kameni u nyrkax

Как распознать камни в почках?

  • 21 октября 2017

Камені в нирках — досить поширене явище, проте людина може не здогадуватися про сечокам’яну хворобу до нападів ниркової коліки. Цю хворобу вважають наслідком порушення обміну речовин, яка характеризує себе наявністю каменів у сечовивідній системі. Порушення обміну речовин призводить до утворення нерозчинних солей, з яких і формуються камені.

Розвитку сечокам’яної хвороби можуть сприяти різні фактори: екологія, якість води та їжі, особливості клімату, а також індивідуальні особливості організму людини.

Перший симптом сечокам’яної хвороби — біль з боку спини або збоку під ребрами. Її інтенсивність може змінюватися з часом, а характер болю може бути різним — від тупої до гострої. Під час пересування каменю по сечоводу локалізація болю постійно змінюється: неприємні відчуття переходять від попереку на низ живота, стегна. Крім цього, у хворого з’являються часті позиви до сечовипускання, а сеча мутніє. У цей момент дуже важливо правильно діагностувати захворювання і не переплутати його з іншими хворобами, а саме з апендицитом, холециститом, панкреатитом, кишковою непрохідністю або виразкою шлунка. Також може підвищитися температура, виступити холодний піт і з’явитися здуття живота. Однак, при наявності таких симптомів, Вам слід звернутися до лікаря для підтвердження діагнозу. Самолікування може мати негативні наслідки для Вашого організму.

Щоб виявити у пацієнта сечокам’яну хворобу, необхідно, щоб він пройшов базове обстеження, в яке входить огляд у лікаря, збір анамнезу, здача загальноклінічного аналізу крові і сечі, УЗД органів сечовидільної системи, а також урографія. Якщо в ході обстеження у лікаря залишаються питання, він може призначити додаткові процедури для уточнення діагнозу. Комп’ютерна томографія, наприклад, дозволяє не тільки побачити камінь, але і підрахувати його щільність і обсяг.

Камені в нирках бувають різних видів. Вони відрізняються не тільки за формою і розміром, а також по розташуванню і хімічним складом. Камені можуть бути:
— Змішаного хімічного складу
— магнієві
-кіслотние
— цистинові
-кальцій-оксалатних
-кальцій-фосфатні

Залежно від виду каменю і його розташування лікар підбирає найбільш ефективну методику лікування сечокам’яної хвороби. Тільки кваліфікований лікар зможе надати якісну медичну допомогу.

Нет комментариев

Оставить отзыв