Аденома простати – захворювання, яке не дозволить зволікати із походом до лікаря ні через карантин, ні через зайнятість на роботі, ні через боязнь лікарів загалом.
Лише протягом останнього тижня у клініку “UROSVIT” звернулися п’ять пацієнтів із гострою затримкою сечі, яким випускали сечу за допомогою катетера, а невдовзі їх чекає планове оперативне лікування.
Що це за захворювання – “аденома простати”, які його основні симптоми, діагностика та методи лікування, розповідає керівник клініки “UROSVIT», лікар-уролог вищої категорії Матвіїв Василь Володимирович.

Що таке аденома простати? Як часто діагностують захворювання?
Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (аденома простати) – виникає у чоловіків після сорока і характеризується збільшенням передміхурової залози чи її частини в розмірах, а також порушенням відтоку сечі із сечового міхура.
Основним чинником розвитку аденоми простати є вік. Із віком в організмі відбуваються гормональні зміни, в результаті яких виникають вузли гіперплазії в передміхуровій залозі, а її збільшення призводить до механічного порушення відтоку сечі. Пацієнти відчувають ускладнення при сечовипусканні та залишок сечі. До шістдесяти років гістологічно гіперплазію простати виявляють у 50% чоловіків, а до 85 років – у 90%.
Які симптоми аденоми простати?
Симптоми, що виникають при аденомі простати, можна розділити на:
- обструктивні, пов`язані із ускладненням відтоку сечі (в’ялий або переривчастий струмінь сечі, виділення сечі по краплях в кінці сечопуску, відчуття неповного випорожнення сечового міхура, періодична затримка сечопуску);
- симптоми, пов’язані із великим залишком сечі після сечопуску і розладами його нейром’язевого апарату (нестерпні позови до сечовипускання і збільшення їх частоти, необхідність прокидатися вночі один і більше разів, нетримання сечі);
- симптоми, пов`язані з ускладненнями: інфекції сечових шляхів, поява крові в сечі, затримка сечі.
Як діагностують аденому простати?
Діагностика аденоми простати складається з детального вивчення анамнезу хвороби урологом, пальцевого ректального дослідження простати, дослідження рівня ПСА крові (онкомаркер), УЗД , уродинамічного дослідження, лабораторних досліджень , при потребі – МРТ.
Важливо чітко диференціювати аденому від раку простати, який ми спостерігаємо все частіше.
Як лікувати аденому простати?
Лікування аденоми простати залежить від об’єму простати та залишкової сечі після сечовипускання, що визначається під час УЗД, а також від клінічних проявів та ускладнень.
Лікування може бути консервативне (медикаментозне) та хірургічне (ендоскопічна трансуретральна резекція простати чи відкрита через міхурову аденомектомію).
Також сьогодні пацієнтам пропонують сучасні плазмові та лазерні ендоскопічні операції.
Оптимальною операцією, яку ми найчастіше виконуємо в клініці “UROSVIT”, є біполярна плазмова резекція та вапоризація аденоми простати.
Вона виконується через природні сечові шляхи (уретру), без будь-яких розрізів та проколів, і є, фактично, безкровною. На дві-три доби після операції пацієнту встановлюємо сечовий катетер для промивання та кращого загоєння рани, який перед випискою видаляємо. Загалом час перебування в стаціонарі від трьох до п’яти днів.
Пам’ятайте, хвороба час не вибирає!
Сміливо звертайтеся у клініку “UROSVIT” по консультацію, діагностику та кваліфіковану медичну допомогу.
Всі деталі можна дізнатися у адміністратора.
Консультація уролога, гінеколога, УЗД
Адреса: м.Львів, вул.Огієнка, 3 (на території “Залізничної лікарні”).
Тел.для запису: +38(032)226 30 80; +38 096 700 30 80.