dyeta pry sechokamyanij xvorobi

Харчування при сечокам’яній хворобі

  • 27 Квітня 2018

Сечокам’яна хвороба – це поширене урологічне захворювання, при якому утворюються камені у нирках, сечоводі чи сечовому міхурі. Причинами утворення каменів є порушення обміну речовин, тому правильна дієта при цій хворобі вкрай важлива для хворого. Вихідними речовинами для утворення каменів є саме компоненти їжі, яку ми вживаємо. Вибір продуктів харчування залежить від складу каменів. Розглянемо поради щодо харчування для кожного випадку.

При наявності оксалатних каменів пацієнту необхідно перестати вживати їжу з вмістом щавлевої кислоти. При зменшенні концентрації кислоти солі перестануть випадати в осад. Бажано включити у раціон продукти з магнієм. Також рекомендується споживати 2-2,5 літрів рідини

Не вживати: продукти з желатином, щавель, листовий салат, інжир, шоколад, горіхи та какао

Збільшити у раціоні: яблука, вівсяну кашу, цвітну капусту, сливи, виноград, гречку та груші.

Якщо у Вас виявили утратний камінь, Вам слід зменшити вживання риби та м’яса. Такий тип каменів швидко росте, але при правильному харчуванні вони можуть зменшуватись.  Рекомендується пити чай з лимоном, соки чи компоти, бажано натще.

Не вживати: м’ясо курки, телятини, бобові, гриби, печінку, цвітну капусту

Збільшити у раціоні: Кисломолочні продукти, лимон, грейпфрут та каші.

При фосфатних каменях слід обмежити вживання продуктів з фосфором і кальцієм. Харчування направлене на підкислення сечі, щоб перешкодити появі та випаданню в осад фосфатних солей та для виділення  кальцію разом з сечею. Збільшити вживання рідини до 2 літрів за добу.

Не вживати:  молочні продукти, копчені продукти, здобу, картоплю, прянощі

Збільшити у раціоні: м’ясо, рибу, яйця, крупи, кислі сорти яблук, кондитерські вироби, мед.

Коментарів немає

Залишити відгук