Суглоби – власна найточніша метеорологічна станція.
Провели безсонну ніч, масажуючи коліна, які крутило, – обов’язково беріть із собою парасолю. “Синоптиками мимоволі” стають як старші люди, так і молоді. Чому страждаємо на здатність вгадувати погоду і як її позбутися дізнавалися у лікаря-ревматолога, УЗД-фахівця Стигар Мирослави Вікторівни:
-
Чому суглоби реагують на зміну погоди?
Як правило, здорові люди не відчувають змін у організмі при погіршенні погоди. Якщо під час сирої погоди чи різкого зниження температури ви відчуваєте біль у суглобах, то ваш організм сигналізує про проблему, на яку слід вчасно звернути увагу.
Суглоб включає в себе суглобову сумку, поверхню кісток та пронизаний нервовими закінченнями. Різкі перепади атмосферного тиску змінюють тиск у порожнині суглоба, через що він дратується. Це супроводжується характерним болем.
Якщо давати більш конкретне визначення, то синдром неспокійних ніг (СНН) — це сенсомоторний розлад, який проявляється в вигляді неприємних відчуттів в області від коліна до стопи. Особи, які страждають від цієї недуги, описують свої відчуття по-різному, наприклад, ніби електричні розряди пронизують ноги, відчуття печіння, тремтіння, поколювання та інше. При цьому варто зауважити, що найбільшу інтенсивність проблема набуває тоді, коли кінцівки знаходяться в стані спокою, ось чому найчастіше симптоматика проявляється по ночах.
Безпричинного болю бути не може. Якщо у вас крутить ноги при зміні погоди, це означає лиш те, що організм сигналізує про початок захворювання.
-
Наслідком яких захворювань може бути біль суглобів при зміні погоди?
Якщо крутить суглоби ніг регулярно, і симптоми з часом посилюються, то це свідчить про можливу наявність таких захворювань як артрит, артроз, остеохондроз, наявність тромбів та проблем із судинами.
-
Що робити і до якого лікаря звертатися?
Якщо больові відчуття з’явилися після травми, забою чи перевантаження, то варто звернутися до травматолога.
Якщо ж біль виникає, на ваш погляд, безпричинно, то необхідно звернутися до ревматолога. Обов`язково потрібно зробити обстеження колінних суглобів, коли вони турбують при зміні погодних умов. Дуже ймовірно, що на ранніх стадіях розвитку артриту або артрозу цей дискомфорт є першою ознакою. Зволікати і чекати, що після покращення погоди все мине, не варто, адже на початках захворювання і легше лікується, і має менше ризиків ускладнень. Скажімо, наслідком ревматизму, як не дивно на перший погляд, є захворювання серця. Медики ж знають: “Ревматизм лиже суглоби, а кусає серце”.
-
Чим лікувати синдром неспокійних ніг?
Лікування необхідно розпочати з встановлення причини. В першу чергу, потрібно виключити можливу патологію м’язового апарату, травму, растяги. При зборі анамнезу лікар звертає увагу на супутні захворювання судин і крові: анемію, атеросклероз, тромбоз. Ноги можуть боліти вночі при захворюваннях суглобів — артриті, артрозі, подагрі, травмах. Як і чим лікувати суглоби порекомендує лікар після проведеного обстеження. Аналогічно і за наявності захворювань нирок, дисфункції щитовидної залози, серцевої недостаточності. Але якщо вказаних патологій немає і мова йде про надмірне фізичне або психічне навантаження, то позбутися неприємних відчуттів можна самостійно.
Є ряд рекомендацій, дотримання яких може істотно полегшити симптоми:
- відмова від кофеїновмісних продуктів;
- перед сном — тепла ванночка для ніг або розігріваючий масаж;
- обмежити алкоголь;
- вібромасаж;
- магнітотерапія;
- рефлексотерапія;
- дарсонвалізація гомілок;
- від судом допомагають кальцієва дієта і масаж перед сном;
- якщо причина СНН остеохондроз, то вам призначать фізіотерапію;
- з варикозом допоможуть впоратися спеціальні панчохи, венотонікі і спеціальна гімнастика та мазі;
- а ось артрит з атеросклерозом вимагають серйозного лікування лікарем і його призначень залежно від ступеня тяжкості захворювання.
-
Які наслідки самолікування?
До мене часто звертаються з ускладненнями пацієнти, які розтирали та нагрівали суглоби, прикладали до болючого місця листки різноманітних рослин. Слід знати: навіть якщо такі маніпуляції тимчасово усувають симптоми патології, то загалом погіршують запальний процес і ускладнюють процес лікування. Потрібно звертатися по допомогу до лікаря та усувати першопричини, а не займатися самолікуванням.
-
Чи існує профілактика?
Вважається, що “крутить ноги” лише літнім людям, проте симптоми дедалі частіше з’являються в молодих людей.
Медики виділяють три періоди ризику: під час статевого дозрівання, вагітності та годування грудьми та під час менопаузи у жінок. Під час цих періодів для профілактики можна вживати вітаміни, вид і дозування яких має призначити лікар.
Також до заходів профілактики можна віднести:
- виключення алкоголю, куріння, кави (можна дозовано до 2 чашок в день);
- щоденні піші прогулянки в розслабленому ритмі;
- прийом полівітамінів, фолієвої кислоти;
- розслаблюючі процедури перед сном у вигляді теплих ванн, масажу і витягування ніг вгору уздовж стіни до 20 хвилин підйому.
Слід прислухатися до власного організму, вчасно здійснювати профілактичні огляди, правильно харчуватися та ніколи не відкладати візит до лікаря, якщо турбує будь-який біль.
Консультація уролога, гінеколога, ревматолога та травматолога
УЗД, Рентген діагностика.
Літотрипсія та УХТ( ударно хвильова терапія).
Адреса:м.Львів,вул.Огієнка,3(на території”Залізничної лікарні”).
Тел.для запису: +38(032)226 30 80; +38 096 700 30 80.