Кожна жінка мріє бути привабливою, мати ідеальне тіло, шкіру та волосся. Ми витрачаємо чимало часу, засобів та грошей на догляд за собою, проте не завжди залишаємося задоволеними результатом.
Косметичні засоби, косметологи, дієти, вітаміни, виснажливі вправи і навіть хірургічні втручання – це те, до чого готова жінка заради того, щоб бути красивою та бажаною, і що, на жаль, дуже часто є безрезультатним у боротьбі з естетичною проблемою.
Якщо ти одна з нас, якщо ти також спробувала, здається, все, а нічого не допомагає, тоді рекомендації лікаря УЗД медичного центру «UROSVIT» Дарії Вадимівни Рум’янцевої (авторка десяти наукових робіт, авторка патенту на винахід, доповідачка на конференціях з міжнародною участю) саме для тебе:
Причини випадіння волосся у жінок?
Причинами випадіння волосся можуть бути багато чинників: як зовнішніх, так і тих, що зумовлені проблемами гормонального балансу, патологією щитоподібної залози чи нестачею вітамінів. Дуже важливо розуміти, що саме від точного виявлення причини випадіння волосся залежить можливість одужання.
-
Захворювання щитоподібної залози.
Гіпотиреоз – це стан, при якому щитовидна залоза є недостатньо активною, тобто не виробляє достатню кількість гормонів T3 і T4.
Залежно від важкості перебігу гіпотиреозу, випадання волосся може проявлятися навіть по всьому тілу. Випадання волосся внаслідок захворювання щитовидної залози може проявитися лише через кілька місяців після початку захворювання через тривалість життєвого циклу волосся.
-
Авітаміноз
Слабке, тонке і ламке волосся – симптом нестачі багатьох вітамінів, наприклад вітамінів групи В. Суворі дієти і незбалансований раціон викликають в організмі дефіцит мікроелементів і вітамінів.
Однак, у деяких випадках, вітаміни надходять в потрібній кількості, але не засвоюються організмом, найчастіше через захворювання шлунково-кишкового тракту. При авітамінозі волосся випадає рівномірно по всій голові – шевелюра помітно рідшає, проте чітко окреслених вогнищ випадання не спостерігається.
-
Гормональні зміни
Випадіння волосся у жінок може бути спричинене пологами і тривати протягом декількох місяці. Часто спостерігається у дівчат у період статевого дозрівання, у жінок після відмови від гормональних контрацептивів, а також під час передклімактеричного періоду.
-
Інфекційні захворювання
Такі хвороби, як псоріаз, себорея і різні грибкові ураження часто призводять до випадання волосся.
-
Тривале вживання ліків
До препаратів, внаслідок вживання яких можливе випадіння волосся, належать цитостатики, ретиноїди, антикоагулянти, протисудомні та інші.
-
Різка зміна температурного режиму.
Однією з поширених причин є вплив критичних температур: перебування на морозі без головного убору, часте використання фену і приладів для укладання волосся.
-
Стрес
-
Неправильний догляд (тугі зачіски, часте використання засобів для фіксації волосся, неправильно підібраний шампунь, фарбування, хімічні завивки).
-
Спадковість.
Як боротися з випадінням волосся?
Перед тим, як починати комплексне лікування проблеми випадіння волосся, необхідно виявити її причину. У цьому може допомогти лікар трихолог. Він скерує на необхідні дослідження, а саме:
Трихограму – метод діагностики, при якому за допомогою відеокамери досліджуються шкірні покриви голови і коріння волосся.
- Загальний аналіз крові (дозволяє визначити рівень гемоглобіну).
- Біохімічний аналіз крові (дозволяє визначити рівень заліза, магнію і кальцію в організмі жінки).
- Аналіз на рівень гормонів щитовидної залози.
Залежно від результатів досліджень лікар призначає лікування задля того, щоб зупинити випадіння волосся.
У жінки естетична проблема. З чого треба починати її лікування?
По-перше, знайти причину проблеми, а не відразу боротись з її наслідками. Виключити органічну проблему.
До якого конкретно лікаря слід звернутися?
До терапевта, а також пройти УЗД та ряд аналізів.
Які Ваші поради жінкам, які роками безрезультатно боряться з естетичною проблемою?
Дорогі жінки, не займайтесь самолікуванням, не витрачайте час та гроші на те, щоб боротися з вітряками. Звертайтесь, в першу чергу, до лікаря, аби не нашкодити собі. Довіртеся професіоналам, які добре знають, як вам допомогти. Будьте здоровими, красивими та впевненими у собі.
Чи завжди проблема надмірної ваги у жінок пов’язана з харчуванням?
Жінки часто жартують, що лише поглянули на шоколад, а кілограми на талії вже додались (сміється – авт.)
Проблема надмірної ваги – це не завжди результат апетиту. Дуже часто причиною проблеми інтенсивного випадання волосся стає ендокринна патологія, а саме – знижена функція щитовидної залози. Захворювання виникає навіть у молодому віці, переважно у жінок. Серед причин раптового погладшання також
- розлади аутоімунного походження,
- випадкові знахідки у вигляді новоутворів,
- дисфункція наднирників, що може бути частиною симптомокомплексу новоутворення підшлункової залози,
- синдром склерокистозних яйників.
Варто звернути увагу на те, що жодна з цих патологій не болить, а жінки замість того, щоб лікувати хворобу, винуватять генетику, стреси, тощо.
Боротьба з висипаннями на шкірі косметичними засобами.
Чи вважаєте Ви ефективним боротися з висипаннями на шкірі лише косметичними засобами та відвідинами косметологічного кабінету?
Цими методами доцільно лікувати висипання лише після того, як лікар виключив органічні патології, в першу чергу, статевої системи та органів травлення. Косметичні маніпуляції мають починатися після виявлення чи виключення причини висипань.