Біохімічні аналізи крові не завжди можуть дати всеосяжну картину змін, що відбуваються в печінці. Тому при підозрах на наявність патології фахівці рекомендують дослідити печінку із застосуванням ультразвукового апарату. Метод УЗД здатний точно виявити скупчення поліпів, новоутворень і кіст.

Показання для УЗД печінки

Призначають УЗД печінки при наступних порушеннях:

• різка втрата ваги;

• тяжкість в підребер’ї;

• гіркота в роті;

• діарея;

• нудота;

• біль в животі.

Фахівці можуть направляти пацієнта на УЗД при травмах, при виявленні відхилень в біохімічних аналізах.

При дослідженні печінки виявляють гепатоз, абсцеси, цироз, пухлини, гепатити.

Як підготуватися до узд печінки

Посилене газоутворення в порожнині кишечника є перешкодою для постановки вірного діагнозу. Утруднити візуалізацію здатний і підшкірний жир при зайвій вазі пацієнта.

Для того щоб знизити ймовірність появи здуття живота, перед процедурою доцільно виключити з меню бобові, дріжджову випічку і сирі овочі. Якщо у пацієнта виявлено хронічний панкреатит, то перед проведенням УЗД слід відмовитися від вживання молока. Вносити корективи в раціон потрібно за 3 дні до обстеження. При порушенні перетравлення їжі та виникненні метеоризму гастроентеролог може призначити такі препарати:

• Креон;

• Полисорб;

• Ентеросгель.

Процедуру УЗД печінки проводять натщесерце. Напередодні ввечері важливо не вживати жирні страви і не перевантажувати шлунок великим обсягом їжі.

Хід процедури узд захворювань печінки

Після того як пацієнт горизонтально розташувався на твердій і рівній кушетці, лікар наносить на зону проекції печінки особливий склад (гель) і починає сканувати орган. Весь процес спостереження за структурою печінки відстежується на екрані. При цьому є можливість записувати розміри, фіксувати форму, контури і відзначати області патологічних змін.

Нормальні показники

Зазвичай при УЗД окремо визначають параметри лівої і правої частки. Показники правої частки:

• її довжина – від 10 до 15см.

• висота – 15 см;

• нормальна товщина – не більше 13 см.

Ліва частка по своїй товщині досягає, як правило, 7 см. Висота її – 10 см.

Структура печінки, в якій відсутні патологічні процеси, повинна бути однорідною. Нормальними вважаються чіткі (НЕ розмиті) контури.

При обстеженні печінки вивчають жовчні протоки і стан великих судин. Їх нормальні параметри:

• діаметри порожнистої вени – до 15мм, портальної вени – близько 12 мм;

• жовчний протік – від 5 до 8 мм.

Розшифровка УЗД

Кіста, метастази або пухлини провокують локальне збільшення розміру печінки. Зміщення меж і зміна розмірів фіксують також при цирозі, гепатиті або присутності запальних явищ.

Порушення ехоструктури спостерігають при абсцесах і пухлинах. Застійні явища в печінці супроводжуються розширеннями порожнистої вени, збільшенням розмірів печінки.

При цирозі відзначають нерівні контури органу і підвищення луна-щільності. Кіста зазвичай визначається у вигляді круглої порожнини. Гепатити змінюють структуру печінки (вона при цьому стає неоднорідною). Для жирового гепатозу характерна поява зон ущільнення паренхіми.

УЗД печінки у Львові в клініці Urosvit

Пройти ультразвукове дослідження печінки ви можете у нашій клініці. Високий рівень обслуговування кожного пацієнта обумовлений кваліфікованими лікарями з великим досвідом та сучасною апаратурою провідних медичних виробників. Записатись на обстеження Ви можете прямо на сайті, або по телефону +38(098)058-74-40. Окрім цього, Ви також можете перевірити будь-який інший орган чи цілу систему.

Ціни узд печінки

Органів черевної порожнини (печінка, жовчевий міхур, підшлункова залоза, селезінка) 160