Likuvannya kameniv nyrok

Лікування каменів в нирках

  • 27 Вересня 2017

Якщо Вас турбують болі в поперековій частині спини, не варто відкладати похід до лікаря, адже це може призвести до негативних наслідків. Сьогодні існують ефективні методи, за допомогою яких проводять лікування каменів в нирках. В цьому випадку потрібно лише вчасно звернутися до лікаря, аби уролог провів обстеження та поставив діагноз для подальшого лікування.

Наш центр урології пропонує різні способи літотрипсії для видалення каміння з нирок, кожен з яких добре себе зарекомендував в конкретній ситуації. Який з них обрати та як вивести каміння в нирках вирішує лікар уролог на основі результатів обстеження.

Методи лікування захворювань нирок

ESWL, або Екстракорпоральна ударно-хвильова літотрипсія, яку ще називають дистанційною літотрипсією (ДЛТ). Це найменш інвазивний метод лікування нирковокам’яної хвороби, який полягає в роздробленні конкременту за допомогою утвореної за межами людського організму ударної хвилі. Розпад каменя в нирці відбувається внаслідок виникнення в ньому напружень, викликаних екстракорпоральною ударною хвилею.

Ця процедура не вимагає госпіталізації і в більшості випадків проводиться амбулаторно. Під час літотрипсії пацієнта вкладають на спеціальний стіл таким чином, щоб конкремент опинився безпосередньо на шляху екстракорпоральної ударної хвилі. Найважливішим етапом лікування є точне виявлення місцезнаходження конкременту, і з цією метою використовується  ультразвукове і рентгенографічне дослідження.

PCNL – Percutaneous Nephrolithotripsy – черезшкірна (перкутанна) нефролітотрипсія, суть якої полягає у видаленні конкременту з нирки з використанням нефроскопу, який вводиться в нирку через невеликий розріз у шкірі. В ході операції уролог штучно створює нирково-шкірний канал між ниркою і шкірою через який нефроскоп вводиться до нирки.

Уся процедура проводиться під візуальним контролем хірурга-уролога. Він бачить внутрішню частину нирки  і спостерігає за перебігом видалення конкременту на екрані монітора. Дрібні фрагменти розкришеного каменя видаляються спеціальними ендоскопічними щипцями. Після видалення конкременту у нирково-шкірному каналі залишають нефростомічний дренаж, який усувається після очищення сечі.

Операційний спосіб лікування каменів в нирках

На нирки лікування може проводитись і операційним способом. Класичні операції при нефролітіазі включають в себе видалення конкременту або конкрементів з нирки шляхом розрізу ниркової миски або розрізу ниркової паренхіми. Класичні операції при лікуванні сечокам’яної хвороби виконуються із загальною анестезією.

Розрізняють такі види операцій на нирках:

  • пієлолітотомія (Pyelolithotomia) – це розріз ниркової миски, через який вводиться спеціальний хірургічний інструмент, наприклад, щипці Рендала, якими конкремент видаляється з нирок.
  • нефролітотомія (лат. Nephrolithotomia) – операція при нефролітіазі, під час якої здійснюється розріз ниркової паренхіми над конкрементом і видалення конкременту щипцями.
  • анатрофічна нефролітотомія (лат. Nephrolithotomia anatrophica) – відкрита операція при нефролітіазі, яка застосовується для лікування коралоподібної нирковокам’яної хвороби нирок. Під час операції уролог надрізає задній край нирки, відкриває чашково-мискову систему нирки і видаляє з неї конкремент.

Зберегти

Зберегти