УЗД широко використовується в урології, так як за допомогою цього простого та доступного методу дослідження лікар може швидко отримати потрібну інформацію, в тому числі про стан передміхурової залози та виявлення різноманітних захворювань.

УЗД простати дозволяє виявити патологічні зміни, злоякісні та доброякісні пухлини, розміри та інші характеристики органу. У більшості чоловіків по досягненню віку 45 років з’являються проблеми з роботою передміхурової залози, саме тому лікарі рекомендують здійснювати профілактичне узд простати, щоб бути впевненим у своєму здоров’ї.

Види узд простати

Фахівець з ультразвукової діагностики для отримання інформації про орган використовує метод трансректальгого або абдомінального дослідження.

Трансректальне узд простати проводиться за допомогою спеціального електронного датчика, що вводиться пацієнту у пряму кишку. Такий метод, не зважаючи на його “неприємність”, має чимало переваг:

  • Лікар з точністю може побачити стан м’яких тканин
  • Видно розміри органу та окремих його частин
  • Дослідження є безпечним, без застосування рентгенівського опромінення
  • Дозволяє виявити патологічні процеси у режимі реального часу

Узд простати у Львові в клініці Urosvit

Клініка Urosvit здійснює узд простати на сучасному обладнанні провідних виробників медичної техніки у світі. Високочастотні датчики сканерів останнього покоління виявляють захворювання на перших стадіях.

Абдомінальне узд простати виконується через брюшну стінку. Під час огляду пацієнт лежить на спині, не відчуваює ніякого дискомфорту. Але такий вид узд простати застосовується лише у випадках, якщо лікар має на меті дослідити загальний стан пацієнта. Для отримання більш детальної інформації застосовується трансректальне узд простати.

Особливості проведення трансректального дослідження:

Фахівець з узд змащує головку пристрою спеціальним гелем, покриває стерильною плівкою та вводить пацієнту в пряму кишку приблизно на 5-7 см. Важливо знати, що дослідження має проводитись натщесерце. У загальному процедура проходить за 10-15 хв, не більше, ніж 25. Також варто випити 1 літр чистої води, для того, щоб розправились стінки сечового міхура. Вранці перед дослідженням варто зробити очисну клізму.

Протипоказання до проведення трансректального узд простати:

  • Геморой в гострій фазі
  • При кишковій непрохідності
  • Після операції на прямій кишці

Показники узд простати у нормі:

Нормальні розміри простати від 20 до 25 см, вага – 21-27 г.

Ширина від 2,5 до 4 см.

Довжина 2,5-3,5 см

Товщина до 2 см.