У відділенні дерматовенерології львівського медичного центру «Уросвіт» лікують захворювання шкіри будь-якої складності. Серед них і лишай шкіри, який характеризується появою на шкірі висипання, що відрізняються на вигляд. Це захворювання переважно тривале, часто протікає із загостреннями, супроводжується фізичним та психологічним дискомфортом. Саме тому лікування лишаю краще довірити дерматовенерологу медцентру «Urosvit». Тут працюють лікарі зі значним практичним досвідом, які мають високу кваліфікацію, професійний підхід до діагностики та лікування шкірних захворювань.
Різновиди лишаю
Існує багато різновидів лишаю, кожен з яких потребує свого підходу до лікування. Якщо на шкірі з’явилися висипання, лущення, свербіж, слід звернутися до лікаря-дерматолога, який проведе діагностику та призначить лікування. Шукаючи чим лікувати лишай на тілі, люди звертаються до засобів народної медицини на кшталт дьогтю, риб’ячого жиру, йоду та горілки. Вони не допоможуть вилікувати лишай на шкірі, тільки заберуть час, що може призвести до розвитку серйозних ускладнень. Варто зазначити, якщо не розпочати лікування на початкових стадіях, то захворювання протікатиме довго, може бути ускладненим гнійними, вірусними або грибковими інфекціями. Розрізняють такі основні види лишаю:
- мокнучий лишай (екзема);
- стригучий лишай – трихофітія, мікроспорія;
- оперізуючий лишай;
- висівковий (різнобарвний) лишай;
- рожевий лишай (Жибера) – пітіріаз;
- лускатий лишай або псоріаз;
- червоний плоский лишай – дерматоз неясної етіології.
Мокнучий лишай
Це ні що інше, як екзема – гостре або хронічне незаразне запальне захворювання шкіри. Характеризується появою пухирців, на місці яких утворюються гнійники або мокнучі ділянки, а також супроводжується свербінням, почервонінням, запаленнями і висипом. Екзему провокують зовнішні (механічні, хімічні, термічні та ін.) та внутрішні (захворювання ШКТ, печінки, нирок, ендокринної системи тощо.) чинники.
У медичному центрі «Уросвіт» дерматовенеролог проведе діагностику, виявить характерні для кожного виду лишаю симптоми, складе індивідуальний план терапії. Завдяки комплексному підходу до діагностики та лікування пацієнти досить швидко відчувають покращення.
Рожевий лишай
Причини виникнення захворювання не відомі, тож його вважають загадковим. Певно, що лишай викликається вірусом. Це аутоімунна відповідь на перенесену гостру респіраторну або вірусну інфекцію. Рожевий лишай не передається та найчастіше проходить самостійно. Втім, діагностувати та встановити вірний діагноз самостійно неможливо, необхідно звернутися до дерматовенеролога медичного центру «Уросвіт».
Хвороба починається з появою на шкірі великої округлої плями рожевого кольору, діаметром від 2 см. Це так звана материнська бляшка, центральна частина якої поступово набуває жовтуватого відтінку. Через кілька днів на шкірі з’являються численні дрібні овальні плями, розташовані по лініях натягу шкіри.
Що таке оперізуючий лишай?
Оперізуючий лишай – вірусне захворювання, що характеризується односторонніми висипаннями на шкірі, що сильно сверблять та болять. Збудником є вірус вітряної віспи. Вірус при першому контакті з організмом викликає вітряну віспу, а потім переходить у латентний стан, при зниженні імунологічній резистентності організму активізується і може призводити до виникнення лишаю, що оперізує. Найчастіші причини початку захворювання: прийом препаратів, що знижують імунітет, хронічні стреси, локальне переохолодження, онкологія та ін.
У більшості хворих висипання проявляються на тулубі, їх появі може передувати загальне нездужання, підвищення температури тіла, невелике свербіння, поколювання. Потім з’являються рожеві набряклі плями, на тлі яких протягом 3-4 днів утворюються групи папул, що швидко перетворюються на бульбашки з прозорою рідиною. Крім того, спостерігається збільшення місцевих лімфатичних вузлів та посилення больових відчуттів. Через тиждень бульбашки підсихають, утворюючи скоринки жовто-коричневого кольору. Потім відпадають, залишаючи слабко виражену пігментацію.
Триває неускладнена форма захворювання – 3-4 тижні, у більшості випадків закінчуючись самостійним одужанням. Втім, лікування здатне полегшити перебіг хвороби і запобігти ускладненням, тож рекомендується звернутися до лікаря медичного центру «Уросвіт».
Висівкоподібний лишай
Це грибкова інфекція, яка вражає роговий шар епідермісу. Збудником захворювання є дріжджоподібний гриб, який постійно «живе» на шкірі людини, втім завдає проблем за певних умов, наприклад, підвищений рН шкіри.
Висівкоподібний лишай проявляється дрібними червоними, червонувато-коричневими плямами на шкірі, схильними до злиття з утворенням великих вогнищ. Може супроводжуватися незначним лущенням та свербінням. Найчастіші уражає плечі, спину, піхви, шию, груди. Частіше зустрічається у підлітків та у молодих чоловіків.
Мікроспорія або стригучий лишай
Це захворювання, при якому грибковою інфекцією уражаються шкіра, волосиста частина голови, нігті. Зараження походить від хворих кішок та собак. Заразитися можна при побутовому контакті з хворою на лишай людиною або через предмети особистої гігієни, якими загально користуються: рушники, капці тощо.
Коли вражається волосиста частина голови, утворюються осередки округлої форми рожевого кольору, вкриті сірими лусочками. Коли з’являється лишай голови, волосся обламується на рівні 2-3 мм від шкіри. Призначить ефективний терапевтичний курс лікування лікар-дерматовенеролог медичного центру «Уросвіт».
На гладкій шкірі осередки мають вигляд рожевих кільцеподібних плям з чітким яскраво-червоним обідком. Найчастіше вони з’являються на відкритих ділянках тіла:
- лишай на руці;
- лишай на обличчі;
- лишай на гомілках.
Лускатий лишай (псоріаз)
Псоріаз – хронічне неінфекційне захворювання, ймовірно, аутоімунної природи, яке вражає переважно шкіру. Може призвести до ураження суглобів (псоріатичний артрит) та очей. Захворювання характеризується періодами ремісій та загострень. Хвороба може початися з різних причин:
- сильний стрес;
- спадкова схильність;
- інфекції;
- прийом деяких лікарських засобів.
Зазвичай, лускатий лишай проявляється утворенням червоних, надмірно сухих, що виступають над поверхнею шкіри, плям. Вони зливаються між собою, утворюючи псоріатичні бляшки. Локалізація висипів – лікті та коліна, волосиста частина голови, долоні та підошви.
Як лікувати лишай на тілі людини
Не варто займатися самолікуванням, оскільки неправильно підібрані препарати та засоби лише ускладнять перебіг захворювання. Для лікування лишаю використовують як препарати місцевої дії, так і ліки для внутрішнього прийому. Ефективність та тривалість лікування залежить від різновиду та форми захворювання. З подібними проблемами можна звернутися до медичного центру «Urosvit», в якому веде прийом висококваліфікований дерматовенеролог. Для отримання додаткової інформації та запису на прийом, слід зателефонувати за номером: +38(096) 700-30-80.
Складена дерматовенерологом «Уросвіту» комплексна терапія спрямована на усунення причин, що викликали захворювання, на відновлення пошкодженої шкіри та її нормальної функції. Одночасно проводяться заходи, що коригують імунітет та загальну опірність організму. Все це дозволяє зробити лікування більш ефективним та надовго закріпити отриманий результат.