Вугрі, прищі чи акне – висипання на шкірі, з якими подекуди доводиться боротися довго й нудно, якщо це робити самостійно. Переважно вони з’являються в період настання статевого дозрівання, а щезають після 20 років, або зовсім залишаються на все життя. Позбутися ненависних вугрів, які все псують, допоможе лікар-дерматолог приватного медичного центру «Уросвіт» у Львові.
Лікування вугрів у Львові
страждають підлітки в період настання статевої зрілості. Прагнучи вирішити цю проблему якомога швидше, багато хто самостійно видавлює прищі та вугрі, потім сліди, що залишились від них, нерідко маскують жирним тональним кремом. Це призводить до ще ряснішого висипання, утворення рубців тощо.
Аби не посилювати становище, слід звернутися до лікаря-дерматолога медичного центру «Уросвіт». Акне – це захворювання шкіри, при якому відбувається закупорка сальних залоз, що провокує появу висипання на обличчі, грудях та спині. Тож, до лікування необхідно підходити комплексно та професійно, що в змозі зробити лише досвідчений спеціаліст.
Різновиди акне
Як вже стало зрозуміло, акне – це сальна залоза, яка закупорилася. Вони бувають різні:
- біла папула (закрита залоза або комедон);
- сіро-біла папула (комедони з частково відкритим каналом);
- запальні папулопустулярні акне;
- виражені акне, утворені глибокими пустулами та вузликами;

Бувають вугреподібні висипання, які відрізняються відсутністю комедону, тобто сальної залози, що стала джерелом запалення. Такі висипання мають вигляд почервонілих нерівностей.
Причини появи вугрів
Є багато чинників, які є причиною закупорки сальних залоз, з яких і формуються вугрі. Зазвичай, акне з’являються внаслідок:
- жирної себореї;
- нервового перевтомлення, стресів;
- шлунково-кишкових розладів (закрепи);
- гіповітамінозу (вітамінна недостатність);
- ендокринопатії (захворювання ендокринної системи);
- недотримання гігієни шкіри;
- впливу хімічних і фізичних факторів, зокрема, хімічних речовин, косметики, ультрафіолету, ліків.
Коли розпочинати лікування?
Часто-густо, займаючись самолікуванням, люди застосовують спиртові настоянки, олії, маски з глиною чи жовтками. Ці методи боротьби з вуграми малоефективні, тож не гайте часу та не витрачайте гроші на вітер. Особливо якщо ці безрецептурні засоби не подіяли, вугрі почали боліти, стали запальні, лишають шрами або пігментації, потрібно поспішати до дерматолога «Уросвіту». Вугрові висипання необхідно лікувати лише з лікарем.
Необхідно розпочати лікування акне на початковій стадії. Тоді є всі шанси уникнути появи косметичних дефектів на шкірі – постакне (простіше – рубців). Важливо звернутися до дерматолога медичного центру «Уросвіт», котрий призначить курс терапії, враховуючи індивідуальні особливості шкіри пацієнта, стан здоров’я, наявність супутніх захворювань, генетичну схильність тощо.
Симптоми вугрового висипу на шкірі
- Комедони (пробки).
- Пустули та папули.
- Кісти.
- Рубцеві дефекти.
- Фістули.
- Видима нерівність шкіри.
- Себорея (жирна шкіра).
- Розширені пори.
У львівському медичному центрі «Уросвіт» після діагностики пропонують комплексне лікування вугрів та прищів за допомогою ефективних методик.
Як лікувати акне та запобігти появі нових
Перш за все, необхідно щодня користуватися засобами для догляду за шкірою, котрі містять у складі бензоїл пероксид, саліцилову кислоту та ретиноїди. Вони запобігають закриттю пор та надмірному утворенню сального секрету. Лікувальні засоби слід наносити на всю шкіру, а не лише на вугрі.

Розпочавши лікування, не потрібно здаватися, коли ефект з’являється не так швидко, як того хотілося б. Перші результати проявляться, можливо, через місяць, а курс лікування може тривати значно довше. Не варто також купувати щотижня черговий розрекламований чудо-засіб та розчаровано кидати лікування.
Треба прибирати з обличчя волосся, оскільки на ньому живуть бактерії. Не можна чухати та дряпати прищі. Видаляти акне повинен лише фахівець за стерильних умов. Слід також обмежити користування косметикою, від тонального крему краще відмовитись, бо він сприяє утворенню нових комедонів.
На прийомі у лікаря
Не варто боятися йти до лікаря на прийом. Він розмовляє з пацієнтом, уточнює скарги, встановлює можливу причину появи акне, проводить візуальний огляд, за необхідності дерматоскопію. За розпорядженням дерматолога медичного центру «Уросвіт» можливе призначення додаткових діагностичних процедур та консультації фахівців інших відділень (гастроентеролога, ендокринолога, гінеколога, терапевта тощо).

Програма лікування акне спрямована на придушення дії патологічних мікроорганізмів, що викликають запалення, на нормалізацію роботи сальних залоз, відновлення відлущування клітин рогового шару, відновлення загального гормонального дисбалансу, зміцнення імунної системи, насичення шкіри вітамінно-мінеральними комплексами.
У медичному центрі «Уросвіт» проводять лікування акне будь-якого ступеня складності у пацієнтів різного віку, застосовуючи сучасні терапевтичні методи. Комплекс процедур підбирається індивідуально для кожного пацієнта.