Ниркова колька: симптоми і лікування

  • 27 Квітня 2018

Приступ ниркової кольки виникає раптово. При цьому виникає найсильніший гострий ріжучий біль у попереку. Біль віддає в нижню частину живота, а також в статеві органи, пах, стегна. Утруднюється сечовипускання, позиви до сечовипускання частішають. Нерідко все це супроводжується блювотою, метеоризмом і рідким стільцем.

Ознаки ниркової кольки частіше виникають при активних рухах: швидка ходьба, біг, їзда на автомобілі, мотоциклі, спортивні ігри, але можуть бути і в стані спокою.

Гостра ниркова колька часто може мати затяжний характер, припиняючись на дуже короткий час. Більшість хворих свідчать про те, що біль проявляється частіше в животі і статевих органах, ніж в ділянці нирок. При сечовипусканні, після нападу, в сечі можна бачити частини каменів, кров, солі.

Ніяких самостійних діагнозів: ниркову кольку легко сплутати з іншими захворюваннями – апендицитом і не менш серйозними захворюваннями, такими як проривна виразка шлунка або 12-палої кишки, запалення придатків, кишкова непрохідність, інфаркт кишечника.