;
 • гельмінти;
 • харчова алергія;
 • стреси.

Дискінезії з часом можуть ставати причиною запального процесу у жовчному міхурі та протоках (холецистит, холангіт) або жовчнокам’яної хвороби.

-20% на послуги УЗД

Щоб скористатись знижкою у 20% на послуги УЗД, запишіться на прийом до лікаря УЗД.  Телефонуйте:

Лікарі УЗД в медичному центрі Urosvit

Інші види УЗД в медичному центрі Urosvit

Години роботи:

Понеділок – П’ятниця

08.30 – 21.00

Субота

09.00 – 19.00

Неділя

09.00 – 18.00

Якщо у Вас виникли додаткові питання з приводу розкладу роботи центру або прийому лікарів, пишіть нам на uro.lviv@gmail.com або

Телефонуйте+38(096) 700-30-80

Записатись на прийом