Diagnostyka nyrkovokamyanoyi xvoroby

Діагностика нирковокам’яної хвороби

  • 27 Квітня 2018

У більшості пацієнтів, нирковокам’яна хвороба не викликає жодних больових відчуттів і протікає безсимптомно. У випадку появи проблем з відтоком сечі  з нирки, коли конкремент у нирці блокує мисково-сечовідне з’єднання, або коли конкремент перемістився до сечоводу, можуть з’явитися  симптоми ниркової кольки.

Методи, за допомогою яких проводять діагностику нирковокам’яної  хвороби:

  • Фізикальний медичний огляд, під час якого хворобу можна визначити по наявності ниркової кольки, що супроводжується болем у поперековій області.
  • Ультразвукове дослідження черевної порожнини. Зазвичай виявляють камені випадково, коли проводять УЗД інших органів. Це є безболісна і нешкідлива процедура, яку можна проводити неодноразово. Також це є єдиний візуалізаційний метод дослідження, дозволений вагітним жінкам. Під час процедури лікар пересуває спеціальну ультразвукову головку по животу пацієнта, спостерігаючи на екрані анатомічну будову нирок. Більш детально про УЗД Ви можете дізнатися у розділі наших послуг.
  • Рентгенографія черевної порожнини. На рентгенівських знімках можна побачити зони кальцифікації в проекції сечового тракту, які можуть відповідати кальцинованим відкладенням у нирках. На рентгенівському знімку добре видно приблизно 75% конкрементів у нирках. Відкладення, утворені з сечової кислоти, не можна побачити на рентгенограмах. Уратні камені на рентгенівських знімках дають дуже слабкі тіні або повністю невидимі.
  • Урографія. Це метод дозволяє побачити проходження сечі з рентгенконтрастною речовиною сечовивідними шляхами та визначити місцезнаходження і тип перешкоди. Урографія здійснюється в рентген-лабораторії і полягає у внутрішньовенному введенні контрастної речовини – контрасту. Контраст забарвлює органи чашково-мискової системи, що допомагає провести оцінку їхньої структури та виявити можливі патології – конкременти, пухлини в межах чашково-мискової системи. Забарвлена контрастною речовиною сеча дозволяє побачити їхню ширину, встановити прохідність і можливі перешкоди в їхньому просвіті – звуження або конкременти.

Зберегти