Будова жіночого організму, а саме сечової системи, відрізняється від чоловічого настільки, що у жінок запалення сечовивідних шляхів діагностують набагато частіше, ніж у чоловіків.
Як правило, при циститі лікар призначає антибактеріальне лікування. Та що робити, якщо неприємні симптоми з’явилися під час вагітності? Відповів лікар-уролог вищої категорії Подебрий Андрій Орестович:

Чи часто вагітні хворіють циститом?
За статистикою, приблизно 45% жінок під час вагітності хворіють циститом. Однією з основних причин, які сприяють розвитку даного захворювання, є порушення гормонального фону у жінок, зміни бактеріальної мікрофлори піхви, патогенні бактерії.
На пізніх термінах вагітності фактором, який сприяє запаленню, може бути застій сечі під час тиску матки на сечовий міхур.
Чи є цистит небезпечним для вагітної та дитини?
Найбільш небезпечним наслідком циститу у вагітних є можливість проникнення бактерї з сечового міхура в нирки та розвиток пієлонефриту ( запалення нирок ) При появі пієлонефриту вагітна жінка потребує госпіталізації в стаціонар для подальшого дообстеження та лікування.
Як лікувати цистит під час вагітності?
При лікуванні циститу потрібно обов’язково звернути увагу на клініко-лабораторні аналізи: УЗД нирок, сечоводів, сечового міхура; бактеріальний посів сечі на флору та чутливість до антибіотиків.
Бактріальний посів сечі – це дуже важливий аналіз, за допогою якого лікар призначає відповідні антибіотики, адже є певні категорї антибіотиків, які не можна або не бажано призначати на різних термінах вагітності.
Основною лікування циститу є антибактеріальна терапія.