Узд кульшових суглобів – безпечна та швидка процедура, яка дозволяє побачити відхилення  чи певні патології. Основна задача діагностики – визначити внутрішньосуглобну чи позасуглобову патологію. Зазвичай, лікарі використовують МРТ, і ультразвук – лише додаткова діагностика для уточнення, чи у випадках, коли у пацієнта є протези у області, і це заважає візуалізувати чужорідне тіло. Спеціальної підготовки до узд кульшових суглобів не потрібно.

У випадку, якщо причина больових відчуттів невідома, фахівець з узд має у пергу чергу вияснити, належить патологія до внутрішньосуглобної чи позасуглобових.

Внутрішньосуглобна патологія може проявляти себе у вигляді:

  • випіт у порожнину суглоба
  • артрит
  • артроз
  • синовит
  • екроз головки гомілкової кістки

Позасуглобові патології, які легко діагностуються методом сонографії:

  • розриви мязів
  • травмування
  • набряки
  • гематоми

Іноді причина больових відчуттів у пацієнта – бурсити, патологічний стан, коли відбувається накопичення рідини та запалення суглобової сумки. Важливо вчасно відрізнити його від інших запалень чи пухлин.

Узд кульшових суглобів у Львові в клініці Urosvit

Узд кульшових суглобів у клініці Уросвіт відбувається в режимі реального часу. Фахівець проводить датчиком по зоні кульшового суглобу, і його зображення виводиться на екран.

Передній доступ: пацієнт лягає на спину та витягує ноги, лікар водить датчиком паралельно довжині осі стегна. Це дозволить уважно обстежити пахову область, лімфатичні вузли, крило повздовжної кістки та частину головки стегнової.

Медіальний доступ дозволяє лікарю отримати інформацію про мязи стегна та сухожильний апарат. Для цього пацієнт має зігнути ногу в коліні та відвести її коліном назовні.

Латеральний доступ – пацієнт лягає на бік, а спеціаліст з узд орієнтується по виступаючому фрагменту великогомілкової кістки.

Задній доступ: пацієнт лягає на бік, згинаючи ногу в коліні і прикладає її до живота, – у такому положенні лікар має доступ до сідничого нерву, а також усієї поверхні сідничного м’яза.

На які показники слід звертати увагу

Фахівець з узд при обстеженні дитини має оцінити значення кута альфа, у дорослого – стан м’яких тканин та кількість внутрішньосуглобної рідини. Не останню увагу приділяють і стану хрящів, сухожиль, наявність пухлин чи гематом, ступінь деградації тканин.

Варто робити УЗД кульшових суглобів при будь якому дискомфорту у цій області, так як ця проста та доступна процедура дозволяє швидко виявити патології і попередити розростання запалення з черевної порожнини та нижніх кінцівок.