Якщо грибок уразив навіть один ніготь, недуга може перекинутися на інші
«Грибним сезоном» дерматологи жартома називають літо. Адже саме в цей період ми надягаємо відкрите взуття, часто буваємо в басейнах та на пляжах, де дуже легко «підхопити» грибок. А от позбутися цього непроханого гостя досить складно.
За якими симптомами можна дізнатися, що шкіра зазнала ураження?
– Часто між пальцями стоп виникають почервоніння, міхурці, що тріскають, після чого утворюються лусочки, – пояснює Олег Павлик, лікар-дерматовенеролог вищої категорії медичного центру «Уросвіт». – Таке може статися й на шкірі стопи, здебільшого в місцях, що зазнають тертя, де є випрівання чи пошкодження шкірного покриву. Шкіра притім може пітніти або навпаки стає надто сухою, з’являється свербіж. Усе це створює певний дискомфорт.

Нігті ж при грибковому ураженні стають потовщеними, ламкими, набувають коричнево-сірого або жовтуватого кольору, починають кришитися. Майте на увазі, навіть якщо уражений один ніготь, то грибок може перекинутися на інші нігті чи шкіру. Навіть із ніг на руки.
Тепер рекламують чимало засобів для боротьби з такою проблемою Цього достатньо?

Почнімо з того, що такий діагноз, як епідермофітія стоп, може поставити лише лікар. І, залежно від стадії ураження, призначити лікування. Бо схожими симптомами (свербіж, почервоніння шкіри, лущення, поява міхурців) супроводжується й дисгідроз, а це вже пов’язано з порушенням водного балансу в організмі, що теж нерідко розвивається влітку. При авітамінозі шкіра стає сухою, червоніє, є тріщини і лущення. Так-от, якщо шкіру, не уражену грибком, регулярно змащувати маззю, у якій нема потреби, це може спричинити розвиток дерматиту.
– А як довго триває лікування епідермофітії?
Якщо грибок «оселився» на нігтях, може знадобитися лікування препаратами в таблетованій формі. Курс лікування триває й 12 тижнів (залежно від стану нігтя). Або ж добирають мазі чи розчини. Ними слід користуватися у середньому 1,5-2 місяці. Лікування стопи триває близько тижня. До речі, дієвими в таких випадках є і ванночки із содою та господарським милом (на літр води треба взяти столову ложку соди). Але робити це все одно слід під контролем лікаря, аби не пересушити шкіри.

І пам’ятайте: якщо в когось у родині є грибок, слід дотримуватись певних умов, аби проблема не стала загальносімейною. Не можна носити чужого взуття (у тому числі й тапочки), вдягати не свої шкарпетки, користуватися чужим рушником. Якщо у вас грибок на стопах, ноги слід мити господарським милом. А ванну після себе обов’язково треба дезінфікувати харчовою содою або хлоркою.
Шкарпетки після прання конче прасувати. Також раджу подбати про те, аби у взутті не лишився грибок. Для цього намочіть газетний папір в оцті, засуньте у взуття, зверху обгорніть це в поліетилен і залиште на 48 годин. А наступні 24 години взуття має провітрюватись.
Майте на увазі, за статистикою, у деяких областях України 60-70% населення хворіють на епідермофітію. Тож раджу дотримуватись правил особистої гігієни. А за появи тривожних симптомів одразу звернутися до лікаря.