Способи і види ЕУХТ

  • 25 Червня 2018

Існує 4 способи генерації та доставки ударних хвиль: електрогідравлічний, електромагнітний, п’єзоелектричний та радіальний.

При власне ударній хвилі енергія хвилі повинна бути швидшою, ніж швидкість звуку, або 1500 м/сек. Для порівняння, радіальні хвилі рухаються зі швидкістю приблизно 10 м/сек, що нижче за швидкість звуку.

Справжні сфокусовані ударні хвилі дуже короткі і дуже інтенсивні; радіальні хвилі – повільніші, менш інтенсивні, довші і синусоїдальніші за зовнішнім виглядом.

Чим щільніша зона фокусування, тим точніше ударні хвилі можуть бути доставлені в певні тканини, і тим менше енергії витрачається в ділянках, які не потребують лікування. Це означає і велику концентрацію терапевтичної енергії на конкретних пошкоджених тканинах і меншу травму оточуючих непошкоджених тканин.

Щільність потоку енергії може бути визначена як кількість або концентрація енергії в зоні фокусування. Низька енергія <0,27 мДж/мм2, середня енергія 0,27-0,59 мДж/мм2, і висока енергія > 0,60 мДж/мм2. Високі і низькі параметри енергії мають свої покази.

Деякі тканини (наприклад, кістки) краще реагують на більш високі значення енергії. Покази: асептичний некроз, переломи, що не зрощуються, патологічні звапнення.

Інші тканини (наприклад, сухожилки, шкіра), як правило, вимагають більш низьких параметрів енергії, щоб не бути пошкодженими.