Нирки болять або симптоми інших хвороб?

  • 27 Квітня 2018

Багатьох цікавить, чи є ознакою хвороби нирок біль в спині, в ділянці попереку? Виявляється – ні. За біль в нирках можна прийняти і патологію інших органів та структур:

  • хребта
  • кульшових суглобів
  • статевих органів
  • органів черевної порожнини
  • прямої кишки

Будь-які неприємні відчуття і болючість в ділянці попереку не варто відразу приймати за ознаки хвороби нирок, а тим більше призначати собі лікування. Крім того, при деяких проблемах з нирками якраз болю може і не бути.

Що ще може турбувати при патології органів сечовиділення?

Порушення сечовипускання, наприклад, більш часте або більш рідкісне, а також переважно нічні. Сюди ж віднесемо болючість і дискомфорт при акті сечовипускання і затримання виходу сечі.

Зміни обсягу сечовиділення за добу. У нормі організм дорослої людини виробляє 800 – 1500 мл. сечі. Відхилення від цього – привід для занепокоєння.

Домішки крові в сечі – частий симптом. Зустрічається при сечокам’яній хвороби і пухлинах сечовидільної системи. При цьому поява крові в сечі часто супроводжує сильний біль в ділянці нирок – так зв. ниркову кольку.

Підвищення артеріального тиску, температури тіла, набряки, переважно на обличчі, мішки під очима – теж можуть свідчити про проблеми з органами сечовиділення.

Імітувати проблеми з нирками, симптоми захворювань яких розглянуті вище, може гострий апендицит. Якщо болить права половина попереку, підвищується температура тіла, з’являється нудота і блювота – викликайте швидку допомогу або зверніться до хірурга.

Тактика поведінки при підозрі на захворювання нирок

При появі вищеописаних скарг, що робити в першу чергу? Найважливіше – пройти медичне обстеження: УЗД нирок, здати аналіз крові і аналіз сечі, за необхідності пройти рентгенологічне обстеження нирок – урографію.

Лікування болю в ділянці нирок

Якщо турбують болі в нирках, лікування повинен призначати тільки лікар-фахівець. Терміни проведення терапії залежать від діагнозу. Якщо патологія хронічна, наприклад, камені в нирках – лікування потрібне тривале, і воно багато в чому буде залежати від поведінки хворого. Розмірковуючи, як позбутися від каменів в нирках так, щоб вони більше не з’являлися, знайте, що можливо для цього доведеться змінити спосіб життя і звички.