Алкоголь – частина традиційного дозвілля українців. Жодне застілля, радісна чи сумна подія, велика покупка не обходяться без спиртного.
Після споживання алкогольного напою покращується настрій, зникають сум та тривога. Боязкий стає сміливішим, мовчазний – відвертішим, а засмучений – береться до танцю.
Якщо вживання спиртного так позитивно впливає на людський організм, то чому ведеться антиалкогольна політика?
Про “народні” методи лікування алкоголем, про користь та наслідки вживання міцних нопоїв розкаже лікар УЗД Марко Анастасія Володимирівна:
Що таке алкоголізм з медичної точки зору?
Алкоголізм (лат. alcoholismus < араб. al-kohоl – найтонший) – захворювання, яке фахівці відносять до одного з видів токсикоманії.
Для алкоголізму характерна патологічна пристрасть до спиртних напоїв, супроводжувана фізичною і психічною залежністю.
Клінічними ознаками алкоглізму є:
– відсутність блювотного рефлексу при прийомі великої кількості алкоголю;
– відсутність контролю над випитим;
– часткова ретроградна амнезія, тобто втрата пам’яті;
– наявність «похмілля», тобто абстинентного синдрому;
– запої.
Позитивний вплив алкоголю на організм людини.
- В Італії вино подають з обідом. Чи справді вино має позитивний вплив на здоров’я організму?
Сучасні дослідження стверджують, що вино зміцнює імунітет, якщо, звісно, вживати його в розумних дозах: не більше 150 мл в день.
Американська асоціація дієтологів включила вино у п’ятірку найбільш здорових продуктів. А все завдяки підвищеному вмісту натуральних антиоксидантів у цьому продукті, що значно уповільнює процеси старіння. Червоне вино знижує ризик утворення тромбів і розвитку таких захворювань, як інсульт та інфаркт міокарда, може сприяти нормалізації рівня гемоглобіну в крові, а також зниженню рівня холестерину.
- Поширена думка, що чарка міцного алкоголю сприяє травленню, лікує від застуди і зігріває від переохолодження. Прокоментуйте “народні” способи лікування алкоголем.
Так, 50 грам горілки чи коньяку мають судиннорозширювальні властивості, нормалізують кровопостачання внутрішніх органів, допомагають зігрітись зсередини. Однак більша доза міцного алкоголю навпаки сприяє підвищеній тепловіддачі організму та переохолодженню.
Не варто також вживати алкоголь натще. Спирти руйнують слизову оболонку шлунка, виникає ймовірність виникнення гастритів та виразок.
Допустимі норми вживання алкоголю.
Норма для організму – це відсутність у ньому алкоголю. Регулярне вживання спиртих напоїв провокує проблеми зі сном, розвиток гіпертонії і підвищену схильність до раку.
Наслідки частого вживання алкоголю для здоров’я.
Алкоголь руйнує всі органи людини, але найбільше вражає головний мозок, серце і печінку.
Кожного разу при споживанні алкоголю, незалежно від дози, відбувається руйнування клітин кори головного мозку, оніміння і загибель окремих його ділянок. Безперервне і тривале споживання алкоголю веде до деградації мозку, відбувається зупинка в розумовому розвитку.
Вживання алкогольних напоїв, нехай навіть короткочасне, викликає алкогольний стеатоз (інші назви цього захворювання – стеатоз печінки, жировий гепатоз). Наступний руйнівний етап – гепатит, фіброз і, нарешті, алкогольний цироз печінки.
У випадку алкогольного стеатозу людину мало що турбує. Тому однозначно повинні насторожити: поганий апетит, тяжкість в області правого підребер’я та верхній частині живота, а також метеоризм, здуття живота і розлад кишечника після вживання жирної їжі. Швидка втомлюваність і хронічна втома – ще одні симптоми захворювання печінки.
Як вивести алкоголь з організму?
Слід знати, що значно вплинути на швидкість цього процесу неможливо. Час природного виведення залежить від ряду факторів: ваги людини, статевої приналежності, кількості випитого, міцності напою. У людей з малою вагою алкоголь виводиться повільніше.
Найшвидше людина позбавляється від слабких алкогольних напоїв, таких, як пиво. Найдовше виводится міцний алкоголь: лікер, горілка, коньяк. У жінок він тримається довше, ніж у чоловіків, на 20%.
Щоб очистити організм від алкоголю, перш за все потрібно пити більше рідини. Це можуть бути свіжі соки (з грейпфрута, апельсина), мінеральна і проста чиста вода, розсіл, теплий чай з лимоном.
Якщо алкоголь у великій кількості потрапив в організм, то він почав свою руйнівну дію, і всі спроби швидко вивести його з крові не можуть вважатися ефективним. Можливо лише трохи полегшити самопочуття і швидше подолати похмільний синдром. Тому найкращий вихід — не допускати потрапляння алкоголю у свій організм.
Чи можливо вилікувати алкоголізм?
Так, можливо, але тільки при своєчасному вольовому бажанні самого хворого, а також при підтримці рідних і близьких.
Пам’ятайте, що ефект сп’яніння – короткотривалий, а в перспективі вживання алкоголю чинить велику шкоду Вашому здоров’ю, стосункам із близькими, працездатності, фінансовому стану. Алкоголь не вирішує проблеми, а, як правило, створює їх.
Консультація уролога, гінеколога, ревматолога та травматолога
УЗД, Рентген діагностика.
Літотрипсія та УХТ( ударно хвильова терапія).
Адреса:м.Львів,вул.Огієнка,3(на території “Залізничної лікарні”).
Тел.для запису: +38(032)226 30 80; +38 096 700 30 80.