Ультразвукова діагностика — неінвазивне обстеження організму людини за допомогою ультразвукових хвиль.
Ультразвукова діагностика – інформативний та доступний метод обстеження.
Серед численних методів обстеження ультразвук залишається одним з найпопулярніших та найдоступніших методів діагностики.
Ультразвукова діагностика активно застосовується вже більше 4-х десятків років, сучасну медицину неможливо уявити без даного методу обстеження. Важливими особливостями методу є дешевизна та відсутність шкідливих ефектів, тому враховуючи високу інформативність, УЗД використовується як первинний метод візуалізації органів та систем.
Чи можна за допомогою ультразвуку обстежити всі органи?
Оскільки повітря є перешкодою для візуалізації, ми використовуємо спеціальний гель, який наносимо на поверхню шкіри для провідності ультразвукових хвиль. Ультразвук може розпізнати тільки заповнені рідиною (наприклад сечовий міхур) або досить щільні органи (наприклад щитоподібна залоза, печінка та ін). Повітря ж для таких хвиль стає перешкодою, тому для діагностики шлунка та кишківника ультразвук є малоінформативним і ми рекомендуємо фіброгастродуоденоскопію або колоноскопію.
Чи можна за допомогою УЗД визначити будь-яку патологію?
Ультразвук може побачити тільки анатомічні зміни і тільки в певних тканинах, як вже було сказано. Можна визначити розміри та об’єм органу, його аномалії, візуалізувати обємні утвори, вузли, кисти, конкременти в нирках, сечоводах, сечовому міхурі та жовчевому міхурі, дифузні зміни органів. Функціональних розладів таке дослідження виявити нездатне, для цього потрібна лабораторна діагностика.
Чи потрібна перед УЗД особлива підготовка?
Якщо мова йде про підготовку до обстеження молочних залоз, щитовидної залози, слинних залоз та утворень шиї, лімфовузлів, мяких тканин, органів калитки, суглобів підготовка не потрібна. Для трансабдомінального обстеження сечового міхура, передміхурової залози, сімяних міхурців та органів малого тазу у жінок необхідний прийом 1 літра води за 1-2 години перед дослідженням. При проведенні внутрішнього дослідження (трансректальне, трансвагінальне), навпаки, потрібно спорожнити сечовий міхур. Перед проведенням УЗД черевної порожнини потрібно три дні дотримуватися безгазової дієти, яка передбачає, в тому числі і відмову від таких продуктів, як цільне молоко, виноградний сік, чорний хліб, бобові і свіжі овочі. Треба також приймати активоване вугілля або інший схожий абсорбент. Якщо не дотримуватися таких рекомендацій, то кишечник заповниться повітрям і перекриє огляд черевної порожнини. Огляд проводиться натщесерце, або 6-8 годин після їжі.
При наявності у пацієнта цукрового діабету, можна прийняти легкий сніданок.
Чи шкідливо робити УЗД при вагітності?
Тератогенного ефекту ультразвук позбавлений, тобто на плід ніяк не впливає. Вчені визначили ті терміни, на яких можна виявити потенційні проблеми з плодом.
Вважається, що перше УЗД краще провести на 10-12 тижні, друге – на 20-24 тижні, а третє – з 32 по 36 тиждень. Але за погодженням з лікарем можуть знадобитися і додаткові обстеження.
На скільки УЗД обєктивний та точний метод обстеження?
Інформативність УЗД залежить як від класу техніки, так і від кваліфікації лікаря. Точність методу УЗД є високою. Також важливим є надання всієї медичної документації — результатів попередніх досліджень, лабораторних аналізів, перенесених операцій та попередніх захворювань. Наявність такої інформації дозволить лікарю-діагносту правильно інтерпретувати результати дослідження.
Консультація Уролога, Гінеколога, Ревматолога та Травматолога!
УЗД, Рентген діагностика! Літотрипсія та УХТ( ударно хвильова терапія)
Адреса: м.Львів,вул.Огієнка,3(на території”Залізничної лікарні”).
Тел.для запису:
+38(032)226 30 80;
+38 096 700 30 80.