Adenoma prostaty

Аденома простати: діагностика та лікування

 • 25 Червня 2018

Для того, щоб виявити аденому простати та визначити стадію її розвитку, у нашому центрі урології використовуються різні методи. Який саме спосіб діагностики застосовувати, вирішує лікар в кожному окремому випадку.

Зокрема, наші фахівців для обстеження передміхурової залози використовують такі методи:

 1. Пальцеве ректальне дослідження, під час якого лікар вводить в пряму кишку пацієнта великий палець і прощупує ним передміхурову залозу. Це один із найделікатніших методів, які потребує особливої обережності.
 2. УЗД, яке здійснює неінвазивну оцінку стану органу і тканини за допомогою ультразвукової хвилі.
 3. Цистоскопія, яка передбачає обстеження сечового міхура зсередини за допомогою спеціального приладу – цистоскопу. При цьому зображення внутрішньої частини сечового міхура і простатичного відділу уретри переноситься на екран.
 4. Рентгенографія, яку застосовують при запущеній хворобі, а також виникненні інфекцій та каменів в нирках і сечовому міхурі.
 5. Урографія, яка дозволяє візуалізувати проходження сечі з рентгенконтрастною речовиною сечовивідними шляхами та визначити місцезнаходження і тип перешкоди.
 6. Урофлоуметрія, завдяки якій можна виміряти характеристики струменя сечі. Це неінвазивний метод дослідження (тобто такий, який не потребує пошкодження шкіри), використовується для оцінки функції сфінктера уретри і сечового міхура.

Після того, як лікар проведе обстеження, виявить причини виникнення захворювання та поставить діагноз, настане етап лікування. Метод подолання недуги буде залежати від результатів проведеної діагностики. Розрізняють терапевтичне та хірургічне лікування аденоми простати.

Аденома простати лікування якої визначає лікар, може бути подолана такими методами:

 1. Медикаментозне лікування (на ранніх етапах захворювання)
 2. Трансуретральна резекція простати (ТУРП) – це ендоскопічна операція, яка застосовується при лікуванні доброякісної гіперплазії передміхурової залози.
 3. Лікування аденоми простати за допомогою лазерної технології.
 4. Хірургічне видалення пухлини. Аденома простати операція на яку є абсолютно безпечною, залишиться в минулому назавжди.