Простатит впевнено можна визнати одним з найпоширеніших урологічних захворювань. Простату іноді жартома називають ще “другим серцем чоловіка”. Захворювання простати здатні суттєво погіршити якість життя сильних світу цього, а такі симптоми як часті позиви до сечовипускання, що супроводжуються різким болем, передчасна еякуляція та порушення нормальної ерекції – зробити життя чоловіка нестерпним.
Про таку делікатну, проте дуже поширену проблему сучасних чоловіків, яка часто змушує їх звертатися до спеціалістів ми поговоримо з лікарем-урологом клініки “UROSVIT ” Бойком Святославом Ігорьовичем
Причини простатиту
Простатит – це запалення передміхурової залози (простати). Саме цей невеликий залозистий орган, що розташований під сечовим міхуром відповідає за нормальну ерекцію у чоловіка та еякуляцію. Згідно статистичних даних проблеми із простатою відчувають в середньому 50 % чоловіків у віці від 25 до 50 років.
Простатит у переважній більшості випадків має інфекційну природу і є наслідком венеричних захворювань та бактеріальних інфекцій (трихомонади, хламідії, уреплазми). Проте причини простатиту можуть мати і неінфекційний характер, зокрема, мова йде про:
Гіподинамія – сидячий спосіб життя призводить до застійних явищ в органах малого тазу.
- Неправильне харчування та проблеми ШКТ і як наслідок хронічні закрепи.
- Переохолодження, особливо попереку та нижніх кінцівок.
- Зловживання спиртними напоями та енергетиками, тютюнопаління, вживання наркотиків.
- Нерегулярне статеве життя веде до застійних явищ в простаті, а надто часті і нерозбірливі статеві зносини також негативно впливають на простату.
- Слабкий імунітет – порушення захисних функцій організму, а також хронічні запальні захворювання (у тому числі бронхіти, ангіни тощо).
- Часті психо-емоційні перенавантаження, що призводять до неврозів, хронічної втоми, депресій, безсоння.
Наявність надмірної ваги (ожиріння).
Cимптоми простатиту
Загалом простатит прийнято поділяти на гострий та хронічний.
Гострий простатит, як правило, має інфекційну природу і для нього характерний раптовий початок та наявність яскраво виражених симптомів. Для хронічної форми характерні ті самі прояви, проте протікають вони в’яло і то спалахують, то згасають.
Загальними симптомами для обох форм простатиту є:
- Біль – характер болю може бути різний – ниючий, тягнучий, розпираючий, з локалізацією в області внутрішньої поверхні стегон, тазу, прямої кишки, поперекової області. Можливий також біль голівки статевого члена, яєчок. Іноді біль може відчуватися і при статевому акті.
- Порушене, хворобливе сечовипускання. Часті позиви до туалету, при цьому струмінь сечі ослаблений, тонкий. При сечовипусканні відчуваються ріжучі болі (особливо в процесі завершення). Опісля присутнє відчуття «не до кінця завершеної справи».
- Проблеми з ерекцією, зменшення статевого потягу (зниження лібідо). Хворий починає відчувати передчасну еякуляція під час статевого акту, неприємні симптоми при виверженні, стертий оргазм.
- Наявність виділень зі статевого члена чоловіка. Характер виділень абсолютно різний що за текстурою, що за кольором. Може також виділятися сперма при напруженні м’язів паху та при актах дефекації, особливо про хронічній формі простатиту. Зеленасті гнійні виділення з уретри зазвичай супроводжуються підвищеною температурою тіла та лихоманкою.
Це і є основні симптоми простатиту, на які потрібно негайно звернути увагу та відвідати лікуючого лікаря невідкладно!
Спеціалісти Медичного центру «UROSVIT» завжди на варті Вашого здоров’я!
Тут Ви можете вчасно пройти всі необхідні обстеження, здати аналізи та отримати консультацію висококваліфікованого лікаря-уролога та невідкладно розпочати лікування.
Пам’ятайте: раннє виявлення хвороби в рази збільшує шанси на повне одужання!
Наслідки простатиту
Як вже було сказано – недолікований простатит зазвичай переростає у в хронічну стадію, для якої характерні періоди загострень.
Проте, навіть хронічна форма простатиту не є смертельно небезпечною для чоловіка, зате сильно погіршує якість його життя, вносячи безліч незручностей. Окрім цього, наслідками ускладнення хронічного простатиту є порушення сечовипускання, везикуліт, аденома простати, а також кісти та абсцес передміхурової залози. При хронічному калькульозному простатиті відбувається утворенням каменів (конкрементів) у протоках простати, а при фіброзному – тканини залози починають неконтрольовано розростатися.
Основною небезпекою, яка загрожує пацієнтові дітородного віку є загроза безпліддя, що є наслідком запущеної форми простатиту, оскільки передміхурова залоза перестає виробляти секрет у нормальній кількості та необхідної якості.
Потрібно сказати, що простатит небезпечний не лише для чоловіка. Жіноче здоров’я також може сильно постраждати, якщо мова йде про інфекційні його форми.
Тому, простатит потрібно лікувати і робити це потрібно розпочинати вчасно.
Діагностика та лікування захворювання
Для вчасної і точної діагностики простатиту спершу необхідно звернутися за консультацією до уролога. Обстеження пацієнта зазвичай відбувається у кілька етапів.
Спочатку лікар опитує пацієнта на предмет його симптомів, особливостей способу життя, пройдених раніше лікувань тощо. Згодом проводить пальцеве дослідження простати ректальним методом. Наступний етап за лабораторними аналізами (загальний аналіз крові, сечі та сперми).
Ультразвукове дослідження (УЗД) використовують з метою визначення розмірів простати, її структури, виявлення каменів, кіст, пухлин та інших відхилень. Для більш точної діагностики прилад для ехографії вводиться в пряму кишку пацієнта.
Магнітно-резонансна томографія (МРТ) – може бути призначена для уточнення діагнозу, якщо після УЗД залишилися певні сумніви.
Уретроскопія – дає можливість дослідити уретру та сечовий міхур на наявність інфекцій сечостатевої сфери.
Біопсія – взяття зразка тканин органу для подальшого гістологічного та цитологічного дослідження, якщо лікар схиляється до онкологічної причини появи простатиту.
Щодо лікування простатиту, то перша і найголовніша вимога, якої потрібно дотриматися, аби ефективно позбутися хвороби – це своєчасне звернення до лікаря. Лікувати простатит на ранніх стадіях легше, швидше та дешевше. Всі випадки захворювання є особливі, тому схема лікування та підбір препаратів має ґрунтуватися на результатах обстежень конкретного пацієнта.
Спеціалісти Медичного центру «UROSVIT» підбирають терапію індивідуально, в залежності від симптомів, які відчуває конкретний пацієнт, стадії, на якій знаходиться простатит і від того, наскільки він запущений. Сьогодні існує велика кількість препаратів сучасного типу, які легко знайти у продажі за доступною ціною.