Демодекоз – це інфекційне ураження певної ділянки шкіри обличчя. Захворювання спричиняє мікроскопічний шкірний кліщ Демодекс, котрий паразитує у волосяних фолікулах, сальних залозах і залозах повік. Захворювання лікують лікарі-дерматологи львівського медичного центру «Уросвіт».

Причини виникнення демодекозу
Мікроскопічний кліщ роду Демодекс (Demodex folliculorum і Demodex brevis) є паразитом умовно-патогенної мікрофлори. У 80% випадках 1-2 кліщі на квадратний сантиметр шкіри виявляється в здорових людей, а у хворих на демодекоз їхня кількість на такій самій ділянці може сягати до 60. Є фактори, що провокують розвиток демодекозу:

- жирна шкіра, себорея, акне, вугри, спричинені порушенням регуляції вироблення шкірного сала;
- занадто часте використання косметичних засобів, в тому числі неякісних, у складі яких є продукти нафтопереробки;
- неправильний догляд за шкірою обличчя;
- застосування протягом тривалого часу кортикостероїдів (загальна назва підкласу стероїдних гормонів, які виробляє виключно кора наднирників);
- надмірне вживання великої кількості цукру та цукромістких продуктів, газованих напоїв, гострої їжі та приправ, кавових та алкогольних напоїв;
- захворювання шлунково-кишкового тракту, ожиріння, гормональні порушення;
- стреси та психоемоційні перенавантаження.
Симптоматика захворювання
Носо-губний трикутник (носо-губна складка, крила носа, підборіддя) – те місце на обличчі, де найчастіше виникає демодекоз. Також його можна зустріти на носі, лобі, щоках, повіках. Залежно від клінічної форми захворювання Демодекс має різні симптоми. Так, почервоніння шкіри, розширення судин, свербіння, лоскотання, особливо у нічний проміжок часу, коли паразити найбільш активні, говорить про еритематозний демодекоз.

Пустульозний характеризується утворенням вугрів на шкірі, запальних пустул, розміром до 2 мм. Виникнення папул, котрі зливаються й утворюють гнійники, свідчать про папульозний демодекоз. Є також змішаний тип (пустули, папули, мікроабсцеси, вугрі) та демодекоз століття, для якого характерні сильне свербіння, блефарит – запалення країв повік, пінисте слизове виділення з очей, випадання вій чи поява на них біло-жовтих лусочок.
Лікарська допомога при демодекозі у Львові
Носієм кліща Demodex є майже всі люди, отже абсолютно ніхто не застрахований від проявів демодекозу. Захворювання починається з утворення невеликих виразок на обличчі, появу яких провокує кліщ Демодекс, і швидко прогресує. Це, зазвичай, призводить до серйозних косметичних дефектів та дискомфорту. Тож, у разі виявлення перших ознак демодекозу необхідно негайно звернутися за медичною допомогою до грамотного фахівця, котрий діагностує захворювання та призначить ефективне лікування. У Львові з цією проблемою звертаються до лікарів-дерматологів медичного центру «Уросвіт» за адресою вулиця Івана Огієнка, 3. Спеціалісти медичного закладу знають як успішно лікувати демодекоз та багато інших шкірних захворювань
Лікування демодекозу шкіри
Часто пацієнти самі беруться за лікування демодекозу шкіри або чекають поки висипання пройде саме. Втім, цю проблему краще довірити лікарю-дерматологу, оскільки носій демодекозу, як джерело зараження, становить небезпеку для інших людей зі свого оточення. Лікарі дерматологічного відділення медичного центру «Уросвіт» в лікуванні демодекозу застосовують комплексний підхід. Кліщ Демодекс вимагає такого лікування: спершу слід усунути причину, що спровокувала появу паразиту, а потім прийняти лікувальні заходи задля усунення зовнішніх проявів захворювання. Лікування демодекозу тривале, й займає щонайменше місяць при початкових формах захворювання, пів року-рік – при задавнених.
При найменших підозрах на демодекоз запишіться на прийом до лікаря-дерматолога медичного центру «Уросвіт» за номером телефону +38 (096) 700-30-80. Самолікування цього захворювання в кращому випадку є неефективним, в гіршому – викликає ускладнення.
Лікарі радять, як вилікувати демодекоз
- Дотримуватися дієти, котра обмежує вживання жирної та вуглеводної їжі, гострих, пряних та смажених продуктів, варто віддати перевагу нежирним сортам риби та м’яса, овочам, фруктам.
- Застосовувати місцеве лікування мазями, кремами та спреями, котрі мають антибактеріальну дію.
- Використовувати медикаментозні препарати для зниження виробітку шкірного сала.
- Дотримуватися назначених лікарем: симптоматичного лікування з метою усунення причин прогресування захворювання, а також протиалергійних та імунозміцнюючих препаратів.
- За потреби пройти курс фізіотерапевтичного лікування, зокрема, форез, лазер, шліфування, мікрострумову терапію, озонотерапію.
Демодекоз повік
Швидка втомлюваність і сухість очей, почервоніння та свербіж повік, утворення кірочок або виділень після сну – всі ці скарги є симптомами демодекозу. Як вже з’ясували раніше, збудником цього захворювання є мікроскопічні війчасті кліщі. Якщо імунітет людини ослаблений, то кількість цих шкідливих мікроорганізмів різко зростає.
