Механізм дії УХТ

  • 25 Червня 2018

Місцевий низькоінтенсивний вплив ударної хвилі на організм можна грубо порівняти з масажем від професіонала високого класу. Але пальці масажиста не проникнуть глибоко в тканини – туди, куди дістане ударна хвиля.

Ударна хвиля в зоні впливу стискає тканини, завдяки створюваному тиску. Висока щільність цієї енергії і величезна швидкість її проникнення безпосередньо впливає на клітини, після чого відбувається таке ж різке їх розтягування внаслідок падіння тиску. У природі це є причиною виникнення кавітації – формування маленьких бульбашок, які заповнені повітрям або парами певної рідини. Коли в тканинах нормалізується тиск, ці бульбашки закриваються, як би «вибухають», що супроводжується виділенням теплової енергії. В результаті в місці впливу ударної хвилі клітини як би струшуються, відбувається їхня стимуляція і виділення тепла.

Як же наше тіло реагує на подібне “струшування”? Цілком природно – відбувається різкий приплив наповненою киснем крові і такий же відтік венозної крові. На цьому тлі починає активно працювати лімфатична система.

Завдяки звуженню і розширенню судин клітини отримують необхідну кількість крові і відповідно харчування. Управління цим процесом здійснює нервова система, яка «розподіляє» кисень і поживні речовини в ті чи інші тканини, реагуючи на зовнішні подразники.

Під впливом УХ ті ділянки організму, які перебували у болісному стані спазму або гіпертонусу, або містили фіброз, рубці або кальцинати, змінюють свою фізичну структуру. Це можливо під впливом УХ, які, завдяки своєму унікальному ефекту – неоангіогенезу, відновлюють кровотік і нейронну стимуляцію.

Іншими ефектами УХТ є аналгетичний (знеболюючий), протинабряковий і протизапальний. Завдяки цьому різко прискорюються регенераційні процеси в тканинах.