-20% на послуги УЗД

 1. Запишіться на прийом до лікаря УЗД через сайт (в формі онлайн-запису) або телефонуйте:
 2. Вкажіть час прийому в проміжку з 16.00 до 20.00

Узд кульшових суглобів – безпечна та швидка процедура, яка дозволяє побачити відхилення  чи певні патології. Основне завдання узд-діагностики – визначити внутрішньосуглобну чи позасуглобову патологію. Зазвичай, лікарі використовують МРТ, і ультразвук – лише додаткова діагностика для уточнення, чи у випадках, коли у пацієнта є протези у області, і це заважає візуалізувати чужорідне тіло. Спеціальної підготовки до узд кульшових суглобів не потрібно.

У випадку, якщо причина больових відчуттів невідома, фахівець з узд має у пергу чергу вияснити, належить патологія до внутрішньосуглобної чи позасуглобових.

узд кульшових суглобів

Внутрішньосуглобна патологія може проявляти себе у вигляді:

 • випіт у порожнину суглоба;
 • артрит;
 • артроз;
 • синовит;
 • екроз головки гомілкової кістки.

Позасуглобові патології, які легко діагностуються методом сонографії:

 • розриви м’язів;
 • травмування;
 • набряки;
 • гематоми.

узд кульшових суглобів

Іноді причина больових відчуттів у пацієнта – бурсити, патологічний стан, коли відбувається накопичення рідини та запалення суглобової сумки. Важливо вчасно відрізнити його від інших запалень чи пухлин.

Узд кульшових суглобів у Львові в клініці Urosvit

Узд кульшових суглобів у клініці Уросвіт відбувається в режимі реального часу. Фахівець проводить датчиком по зоні кульшового суглобу, і його зображення виводиться на екран.

Передній доступ: пацієнт лягає на спину та витягує ноги, лікар узд водить датчиком паралельно довжині осі стегна. Це дозволить уважно обстежити пахову область, лімфатичні вузли, крило повздовжної кістки та частину головки стегнової.

Медіальний доступ дозволяє лікарю отримати інформацію про м’язи стегна та сухожильний апарат. Для цього пацієнт має зігнути ногу в коліні та відвести її коліном назовні.

Латеральний доступ – пацієнт лягає на бік, а спеціаліст з узд орієнтується по виступаючому фрагменту великогомілкової кістки.

Задній доступ: пацієнт лягає на бік, згинаючи ногу в коліні і прикладає її до живота, – у такому положенні лікар має доступ до сідничого нерву, а також усієї поверхні сідничного м’яза.

узд кульшових суглобів

На які показники слід звертати увагу

Фахівець з узд при обстеженні дитини має оцінити значення кута альфа, у дорослого – стан м’яких тканин та кількість внутрішньосуглобної рідини. Не останню увагу приділяють і стану хрящів, сухожиль, наявність пухлин чи гематом, ступінь деградації тканин.

Варто робити УЗД кульшових суглобів при будь якому дискомфорту у цій області, так як ця проста та доступна процедура дозволяє швидко виявити патології і попередити розростання запалення з черевної порожнини та нижніх кінцівок.

Види узд досліджень в клініці Уросвіт:

узд нирок узд серця плода узд захворювань печінки узд молочних залоз
узд простати узд судин узд черевної порожнини узд при вагітності, скринінг
узд сечового міхура узд селезінки узд суглобів узд органів малого тазу
узд жовчного міхура узд шлунку узд кульшових суглобів узд пазух носа
узд щитовидної залози узд підшлункової залози узд колінних суглобів узд лімфатичних вузлів