Ваш день починається з плитки шоколаду, а закінчується зефіром?
У шаленому ритмі життя часто не помічаємо і не аналізуємо формування наших звичок.
На сніданок – сирничок («Ранок має починатися позитивно»); на роботі – шоколадка («Це для стимулювання роботи мозку»); під час зустрічі – десертик («Ну всього ж лише один»); ввечері – чай з печивом («У мене був важкий день, я заслужила»).
Із дня в день кількість спожитого нами солодкого росте, як і росте наша від нього залежність.
Лікар клініки «UROSVIT» Рум’янцева Дарія Вадимівна знає, чим пояснити пристрасть до солодкого:

Існує безліч причин для непереборного бажання їсти смаколики – ендокринні порушення. В першу чергу – патологія щитовидної залози, наднирників та підшлункової залози.
Щитовидна залоза контролює обмін речовин, серцевий ритм, кров’яний тиск, роботу головного мозку та активність гомонів росту.
При зниженій функції щитовидної залози також може спостерігатись випадіння волосся, ламкість нігтів, сухість шкіри, набір маси тіла, сонливість, швидка втомлюваність, відчуття тривоги.
Наднирники – це ендокринні залози, які впливають практично на всі системи нашого організму. Вони допомагають реагувати на стрес, зберігати енергію, регулюють роботу імунної системи та частоту серцевих скорочень. Наднирники виробляють адреналін та норадреналін – гормони, які допомагають справитись з гострим стресом та наділяють «суперсилою».
Якщо наднирники здорові, то виділяється потрібна кількість гормону. А якщо вони не справляються, то виникає адреналінова втома. Її виявами є дратівливість, нервозність, безсоння, погана концентрація та слабкість.
Підшлункова залоза виробляє гормон інсулін, який відповідає за рівень цукру в крові. При інсуліновій резистентності відбувається збій, і організм, відчуваючи енергетичний голод, “вимагає” швидких вуглеводів – тобто солодощів.
Сьогодні, під час такого нестерпного для нас тривалого карантину, коли навчання, робота, приготування їжі та догляд за дитиною доводиться здійснювати одночасно, ми часто перебуваємо у емоційній напрузі і знаходимо оправдання горі солодкого на кухні.
Вірю, що зараз якраз той час, коли кожен намагається більше піклуватися про стан власного здоров’я, а тому перегляне раціон та харчові звички.
Обов’язково виключіть захворювання ендокринної системи (не нехтуйте профілактичним УЗД та аналізом крові), а далі візьміться за “правильний” вміст свого холодильника. Адже ми те, що ми їмо.