Ця проблема, на жаль, зустрічається у більшості жінок, яким виповнилося 35-45 років. Тому лікарі настійно рекомендують регулярно робити узд грудей. Якщо у вас виникає питання з приводу того, коли робити узд: після місячних або перед ними, то ви можете зателефонувати в поліклініку і проконсультуватися.

Переваги узд молочних залоз

• такий метод – найбезпечніший і безболісний;
• результат буде відомий незабаром;
• точне визначення наявність кісти або ущільнення в жіночих грудей;
• не потрібна спеціальна підготовка до цього процесу, як правило, проводити її нескладно.

На питання, коли краще робити узд, фахівці, не роздумуючи дадуть відповідь, що кожна жінка має право сама вибрати в який день їй найкраще пройти таке дослідження (наприклад, перед менструацією, або після). Однак, чим правильніше буде підібраний термін, з належною тривалістю, тим детальніше можливо буде розглянути і виявити різні зміни грудних (ущільнення ракового освіти, зміна форми або розміру соска та ін.). У менструальний період це виявити не вдасться.

Рекомендації, пов’язані з вибором дати проведення

Якщо ви хочете, щоб результати обстеження були точними, то вам потрібно знати, на який день циклу найкраще робити ультразвукове дослідження.

Причини для узд молочних залоз

• ви виявили те, що у вас збільшилися пахвові лімфовузли;

• почався якийсь дискомфорт в області грудей;

• залози стали не симетричні, тобто форма видозмінилася;

• проявилося невелике ущільнення в одних грудей;
• критичні дні стали хворобливими, груди набухла і збільшилася;
• почалися неприємні виділення із сосків.

Помітивши щось недобре, необхідно негайно звернутися до лікаря. В такому випадку, ультразвукове обстеження молочних залоз у жінок рекомендовано робити з четвертого по чотирнадцятий день від першого дня початку місячних, тобто на самому початку, коли почався менструального цикл.

Тільки лікар вам може сказати, як часто можна робити узі молочних залоз. Так як цей процес нешкідливий, то його дозволено робити в міру необхідності, або обов’язково, в разі ускладнень. Бажано, звичайно, один раз на рік.

Інформація для вагітних та годуючих

Що стосується узд молочних залоз при вагітності або годуванні, то ця діагностика може проводитися в будь-який обраний день. Якщо підвищиться температура, пропаде апетит, з’явиться слабкість, нудота або з соска почне виділяти гній, то швидше необхідно визначитися з датою походу до фахівця на огляд.

Бажано потрапити в один день на прийом і до мамолога і до гінеколога, а не на п’ятий або через кілька днів і т.д.

Якщо ви ще жодного разу не були на такій процедурі, то знайте, що узд молочних залоз і підготовка до його проведення – це простий і досить швидкий процес.
По-перше, вам заздалегідь нічого не потрібно зробити, наприклад, не потрібно готується до дослідження, непотрібно дізнаватися які речі брати з собою.
По-друге, якщо доктор підозрює, що у вас з’явилася пухлина або кіста, то він випише направлення на УЗД.
Пройдіть в такому випадку його обов’язково, адже жіночий організм під ризиком.

Тому що саме собою, що з’явилося освіту або деформація сосків – це не є норма. Бажано мати з собою серветки і простирадло.

Не забувайте, що ви самі маєте право вирішити, на який день циклу робити дослідження (на 5 день циклу або 7, наприклад).

Яким чином проходить процес обстеження

Для тих, хто не відвідував кабінет, де роблять узд молочних залоз, напевно буде цікаво дізнатися, в чому ж полягає таке обстеження, коли можна робити узд, як підготуватися, як роблять процедуру, в які дні циклу, як правильно робити обстеження – це норма.

Узд молочних залоз складається з 3 етапів:

під час місячних, без них, період вагітності, до або після:

• пацієнтці доведеться зняти весь верхній одяг (дозволяється, коли потрібно робити узд грудей залишити нижню одяг), і лягти на лікарняне кушетку;

• фахівець завдає гель, щоб датчик добре зчепився з шкірою;

• використовуючи трансдуцер, доктор дивиться на екрані монітора який стан сосків і лімфовузлів, після чого записує на бланк.

Узд молочних залоз у Львові в клініці Urosvit

Лікар може робити узд грудей традиційне (сіра шкала) або з КДК (колірне доплеровское картування), тим самим ультразвуком, якщо це необхідно. Така процедура займає не більше п’ятнадцяти хвилин. Відразу після її завершення фахівець озвучить висновок і все результати узд, що у вас в нормі, а що необхідно лікувати, до того ж він скаже з якою періодичністю потрібно взагалі краще робити узд молочних залоз, роз’яснить що показує узд молочних залоз саме у вас.

Для жінок найкращим буде зробити узд молочних залоз з еластографією, а не під час місячних. А якщо діагностували рак на 95,5%, то зробити узд молочних залоз необхідно днями через добу. Ультрасонографія часто використовується для доповнення мамографії, а як підготуватися до неї розповідають фахівці. Після еко процедури, через певний час робиться висновок на якому показано результат.