Безпека ударно-хвильової терапії

  • 25 Червня 2018

Безпека УХТ, побічна дія


ЕУХТ застосовується з успіхом протягом десятиліть у мільйонів пацієнтів. Ця технологія найбільш широко використовується в Європі, особливо в німецькомовних країнах, звідки вона і бере своє започаткування. Було встановлено, що ЕУХТ опорно-рухового апарату не має практично ніяких серйозних побічних ефектів. Навіть легкі побічні ефекти, такі як поколювання, біль, почервоніння або синці відносно рідкісні, скромні й короткочасні.

  1. Під час проведення ЕУХТ на деякий час больовий синдром може посилитися. Це пов’язано з реакцією організму на зовнішній подразник, що тягне за собою загострення захворювання і як результат – швидке одужання. Зазвичай, подібна реакція настає на самому початку лікування і може тривати від кількох годин до двох днів.
  2. В результаті впливу на шкіру мікроударів через аплікатор (спеціальний передавач акустичної хвилі) в окремих випадках можуть утворитися синці – поверхневі гематоми, які зникають самі по собі протягом трьох днів. В основному це жінки з чутливою шкірою і “крихкими” судинами.

Варто відзначити, що сама процедура ЕУХТ безболісна або терпимо болюча і знову ж таки залежить від індивідуальної чутливості пацієнта – рівня його больового порогу. Але навіть в таких випадках лікар регулює силу ударної хвилі і пацієнт комфортно переносить процедуру ЕУХТ.